Kloetinge moet het doen zonder Jaap en Daan Esser sport! 35 Veel prestige op het spel in derby tussen Zeeuwse eredivisieteams Abshero is snelste marathondebutant 'Gino Bartali hielp Joden te overleven' door Barry van der Hooft MIDDELBURG - De twee Zeeuwse hoofdklassers spelen vandaag wed strijden die, op voorhand aantrek kelijk lijken. Kloetinge gaat op be zoek bij koploper Scheveningen en moet het stellen zonder Jaap en Daan Esser. Hoek neemt het thuis op tegen subtopper Excelsior Maas sluis, een duel waarin de Belg Di- mitri van Oppens zijn debuut kan maken. Ruud Pennings is zeer te spreken over de laatste aanwinst voor Hoek. „Dimitri is een technisch vaardige schakelspeler, met de juis te instelling", weet de trainer. „Zo'n speler wilden we er heel graag bij hebben." Van Oppens kwam onlangs over van Sint-Ni- klaas, waar hij op een zijspoor was beland. Door zijn komst zit Hoek niet rui mer in de spelers, want afgelopen week nam de club afscheid van Lionel Lord. Pennings: „We heb ben richting hem verschillende ke ren duidelijke signalen afgegeven, zonder verbetering te zien. Als je A zegt, moet je dan -ook B zeg gen." Over de spelers die Pennings nog wél tot zijn beschikking heeft, is hij tevreden. „Je merkt dat er ein delijk weer concurrentie is in de groep. De spelers willen een over winning pakken en ook daardoor heb ik vertrouwen in een goede af loop." Excelsior Maassluis staat zesde, met vier punten meer dan num mer zeven Hoek. De Zeeuws-Vla mingen wonnen het uitduel eer der dit seizoen met 0-3. „We speel den daar ver van het eigen doel en hieldende ruimtes klein", aldus Pennings. „Die tactiek pakte goed uit, al was de uitslag wat geflat teerd. Het rendement in de afwer king was toen prima. Als we dat vandaag kunnen herhalen, zit het wel goed." Kloetinge, dat slechts zes punten minder heeft dan Hoek, probeert vandaag weer iets verder uit de ge varenzone te komen. Diederik Hiensch fleurde zijn rentree als trainer bij de Bevelandse hoofd klasser vorige week op met een 1-0-zege op Heerjansdam. Tegen koploper Scheveningen keert John Schot vandaag terug van een schor sing, maar Hiensch mist Björn Quartel en de broers Jaap en Daan Esser. Quartel onderging afgelo pen week een kijkoperatie, waarbij een klein scheurtje in een kruis band werd ontdekt. „Hij moet zijn bovenbeen nu flink gaan trainen", vertelt Hiensch. „Als het allemaal goed herstelt, hoeft hij waarschijn lijk niet geopereerd te worden." Daan Esser viel vorige week uit met een knieblessure, waardoor hij. een maand buitenspel staat. Zijn tweelingbroer Jaap is vandaag geschorst. „Zonder hen mis je twee jongens met de juiste menta liteit en flink wat ervaring", weet Hiensch. „Het is aan andere jon gens om te laten zien dat zij er klaar voor zijn." Eerder dit seizoen verloor Kloetin ge op eigen veld met 2-3 van Sche veningen. Hiensch: „Ik heb die wedstrijd toen toevallig gezien. Van 0-3 kwam Kloetinge nog te rug tot 2-3. Ik weet dus wel wat wij vandaag kunnen verwachten." zaterdag 28 januari 2012 goed vasthouden." Een onzeker heid je is de tijdrit. In zijn hele car rière reed hij er twee. Op het dis- trictskampionschap werd Min- naard vorig jaar tweede, waarna hij op het NK in de middenmoot eindigde. „Een van mijn grootste uitdagingen ligt op tactisch ge bied", denkt Minnaard. „Bij het mountainbiken rijdt ieder voor zich. Ik vloog er altijd vanaf de eer ste kilometer in. Dat was tegelijk m'n grootste valkuil. In de finale kwam ik dan soms tekort. Op de weg zal het veel meer afwachten, aftasten en doseren worden. En het spel spelen met je ploeggeno ten." Minnaard krijgt behoorlijk veel vrijheid tijdens zijn ontdekkings tocht. Een knechtenrol wordt hem niet bij voorbaat opgedrongen. In mei wordt een eerste balans opge maakt, waarna het programma voor de rest van het seizoen wordt foto Izaak Verkeste vastgesteld. De Bevelandse wiel renner heeft een contract voor één jaar. Het liefst wil hij met een doorstromen naar de profs. Dat moet kunnen, want vorig jaar zetten liefst vijf Raboren- ners vanuit de continentale ploeg de stap naar diverse prof teams. Maar als dat een te opti mistische gedachte is, is er nog geen man overboord. „•Als ik goed rij maar nog net niet goed genoeg, dan is er ook volgend jaar plaats voor mij in de ploeg. Het is van beide kan ten aftasten." Wat natuurlijk ook nog kan, is dat de ondekkingstocht mislukt. Dat zou heel jammer zijn, maar er is dan nog geen man over boord. „Als het niks wordt, kan ik altijd nog gaan mountain biken. De mountainbike loopt nooit weg." Koen de Vries DUBAI De Ethiopische hardloper Ayele Abshero mag zich de snelste debu tant op de marathon noemen. De 21-jarige atleet won gisteren de ma rathon van Dubai in 2 uur, 4 minu ten en 23 seconden. Zo snel was nooit iemand geweest in zijn eer ste wedstrijd over de klassieke af stand van 42,195 kilometer. Zijn tijd lag minder dan een minuut bo ven het wereldrecord van de Keni- aan Patrick Makau (2.03.38). Bij de vrouwen prolongeerde de Ethiopische Asselefech Medessa haar titel. Zij finishte eveneens in een mondiale toptijd: 2.19.31. ROME Wielerlegende Gino Bartali komt mogelijk postuum in aanmerking voor een hoge onderscheiding in Is raël. Dat liet de internationale wiel- renunie UCI gisteren weten. De Italiaan, tweevoudig winnaar van de Tour de France en drie keer de beste in de Giro d'Italia, zou vol gens nieuw bewijsmateriaal in 1943 meegeholpen hebben om acht honderd Joden van deportatie te redden. Bartali, op 5 mei 2000 overleden, zou daarvoor de onderscheiding 'Rechtvaardige onder de Volkeren' kunnen krijgen. door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - In het streekduel in de eredivisie driebanden tussen Frans Bevers en Martens Cleaning staat morgen vooral veel prestige op het spel. De thuisploeg is er alles aan gelegen via een overwinning de positie in de topvier te handhaven of te versterken. Voor Martens Cleaning zou een punt welkom zijn in de strijd om lijfsbehoud. De zware 8-o-nederlaag tegen Frans Bevers op de eerste speeldag roept ook revanchegevoelens op. „Bij de start van de competitie speelden ze tegen ons in hun sterk ste opstelling", weet Martin Spoor- mans. „Om kort daarna tegen een concurrent van ons zonder Frédéric Caudron te spelen. We hopen ze nu een punt af te kun nen pakken." De thuisclub mist morgen Caudron, omdat de Belg dit week einde een greep doet in de goed ge vulde prijzenpot van het Agipi- toernooi in Frankrijk. Eddy Lep- pens is kopman en wordt geflan keerd door Peter de Backer, Jean Paul de Bruijn en Glenn Hofman. Martens Cleaning start in de sterk ste opstelling. Om 13.00 uur speelt Jean Paul de Bruijn tegen Henk Habraken en neemt Glenn Hof man het op tegen Kay de Zwart. De Bruijn verloor vorige week in de Belgische competitie nog van Habraken (18-50 in 22 beurten). De tweede helft van de wedstrijd (omstreeks 15.00 uur) is een volle dig Belgische aangelegenheid. Ed dy Leppens neemt het op tegen Martin Spoormans, Peter de Backer treft biljartlegende Ray mond Ceulemans. Om 19.00 uur speelt Frans Bevers ook nog de return van de beker wedstrijd tegen De Westhoek. De heenwedstrijd eindigde in 8-0 - en 12-0 in sets - voor Frans Bevers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 83