'We willen Delta zeker helpen' PZC Snelweg A58 dicht Delta ziet af van na schietpartij bouw Borssele 2 Laura Dekker is weer terug IN BEELD Maandag kwam het nieuws dat Delta het bouwen van een tweede kerncen trale uitstelt voor min stens een paar jaar. Een bericht dat door de tegenstanders met luid gejuich werd onthaald. Marten Wier- Sma, ex-gedeputeerde van Groenlinks in Zeeland en nu voorzitter van Stroom Naar De Toekomst, was ook één van de tegenstanders. Hij was aan het werk in Den Haag, pratend met een opdrachtge- De tweede kerncentrale Volgens Delta is er een overcapaciteit op de energiemarkt en liggen de prijzen te laag voor een tweede rendabele centrale. De komende twee tot drie jaar ziet Delta dan ook geen mogelijkheden in de bouw van de tweede centrale; Stroom Naar De Toekomst is een bewe ging die pleit voor duurzaame energievoor ziening. door Roè ver, toen hij van medestrijders,een tele foontje kreeg. „Ik kreeg ze niet direct aan de lijn, maar hoorde de felicitaties op de voicemail. Daarna heb ik meteen terugge beld om er meer over te weten." Echt verrast door de mededeling was hij echter niet. „Bij de besprekingen in de cember had ik al het vermoeden dat dit bericht zou komen. Al ging ik er van uit dat het definitieve besluit pas in juni kwam. Dus dat het nu in januari al komt, kan toch wel als een kleine verrassing worden gezien." Van een winst wil hij niet spreken. „Dan zou ik het als een wed strijd moeten beschouwen en dat doe ik niet. Daar is dit veel te belangrijk voor. Nu is het gewoon een veranderingspro ces voor Delta en dat kan pijn doen, maar daar moet je van leren. Het is geen wij/zij verhaal en ook geen kwestie van winnen of verliezen." „Delta rest nu niets anders dan te kijken naar de toekomst. Blijven ze echter han gen in het verleden, steeds struikelend over dit besluit, dan zullen ze toch een QUOTE VAN DE WEEK Woensdag 1 februari Donderdag 2 februari MEEST CELEZEN OP WWW.PZC.NL Vrijdag 3 februari Voorronde Spectra Dubstep voor beginnende DJ's in De Klomp in Ovezande. Zaterdag 4 februari Debat over archeologie en schatgraving in het Zeeuws Museum in Middelburg. Maandag 30 januari De politie in Vlissingen houdt een kijkavond met gestolen fietsen aan de Molenstraat. Stichting Oranjevieringen houdt lampionoptocht ter ere van Koningin Beatrix in Axel. Marten Wiersma zal zeker Delta verder gaan helpen. verliezer worden. Vooruitkijken dus." Reacties uit de omgeving heeft Wiersma zeker gekregen. „Mensen vinden het goed dat Delta heeft besloten om met een tweede kerncentrale te stoppen. We gaan nu trouwens niet stilzitten. We wil len bijdragen om Delta een goede toe komst te bezorgen. Daarbij verlenen wij graag onze ideeën en strategieën om er voor te zorgen dat het bedrijf een zo breed mogelijk draagvlak krijgt voor ande re energieplannen in de tóekomst." Het nieuws over de kerncentrale heeft niet de hele week in beslag genomen voor Wiersma. „Dat zou betekenen dat ik verder amper wat te doen heb, maar er is genoeg in de zakelijke en persoonlijke sfeer waar ook aan gewerkt moet wor den. Het nieuwsfeit heb ik in kennis ge nomen tussen de verschillende bedrijven door en daarna ben ik gewoon verder gaan werken." 12 zaterdag 28 januari 2012 'Ik ben blij maar ook een tikje behoedzaam' Anti-kernenergieactiviste Frida Kas nadat Delta bekend heeft gemaakt voor lopig af te zien van de bouw van Borssele 2 Verschillende plaatsen in Zee land herdenken de watersnoo dramp van 1953. Uitreiking sportprijs voor de sportploeg van het jaar in Zee land. VIDEO VAN DE WEEK IN BINNEN-EN BUITENLAND Minder verkeersboetes Willeboordse naar Londen Auschwitz onbekend Er zijn vorig jaar minder verkeersboetes uitgedeeld dan in 2010. Dat heeft het Open baar Ministerie (OM) laten weten. Bijna tien miljoen weggebruikers gingen in 2011 op de bon. Dat waren er ruim 1,2 miljoen minder dan in 2010. Vooral het aantal be keuringen voor te hard rijden nam af. Judoka Elisabeth Willeboordse is als eerste Zeeuwse sporter zeker van deelname aan de Olympische Spelen van Londen. De Mid delburgse routinier werd door de judo- bond gekozen in de klasse -63 kilo. In 2008 deed Willeboordse ook mee in Peking. Ze won toen een bronzen medaille. Eén op de vijf Duitse jongeren weet niet dat Auschwitz de naam is van het toenmali ge nazi-vernietigingskamp is. Dat blijkt uit onderzoek van het Duitse tijdschrift Stern. Van de Duitsers boven de dertig jaar kon 95 procent de naam Auschwitz thuisbren gen. UW MENING 945 reacties Europa moet zich neerleggen bij visie Bleker over Hedwige eens 62% oneens 38% 1A58 weer vrijgegeven na schietpartij 2. Middelburgse dient klacht in tegen huisartsenpost 3. Zaak A58 in verband gebracht met overvallen geldtransport Laura Dekker heeft haar soloreis om de wereld af gerond. Ze vertrok een jaar geleden vanaf Sint Maarten en is nu officieel de jongste solozeiler die rond de wereld heeft ge varen. Het record komt niet in het Guinness Book of Records. De orga nisatie accepteert niet lan ger de jongste categorie. Laura Dekker met haar familie, foto Jerry Lampen/ANP De snelweg A58 is woensdagochtend in beide richtingen afgesloten. De po litie achtervolgde daar een vrachtauto met drie inzittenden. Zij zouden eer der die nacht bij Moerdijk hébben ge probeerd een slapende vrachtwa genchauffeur te overvallen. Bij de ar restatie heeft de politie schoten ge lost. Energiebedrijf Delta ziet de komende jaren geen mogelijkheden om een tweede kerncentrale in Zeeland te rea liseren. Dat maakt het bedrijf maan dag bekend. Redenen zijn onder meer de financiële crisis en de overca paciteit op de energiemarkt. Delta zal zodra de omgevingsfactoren verbete ren het project weer oppakken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 44