Eerste minaret in Zeeland TOLVRIJ www.westerscheldetunnel.nl Verdachte opgepakt na overval WALCHEREN Week met hoogtepunten voor nieuwbouw Turkse moskee Middelburg Geld voor Kika almanak ^4% Jl jtil £M P Zaterdag 28 januari Met Bom (2) ZATERDAG 28 januari 2012 21 PZC Oud Middelburg komt weer boven 22 en 23 door Maurits Sep MIDDELBURG - Religieus Zeeland heeft 'er een markant nieuw bouw werk bij. Waar katholieke en pro testantse kerken worden gesloopt, verrijst in Middelburg een nieuwe moskee. Sinds gisteren heeft die ook een minaret - de eerste van Zeeland. Een groot deel van de minaret stond er al, maar het bovenstuk ontbrak nog. Dat is er gisteren op gemonteerd. Voor de Turkse ge meenschap is de voltooiing van de minaret letterlijk en figuurlijk een hoogtepunt. „De minaret is heel belangrijk voor een moskee", ver telt voorzitter Ismail Kastaci van de Yildirim Beyazit Moskee in Mid delburg. „Vroeger, toen de tech niek minder ver was, werd vanaf de minaret opgeroepen tot gebed." Daarvoor zal de minaret van de moskee aan de Stromenweg niet worden gebruikt. Bij de bouw van de moskee geldt behalve de minaret ook de plaat sing van de koepel als een bijzon der belangrijk moment. Kastaci is dan ook blij dat de koepel komen de week wordt geplaatst. „De koe pel en de minaret voltooien de moskee. Bovendien is het gebouw eindelijk waterdicht als de koepel en de dakramen erop zitten. Dan kunnen we alles binnen ook gaan afwerken." Dit jaar kan de nieuwe Turkse moskee dan eindelijk in gebruik worden genomen. Kastaci durft nog geen datum te noemen, want de bouw duurt al enkele jaren en is regelmatig vertraagd. „Als ik nu een dag noem, gaat iedereen op die dag kijken of het klopt." Hij houdt het daarom op 'in de loop van dit jaar'. De Turkse gemeenschap gebruikt nu nog een historisch pand in het centrum van Middelburg als mos kee. Door het- nieuwe parkeerbe leid van de gemeente moet in de buurt van de moskee tegenwoor dig van 's ochtends acht tot 's avonds acht worden betaald voor parkeren. Ook daarom kijken de moslims uit naar het moment waarop ze naar hun nieuwe ge bedshuis kunnen verhuizen, zegt Kastaci. Iedereen die straks de moskee bin nen wil, moet door de minaret: "die is de poort naar het gebouw. Bekijk ook de video op www.z2.nl. MrtrtUf neer «£>5«lyk! MIDDELBURG - De serviceclub Ron de Tafel 26 Walcheren schenkt tweeduizend euro aan de stichting KiKa, Kinderen Kankervrij. Het geld is in november bijeenge bracht met een'letteractie. Leden van Ronde Tafel 26 Walcheren ver kochten chocoladeletters aan be drijven en particulieren uit de om geving. De letters werden vervol gens uitgedeeld. De serviceclub is een organisatie voor mannen tus sen de 25 en 40 jaar. MIDDELBURG - De politie heeft gis termiddag na een overval op een woning in Middelburg een 26-jari- ge man uit die plaats aangehou den. Naar een tweede verdachte wordt nog altijd gezocht. De mannen worden verdacht van het plegen van een gewapende overval op een woning aan de Vreedenburg in Dauwendaele. Het duo drong donderdagavond tus sen 23.00 uur en 23.30 uur de wo ning binnen. Ze verwondden daar bij een man die in de woning ver bleef Daarna vertrokken ze te voet. Volgens de politie gaat het om twee mannen van 1.70 en 1.90 meter lang. Na de overval werd de politie ge alarmeerd. In de omgeving van de Meanderflat zochten agenten naar de overvallers. Naar aanleiding van het onder zoek wist de politie gisteren rond 14.00 uur de 26-jarige man op te sporen die verdacht wordt van be trokkenheid bij de overval. De Middelburger werd aangehouden in een supermarkt aan de Hermes- weg in Vlissingen. Hij is ingesloten in Torentijd voor verhoor. Het complex waar de woning is ge vestigd bestaat uit huurwoningen waarin veel senioren wonen. Be woners en omwondenen van de Vreedenburg en de Meanderflat ge ven aan niet veel gezien of ge hoord te hebben op het moment van de overval. Een motief voor de overval kon of wilde de politie gisteren niet kwijt. De politie zet het onder zoek voort en zoekt getuigen die voor of na de overval iets bijzon ders hebben gezien. Zij kunnen zich melden bij het politiebureau in Middelburg of bellen naar 0900-8844. KOOZIE Tip? redactie@pzc.nl Ook hij heette Bom 'vanachteren'. Al leen heette hij geen Nelleke. Maar de ze Bom was een echte gourmand. Le- vensgenieten was het motto en met het Belgische land in de achtertuin werd er graag, en zo vaak als moge lijk, telefonisch een tafel gereserveerd in één of ander culinair paleisje. Op het eind van het gesprek werd ter be vestiging gevraagd naar zijn naam. „Bom, meneer." „Pardon?" „Bernard-Otto-Marie, meneer, tot vanavond." Op de afgesproken tijd stelde hij zich voor aan de restaurateur: „Bom is de naam." „Ah, meneer, dan zijt gij die meneer met de vele voornamen? Tafel vier voor u, alstublieft." De minaret van de nieuwe Turkse moskee in Middelburg is voltooid. Een minaret wordt van oudsher gebruikt om van daaraf gelovigen via gezang op te roepen tot gebed. Dat zal in Middelburg niet gebeuren. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69