binnenland j 5 Vrij, maar wel verdachte ö§3 weekendcompany0 Familie Vermeulen boos op Rosenthal 369 Portugal a m oad.nl REIZEN Bisdom Haarlem beschermde pedofiele priester www.weekendcompany.nl^^ zaterdag 28 januari 2012 SUSTEREN/DEN HAAG - De familie van de Nederlandse activist Erwin Vermeulen, die in Japan vastzit op verdenking van het duwen van een Japanse dolfijnen jager, is ra zend op minister Uri Rosenthal van Buitenlandse Zaken. Volgens zus Astrid Vermeulen zegt de be windsman in het openbaar dingen over de zaak die niet waar zijn. Zo mag haar broer sinds zijn arres tatie half december geen bezoek van familie ontvangen. Rosenthal zei donderdag dat na aandringen van de advocaat sinds vorige week dinsdag bezoek wel is toegestaan, maar dat de familie daarvan heeft afgezien. „Dat is grote onzin", zei 'Astrid Vermeulen gisteren. Vol gens haar is de familie hiervan nooit op de hoogte gesteld. „Als dat wel het geval zou zijn, zouden we natuurlijk gelijk in het vlieg tuig naar Japan stappen", aldus de vrouw. Rosenthal hield gisteren vol dat de Japanse aanklager de ad vocaat op 17 januari heeft laten we ten dat Vermeulen bij hoge uitzon dering bezoek mag ontvangen dat geen lid is van milieuorganisatie Sea Shepherd, waarvoor de Neder lander actief is. De advocaat heeft dat doorgegeven aan Buitenlandse Zaken, die zegt dat vervolgens aan de vader van Vermeulen te heb ben gemeld. Zijn zoon heeft z'n fa milie afgeraden te komen, zo was volgens minister Rosenthal de boodschap. Astrid Vermeulen vindt het ook vreemd dat Rosent hal tegen media zegt dat hij mee leeft met de familieleden en hun gevoelens te begrijpen. „Dat moet hij tegen ons zeggen. We hebben niks aan hem. Hij heeft niet eens het fatsoen genomen om te laten weten dat hij meeleeft." Rosenthal zegt dat hij wel degelijk betrokken is bij de zaak en dat er vanuit het ministerie regelmatig contact is met de familie. De minister vindt dat Nederland alles doet wat moge lijk is om Vermeulen bij te staan. AMSTERDAM - Willem Holleeder is vrij. De politie arresteerde Hol leeder en een groep medeverdach ten op 30 januari 2006, op verden king van het afpersen van onder anderen vastgoedmagnaat Willem Endstra. Ruim een jaar later begon in de gerechtsbunker in Amster dam-Osdorp een geruchtmakend proces. Het onderzoek naar de af persing startte na de liquidatie van Endstra in 2004. In de periode daarvoor had Endstra een reeks ge heime gesprekken gevoerd met re chercheurs. De gespreksverslagen vormden het hart van het bewijs tegen Holleeder en de zijnen. Holleeder heeft altijd gezegd dat Endstra juist een goede vriend van hem was. Niet hij, maar de in 2005 geliquideerde crimineel John Mieremet zou Endstra in de tang hebben gehad. Het proces begon met een 's nachts afgevuurde raket op de bunker. Korte tijd later open baarde zich Holleeders hartkwaal. Na een spoedoperatie kon hij maanden niet in de rechtszaal ver schijnen. Holleeder werd nog eni ge tijd verdacht van liquidatie van een Joegoslavische crimineel, maar tot vervolging is het niet gekomen. Ook in het liquidatieproces Passa ge is zijn naam veelvuldig geval len. Volgens justitie geldt hij als verdachte, maar is er nog geen be slissing genomen hem te vervol gen. Met de afpersingen zou Hol leeder miljoenen hebben ver diend. In een aparte procedure vor dert justitie circa zeventien mil joen euro van Holleeder. dat ik zei dat zijn foto in elke krant staat, liet hij het gaan", aldus De Vries, die opmerkte dat Holleeder vermagerd was. Volgens de mis daadverslaggever ontkende Hol leeder dat hij uit angst voor aansla gen op zijn leven geen proefverlof had gewild. „Hij wilde wel dege lijk op verlof, had dat ook aange vraagd, maar dat werd afgewezen." zie onze website:binnenland Een portret van 'topcrimineel' Willem Frederik Holleeder Pers bij de gevangenis De Schie in Rotterdam waaruit gisteren de top crimineel Willem Holleeder werd vrijgelaten, foto Jerry Lampen/ANP De Amsterdamse gids Raoul Serree (rechts) houdt een rondleiding in de Jordaan waar Willem Holleeder op groeide. foto Evert Elzinga/ANP Vanaf dit mooie complex heeft u een schitterend uitzicht over Albufeira. Óp loopafstand van het strand en het oude centrum. Kortom de ideale uitvalsbasis voor een heerlijke vakantie! Vertrek: oktober o,b.v, logies Reisnummer: VLPT01-Q4 v Algarve Appartementen Albufeira Jardim' 0900-8482 (0,15 p-m.) of ga naaruwANVR-reisbureau. HAARLEM - Aan de RK Meisjes-ulo in Alkmaar heeft in de jaren zestig een Belgische priester als gods dienstleraar gewerkt die in zijn va derland nog 6,5 jaar moest zitten voor misbruik van minderjarige jongens. Het bisdom Haarlem en verschillende congregaties hielpen de priester jarenlang uit handen van de Belgische justitie te blijven. Nadat zijn uitlevering om gezond heidsredenen was afgewezen, ver bleef hij tot 1972 in een klooster in Heiloo. Volgens een woordvoerder is de betrokkenheid van het bis dom 'feitelijk maar heel zijdelings' geweest. De priester werd destijds als leraar ontslagen omdat de ulo ook jon gens ging toelaten en het veiliger werd gevonden hem niet met jon gens in contact te laten komen. Van €-4097- Korting 31% 79 beschikbaar! OP=OP I I I I Landgoedhotel bij Nijmegen incl. 3-gangendiner! Qaaajrfi£,29 januari 2012 2 overnachtingen 2 x ontbijtbuffet Hotel Holthurnsche Hof Gratis 1 x 3-gangendiner Aan de Zevenheuvelenweg Verblijf tot 1 april 2012 Reserveren via: 0900 700 7004 0,25 p.m.) *EScL reserveringskostón 12.50 per boeking. Let op! Alleen op 29 januari tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5