41 binnenland Holleeder: nu een stulpje in De Pijp? ZEG, BEMT U AL VAKANTIEVIP? Excuses onderwijsbond aan Van Bijsterveldt oacl.nl iit n 0900-8482 (o.is p.m.) of ga naar uw ANVR-reisbureau. Na zes jaar celstraf wegens afpersing is Willem Holleeder gisteren op vrije voeten gesteld. Hij blijft echter verdachte in liquidatieza ken. En justitie wil ook nog zeventien miljoen euro van hem. si Romafamilie betaalde geen huur voor villa WORD METEEN VAKANTIEVIP! ^"^(0)5 Joran weigert te getuigen zaterdag 28 januari 2012 DEN HAAG - Het bestuur van onder wijsbond AOb heeft schriftelijk zijn excuses aangeboden aan on derwijsminister Marja van Bijster veldt vanwege de uitspraken van bestuurslid Marten Kircz. Dat maakte de onderwijsbond gisteren bekend. Kircz zei donderdag na af loop van de lerarenstaking onder meer dat Van Bijsterveldt 'niet het intellectuele niveau heeft om mi nister van Onderwijs te zijn'. Ook noemde hij de minister de slecht ste onderwijsminister uit de ge schiedenis. AOb-voorzitter Walter Dresscher nam afstand van die uitspraken en benadrukte dat emoties op een bij eenkomst zoals donderdag hoog op kunnen lopen, waardoor ze soms de overhand nemen. Kircz zelf meldde eerder gisteren achter zijn uitspraken over de minister te blijven staan. Wel zei hij met zijn kritiek niet de persoon Van Bijster veldt te willen beledigen, maar en kel de beleidsmaker en de politi cus. Hij noemde haar beleid 'ramp zalig voor het onderwijs', omdat zij in de ogen van Kircz van de ene op de andere dag een knieval voor de PW heeft gemaakt. Als de minister de kritiek persoonlijk heeft opgevat, wil hij in dat geval excuses aanbieden. De uitspraken van Kircz hebben vooralsnog geen gevolgen voor zijn functioneren binnen de AOb. Willem Holleeder, de bekendste crimineel, is sinds gisteren vrij. Vermagerd en met een zwak hart. De hype rond zijn persoon laait weer op tot grote hoogte. UTRECHT - Roma-familie Nicolich heeft twee jaar lang geen huur be taald voor de villa Rhijnshoek waar ze mocht wonen nadat ze we gens overlast niet langer elders kon blijven. Dit bleek gisteren tij dens het kort geding, dat de ge meente Utrecht had aangespan nen om de familie uit huis te zet ten. Volgens de gemeente heeft de familie zich niet aan de afspraken voor opvang gehouden. De ge meente heeft twee jaar geleden de kosten van noodopvang voorge schoten, omdat woningcorporaties weigerden de familie nog langer te helpen. Nadat de familie twee jaar geleden voor de zevende keer uit huis werd gezet waren de corpora ties de Roma beu en weigerden ze voor nieuw onderdak te zorgen. De Nicolich'en zwierven toen noodgedwongen met een pasgebo ren baby op straat. Boekt u nu een vakantie bij Oad Reizen, dan profiteert u niet alleen van hoge vroegboekkortingen, maar wordt u ook meteen VakantieVIP. Als VakantieVIP heeft u (D toegang tot de online VakantieVIP-shop met honderden euro's korting en spaart u bij elke aankoop voor vakantiebudget! het leven van de veelbesproken Amsterdammer. Holleeder liep niet als een wille keurige gestrafte gewoon de poort van gevangenis De Schie in Rotter dam uit, maar hij werd in alle vroegte in een geblindeerde auto, geëscorteerd door de politie, naar een onbekende bestemming ge bracht. Misdaadauteur Bas van Hout zegt dat Holleeder hem bel de toen hij was vrijgelaten. Hij zou gezegd hebben niet van plan te zijn Nederland te verlaten. Geruchten dat hij een pandje in de Pijp in Amsterdam heeft laten verbouwen en laten voorzien van vluchtroutes en kogelwerend glas, zou bevestigen dat Holleeder, een hartpatiënt, niet weg wil uit Ne derland. Ook zou hij al een gepant serde auto hebben besteld. Enkele uren nadat zijn vrijlating bekend was gemaakt twitterde misdaadverslaggever Peter R. de Vries dat hij Holleeder had ont moet in een bos, zo'n veertig kilo meter buiten Amsterdam. „Hij had behoefte aan frisse lucht, iets wat ik kan begrijpen", aldus De Vries in het tv-programma De We reld Draait Door. „Holleeder wilde niet inhoudelijk ingaan op zaken", vertelde De Vries. „Hij sprak veel over zijn zwakke hart." Een half uur duurde de ontmoeting. Met een bij aankomst nam De Vries een foto met zijn telefoon, iets wat Holleeder niet had verwacht. „Na- PAUL KUSTERS NAAM H0LLEEDER HEEPT (5R0TE MARKTWAARDE LIMA - Joran van der Sloot heeft gisteren niet willen getuigen in de zaak van de drie taxichauffeurs die hem naar Chili hebben gebracht. Dat zei een woordvoerder van de rechtbank ter plekke. De zaak gaat nu maandag verder. De drie taxichauffeurs wordt ten laste gelegd dat ze Van der Sloot niet bij de autoriteiten hebben aan gegeven nadat hij hun zou hebben gezegd dat hij iemand had gedood en dat hij daarom snel Peru uit moest. Afgelopen woensdag had Van der Sloot ook al in deze zaak moeten getuigen. Dat ging niet door omdat het gevangenisperso neel staakte en hij dus niet van zijn cel naar de rechtbank kon wor den vervoerd. door Michiel Philippart om een mediacircus te voorko- men. De vrijlating hield de gemoe- De bekendste crimineel deren gisteren de hele dag bezig, van Nederland, Willem Wekenlang is gespeculeerd over de Holleeder alias de vrijlating van Holleeder. Gister- Neus, is weer op vrije morgen bevestigde een woordvoer- voeten. Angstvallig hield justitie der van Veiligheid en Justitie des- het moment van zijn vrijlating ge- gevraagd dat hij na zes jaar weer heim. Om hem te beschermen te- op vrije voeten was. Dat was het gen kwaadwillenden, maar ook begin van een nieuw hoofdstuk in 1992: Vrijlating Sinds 1992: Ontwikkelt band met vastgoedmagnaat Willem Endstra (geliquideerd in 2004) en enkele andere vermogende zakenlieden. Holleeder wordt genoemd als mogelijke op drachtgever van liquidaties in het criminele circuit. De loopbaan van 'topcrimineel' Holleeder 1958: Willem Frederik Holleeder Opsluiting geboren op 29 mei in Amsterdam 1983: Betrokken bij ontvoering van biermagnaat Heineken 1984: Arrestatie door de Franse politie 1987: In Nederland veroordeeld tot 11 jaar cel 2006: Arrestatie Holleeder e.a. 2007: Veroordeeld tot 9 jaar cel voor afpersen van o.a. Endstra 2012: Vrijlating na uitzitten tweederde straf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 4