'Koppeling PW niet realistisch' binnenland 17 PIANO'S Drie op de tien huizen staan 'onder water' □a m m Link immigratiebeleid naar bezuinigingen ACUSTICA Goed gedrag Roemenië en Bulgarije belonen Opperrabbijn: ik had beter niet kunnen tekenen zaterdag 28 januari 2012 DEN HAAG - Minister Gerd Leers van Immigratie, Integratie en Asiel verwerpt de koppeling die de PW legt tussen zijn immigratiebeleid en de komende extra bezuinigin gen. PW-leider Geert Wilders zei deze week dat de PW alleen ak koord kan gaan met extra bezuini gingen als alle immigratiemaatrege len uit het regeerakkoord worden uitgevoerd. Volgens Leers is die eis niet realis tisch omdat het zeker nog enkele jaren duurt voor duidelijk wordt of zijn maatregelen in Europa vol doende steun krijgen. Het akkoord over extra bezuinigingen moet al dit voorjaar worden bereikt. Van onwil is geen sprake, gaf Leers gisteren na afloop van de minister raad aan. „Ik besef dat de immigra tiemaatregelen voor de PW be langrijk zijn. Dat zijn ze voor mij ook, we trekken aan hetzelfde ein de van het touw. Maar je moet wel realistisch zijn. Ik kan het gras niet harder laten groeien door er aan te trekken." Het kabinet stemde gisteren in met de antwoorden van Leers op vragen van Eurocommissaris Ceci lia Malmström over gezinshereni ging en -vorming. Het kabinet wil die beperken door de leeftijds grens te verhogen voor (huwe lijkspartners uit landen buiten de EU die willen immigreren. Ook worden extra inkomenseisen ge steld. Dit moet volgens Leers voor komen dat grote aantallen kanslo ze migranten naar Nederland ko men. Leers ontmoet in Europa wel steeds meer begrip voor de Neder landse wens om de richtlijnen voor gezinshereniging te beper ken. Dat zei hij na afloop van de ministerraad. Welke kant het op gaat is nog niet te zeggen. Alle lid staten moeten eerst allerlei vragen op dit gebied beantwoorden. Hij denkt wel dat er verschillen van mening zullen blijven. „En dan is het aan de Europese Commissie om er chocola van te maken." Leers is in, diverse lidstaten ge weest om erover te spreken. Er was 'veel herkenning' van de pro blemen en de 'Nederlandse open wijze van communiceren wordt door veel lidstaten als constructief ervaren'. Leers wil graag dat de ver schillende lidstaten een eigen in strumentarium krijgen om de pro blemen aan te pakken, omdat die ook per land verschillen. DEN HAAG - Bijna drie op de tien woningbezitters met een hypo theek geven aan dat hun huis 'on der water' staat. Hun hypotheek schuld is veel hoger dan de waarde van hun woning. Dat blijkt uit een peiling van het economisch bu reau van ING. Het aantal mensen met een rest schuld is in het ING-onderzoek veel hoger dan het Bureau Krediet Registratie (BKR) twee maanden geleden heeft gemeld. Het BKR gaat uit van 517.000, ofwel een op de acht koopwoningen. Bij de cij fers van het BKR zijn echter wel al le koopwoningen meegerekend, dus ook die waarvan de hypo theek al afgelost is. De belangrijk ste reden dat meer woningen on der water staan is de daling van de huizenprijzen, bijna 10 procent af gelopen twee jaar. Voor consumenten die recent een DEN HAAG - Nederland zal de toela ting van Bulgarije en Roemenië tot het paspoortvrije Schengengebied blijven dwarsbomen als blijkt dat de twee voormalige Oostbloklan den corruptie en georganiseerde criminaliteit onvoldoende blijven aanpakken. „Ik ben best bereid om goed ge drag te belonen, maar dan moet met Silent-System en nacht pianospelen huis gekocht hebben, is het logisch dat de schuld hoger is dan de waar de van de woning. Zij moeten hun 'kosten koper', zoals overdrachtsbe lasting en makelaarskosten, vaak meefinancieren. ING wijst er ech ter op dat deze mensen meer moe ten aflossen om dat financierings gat te dichten, omdat het verschil niet meer zoals gebruikelijk wordt verkleind door stijging van de hui zenprijzen. Als er niet extra wordt afgelost, neemt het verschil tussen hypo theekschuld en woningwaarde ver der toe en stijgt het aantal mensen van wie de huizen onder water staat. ING gaat ervan uit dat de huizen prijs dit jaar met 5 procent daalt en in 2013 nog eens met 2,5 pro cent. Voor 2012 is dat in lijn met de prognose van makelaarsvereni ging NVM. dat goede gedrag er wel zijn", aldus minister Gerd Leers (Immigratie en Asiel)EU-voorzitter Denemar ken ziet geen belemmeringen voor toetreding van Roemenië en Bulga rije en wil dat Nederland zijn ver zet staakt. Er zijn geen belemme ringen voor Roemenië en Bulgarije om toe te treden tot het Schengen gebied, vinden de Denen. AMSTERDAM - Opperrabbijn Aryeh Ralbag van de Joodse Gemeente Amsterdam had een omstreden verklaring over homoseksualiteit beter helemaal niet kunnen onder tekenen. Zijn visie op dit onder werp kwam daar namelijk niet goed in tot uiting. Dat heeft hij donderdag gezegd in een gesprek met de voorzitters van de kerkenraad en het dagelijks be stuur van de gemeente, zo maak ten die laatste twee gisteren be kend. Ralbag had een verklaring ondertekend waarin stond dat ho moseksualiteit te genezen is. Hij zegt nu echter dat hij nooit heeft willen beweren dat homo's ziek zijn. Volgens hem moeten Joden die volgens de Torah willen leven, ho moseksuele neigingen wel in be dwang houden en kunnen ze daar ook begeleiding bij krijgen. De Joodse Gemeente Amsterdam nam vorige week afstand van de door Ralbag ondertekende verkla ring en zette de Amerikaan op non-actief Dat is hij nog steeds. 15 dagen Noorse fjorden en bergen Dagelijks vertrek in de periode 15 mei t/m 7 oktober Bij 2 personen vanaf 659,- Bij 4 personen vanaf 335,- Bij 6 personen vanaf 299,- Bij vertrek op vr. en za. geldt een toeslag. REIZEN 15-daagse autorondreis door de indrukwekkende natuur van Noorwegen Een prachtige reis waarbij u volop geniet van de overweldigende natuur die Noorwegen te bieden heeft. Imposante berggebieden, indrukwekkende fjorden, watervallen en diepe dalen. U verblijft tijdens deze autorondreis in een luxe vakantiewoning of appartement. Dag 1: Naar Kiel in Duitsland waar u in de middag aan boord gaat van de luxe cruiseferry van Color Line naar Oslo. Dag 2: U arriveert in de ochtend in Oslo. U vervolgt uw reis naar Geilo, de poort naar Nationaal Park Hardangervidda. U verblijft 4 nachten in een vakantiewoning van Geilolia Hyttetun. Ca. 250 km. Dag 3 t/m 5: De toeristische plaats Geilo biedt veel georganiseerde activiteiten, maar u kunt natuurlijk ook zelf op pad. Tijdens een wandeltocht op het bergplateau Hardangervidda geniet u van mooie vergezichten en ziet u wellicht een rendier! Dag 6: Op naar hetfjordengebied! U verblijft 4 nachten in een appar tementvan Voss Resort Bavallstunet. Ca. 190 km. Dag 7 t/m 9: Voss is ideaal gelegen t.o.v. de Hanzestad Bergen, de Sognefjord, de Hardangerfjord en de treinrit over het steilste spoor van Europa, de Flamsbanen. U kunt tevens vanuit Voss deelnemen aan verschillende activiteiten, zoals raften, wandelen en gletsjer- tochten. Dag 10: Via de Hardangerfjord naar het Setesdal voor de laatste overnachtingen van deze rondreis. U verblijft 4 nachten in een ap partement van Hovdestpylen Lodge in Hovden. Dag 11 t/m 13: De natuur rondom Hovden nodigt uit voor een fiets- of wandeltocht door de mooie natuur. Hovden is een ideaal uitgangspunt om de traditierijke regio Telemark met staafkerken, diverse musea en hetTelemarkkanaal te ontdekken. Dag 14: Naar Oslo (ca. 290 km) waar u in middag aan boord gaat van de luxe cruiseferry van Color Line naar Kiel in Duitsland. Dag 15: Einde rondreis. Inclusief: 12 overnachtingen in vakantiewoningen/appartementen op basis van logies retourovertocht per ferry Kiel-Oslo met Color Line o.b.v. binnenhut Capitool reisgids t.w.v. 24,99 Exclusief: Calamiteitenfonds 2,50 per boeking) administratiekosten reserveringskosten 10,-per boeking reis- en/of annulerings verzekering huishoudlinnen zelf meenemen bedlinnen en handdoeken (NOK 320 per persoon, opgeven bij boeking of zelf meenemen) eindschoonmaak (NOK 1.850 of zelf doen) borg Voss Resort Bavallstunet (NOK 500) lokale veerdiensten Meer informatie en boeken Ga naar onze webwinkel om deze zeer aantrekkelijk geprijsde aanbieding te boeken. Ga naar uw ANVR-reisbureau of bel 0900-8482 (€0.15 p.m.). Vermeld bij reservering het reisnummer LRN006

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7