sport 131 14 'Wc hebben elkaar nodig' Dubbelslag Zeeuws zwemduo Klassieker Fluitconcert Jonathan Reis Gabon schakelt Marokko uit FC Zwolle doet goede zaken in Dordrecht zaterdag 28 januari 2012 door Barry van der Hooft In een bomvol sportweekend (WK veldrijden, Australian Open, WK sprint) gaat de aandacht van de voetballief hebber vooral uit naar de ontmoe ting in De Kuip. Tot de eerdere ontmoeting van dit seizoen in Am sterdam was Feyenoord-Ajax de laatste jaren vooral een spel van kat en muis. De laatste Rotterdam se zege dateert alweer van 2006, uit het seizoen waarin Feyenoord twee keer van de aartsrivaal won en commercieel directeur Chris Woerts met het lumineuze idee kwam een dvd van die twee duels uit te brengen. Verstokte fans stoffen het schijfje zo nu en dan af en gaan er dan even voor zitten. Kuijt, Kalou; waar is de tijd gebleven, denken ze dan. De laatste maanden zijn de Rotterdamse harten echter weer met hoop gevuld. Tegelijkertijd roept ook deze Feyenoord-Ajax weer veel vragen op. Speelt John Guidetti? Blijft Ricardo van Rhijn op de been? Kan Feyenoord zich herstellen van de blamage in Ven- lo? Boekt één van de twee ploegen de eerste zege van 2012? Behoudt Ronald Koeman zijn ongeslagen status in Klassiekers? Voor de aftrap zijn er ook veel ze kerheden. Er zijn opnieuw geen Amsterdamse fans welkom in de Kuip. Het Legioen van Feyenoord zal voor een intimiderende sfeer zorgen. En niet omdat Koeman en Ron Vlaar daar gisteren om heb ben gevraagd. In de twaalfde mi nuut is het tijd voor een eerbe toon aan Michèl Kraaij, de Feye- noord-fan in hart en nieren die be gin januari op 23-jarige leeftijd overleed doör een nog onbekende bacterie. Daarna richt iedereen de blik weer op het veld, waar 22 voetballers vol in de spotlights staan. Feye noord-Ajax stond in het verleden vaak garant voor opmerkelijke uit slagen: 7-3, 0-5, 9-5. Wordt het morgen-weer een memorabele Klassieker? We weten het niet. Van de voorgaande 55 edities in de eredivisie eindigde er nog nooit één in 0-0. Die uitslag krijgen we morgenmiddag tegen half drie niet te zien. Dat weet ik zeker. Dries Mertens is met veertien treffers momenteel de clubtopscorer van PSV. Jonathan Reis kreeg een kil ontvangst bij zijn rentree in Eindhoven. Toen hij na 66 minuten Marcus Pedersen ver ving bij Vitesse daalde een fluitconcert op hem neer. „Dat het publiek zo emotioneel reageert, vind ik normaal", zei PSV-coach Fred Rutten. „Ze voelen zich verraden." Tim Matavz (links) stond in de eerste helft op de goede plaats toen Vitesse-doelman Piet Velthuizen een schot van Zakaria Labyad niet onder controle kreeg. Hij wordt gefeliciteerd door Ola Toivonen. foto Toin Damen TERNEUZEN door Koen de Vries MIDDELBURG - Gaat het goed of slecht met de Zeeuwse atletiek? De meningen over deze vraag lie pen gisteravond tijdens de door de PZC en- AV Dynamica georgani seerde discussieavond sterk uiteen. „Het gaat goed", probeerde een en keling. De meerderheid was het daar niet mee eens. Er mag dan een loopgolf over Nederland spoe len, met name de wedstrijdatletiek lijdt in Zeeland een kwijnend be staan. Maar wat de problemen nu precies zijn en hoe die moeten worden opgelost, daarover ont stond geen consensus. In het gloednieuwe clubhuis van Dynamica namen acht experts ach ter de tafels plaats om hun licht over verschillende stellingen te la ten schijnen. De PZC had er zeven geformuleerd en het kostte even moeite om wat mensen bij de les te krijgen. Want waarover moest er gesproken worden? Een aantal hardliners wilde het alleen over de wedstrijdatletiek hebben. Gelukkig slaagde gespreksleider Jan Dage vos, chef sport van de PZC, erin om de discussie breed te houden. „We hebben elkaar nodig", consta teerde ook Niek Flipse, ooit een na tionale topper op de middenafstan den en een groot liefhebber van prestatiesport. „We moeten van avond naar huis gaan met het ge voel dat we wat aan elkaar hebben gehad." Bij elke stelling mochten de aanwe zigen een groene of een rode kaart de lucht insteken, als teken dat ze het ermee eens of oneens waren. Zelden was er sprake van een rode of een groene golf Neem de stel ling 'De Zeeuwse crosscompetitie moet een andere opzet krijgen'.. Ongeveer de helft van de 65 aanwe zigen koos voor rood en wilde al les bij het oude houden. De ande re helft wilde iets anders. Maar wat? „Minder crossen", opperde Michel Schrier, een van de beste Zeeuwse midden- en lange- afstandslopers van dit moment. „De korte en de lange cross samen voegen", was een suggestie van An- jolie Engels, momenteel met voor sprong de snelste Zeeuwse vrouw. „Minder leeftijdscategorieën", was voor Jan van Laarhoven, organisa tor van de prestigieuze Pinkster wedstrijden in Hulst, een van de oplossingen. Nel Verhoeven, sinds kort voorzitter van de Vereniging Zeeland Atletiek (VZA), schoot daarna fraai in de roos. „Dit is een oneindige discussie", stelde ze. „We hebben het er nu over en over vier jaar begint de discussie helemaal opnieuw." Kijk voor een video van de debat avond op www.z2.nl. In de maan dagkrant wordt een uitgebreid over zicht van de stellingen en de menin gen gepubliceerd. De Zeeuwse delegatie veroverde gisteren in Terneuzen zes gouden medailles op de eerste dag van het Open NK zwemmen voor masters. Cees van Houwelingen van De Schelde behaalde twee gouden me dailles. Op de 200 school en vrije slag bij de heren 45+ was hij de snelste. Stephanie Rombout van LIBREVILLE Gabon heeft in het toernooi om de Afrika Cup ten koste van Marokko de kwartfinale bereikt. Het gast land vierde gisteravond groot feest dankzij Zita Mbanangoye. Deze in valler schoot ver in blessuretijd een vrije trap in de kruising: 3-2. Door die verrassende ontknoping werd ook Tunesië (2-1-zege op Ni ger) in groep C zeker van een plek bij de laatste acht. Marokko en Ni ger zijn uitgeschakeld. DZK was bij de vrouwen 20+ ook tweemaal de snelste: op de 200 school en 200 vrije slag. Piet Schop (Bevelanders, 60+) en Marijke van Hoek (DZK, 50+) wonnen elk goud op de 200 school. De estafetteploeg uit Schiedam/Vlaardingen, dames 60+, zwom een wereldrecord voor masters met 4.48.25. DORDRECHT Koploper FC Zwolle heeft gistera vond goede zaken gedaan in de Ju- piler League. De Zwollenaren won nen de uitwedstrijd bij FC Dor drecht met 2-1. Het gat met num mer twee FC Eindhoven liep daar door op naar veertien punten. FC Zwolle kwam tegen de ploeg van Tholenaar Wilmer Kousemaker wel op achterstand, maar herstelde de averij na rust door goals van Jes- per Drost en Nassir Maachi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 79