11.636 40% 'Permanente bewoners ongewenst' zeeland 13 PW wil eerst Vlaamse loodsgelden korting DELSCHER commentaar Thuis in 't ipark Zeeland in mei in tv-spotjes zaterdag 28 januari 2012 recreatiewoningen staan er in Zee land, waarvan ruim een derde in de gemeente Schouwen-Duiveland. Grote Markt 11-13 Goes 0113227607 www.delscher.nl ®®©«»©e@so®®®©©©®< Het kabinet ziet af van een wet tegen het wonen in vakantie huisjes. Dus mogen gemeenten zelf bepalen of per manent verblijf in recreatiewo ningen is toegestaan. Dit geeft de Zeeuwse gemeenten de gele genheid soepel om te gaan met het grijze gebied tussen langdu rig recreëren en permanent wo nen. Maar de eerste reacties zijn opvallend afhoudend. Het lijkt wel of'vaste bewoners' al leen maar voor ellende zorgen. De Zeeuwse gemeenten doen er goed aan om een ontvankelij ke houding aan te nemen. Juist nu de provincie met krimp te maken krijgt, zijn nieuwe inwo ners welkom. Hier en daar zijn wellicht wat extra voorzienin gen nodig, maar die prijs is ac ceptabel. De angst dat permanent wonen niet in de parken past, lijkt on gefundeerd. De meeste recrea tiecomplexen in Zeeland ko men nogal steriel over. Vaste be woners zorgen voor kleur en authenticiteit. door Rob Nobels T" an de Visser is al twaalf jaar ei- I genaar van Breezand Vakanties I in Vrouwenpolder. „Wij heb ben vroeger een paar perma nente bewoners gehad in ons re creatiepark, maar die moesten op last van de gemeente verhuizen." Zeeland geboekt Verslaggever Jan van Damme brengt Zeeuwse boeken onder de aandacht op zijn weblog www.pzc.nl/zeelandgeboekt STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto „Daarna hebben we wel eens aan vragen gehad van mensen die graag langdurig of permanent wil den verblijven in een huisje, maar die moeten we dan teleurstellen. Het mag eigenlijk niet en we wil len het zelf ook niet meer. We zit ten met onze huisjes op A-locaties en daar zien we liever toeristen in door René Schrier VLISSINGEN - De PW in Provincia le Staten van Zeeland vindt dat de overeenkomst over een nieuwe zeesluis te Temeuzen pas onderte kend mag worden als het Vlaams Gewest de sinds 2009 achterstalli ge loodsgelden terug heeft betaald. Dat schrijft deze partij in vragen aan Gedeputeerde Staten. De PW suggereert dat het weige ren van de betaling te maken heeft met de discussie over de Hedwige- dan langdurige bewoners." Er zit volgerrs De Visser namelijk een groot verschil tussen toeristen die heel even blijven en langdurige be woners. „Mensen die lang blijven, verbouwen hun tuintje en laten va ker spullen slingeren, is mijn erva ring. Daardoor kan alles er zeer rommelig uit gaan zien en we heb- polder. Dat dossier staat weliswaar samen met dat van de loodsgelden genoemd in een memorandum bij de Scheldeverdragen van 2005, maar strikt genomen zijn het af zonderlijke dossiers. Sinds 2009 heeft de Vlaamse min ster Hilde Crevits de bevoegdheid de loodstarieven op de Wester- schelde vast te stellen, onder de voorwaarde dat die tarieven wel kostendekkend moeten zijn. Vol gens de Nederlandse loodsen zijn de tarieven dat niet en worden ze ben minder mogelijkheden om schoon te maken. Bij toeristen kunnen we elke keer na afloop weer schoonmaken." De mensen die langdurig willen blijven, zijn er echter amper. „De prijzen zijn dusdanig hoog, dat het niet aan trekkelijk is bij ons permanent te gaan wonen in een vakantiehuis.' nu geconfronteerd met een tekort. Daar is al sinds 2009 discussie over en omdat de loodsen en Crevits er niet uit komen, zijn de loodsen re cent een arbitrageprocedure in Vlaanderen begonnen. De achter stallige loodsgelden belopen inmid dels een bedrag van bijna 10 mil joen euro. Het zou gaan om een bedrag van 20.000 euro per loods. De PW dringt er bij GS van Zee land op aan de kwestie nog eens onder de aandacht van minister Schultz van Haegen te brengen. DOMBURG - Vanaf mei is de provin cie Zeeland te zien in televisiespot jes op een aantal commerciële zen ders. Daarmee wordt gepoogd toe risten naar deze provincie te lok ken. De spotjes zijn onderdeel van een campagne. De campagne be staat uit diverse onderdelen, zoals online activiteiten, print, beurzen, persbewerking en bewerking van de zakelijke en groepsmarkt. Ook worden er andere activiteiten ont wikkeld, zoals een website www.vwzeeland.nl, social media acties, Zeeland App (lancering april), Fietsroute App (lancering fe bruari) en brochures. Jan de Visser ziet er wel wat in dat de gemeente zelf mag beslissen of langdurig of permanent verblijf in een vakantiehuis legaal of illegaal is. „Wij hebben zelf al jaren geen langdurige bewoners meer." foto Marcelle Davidse Maak uw vakantiedromen waar. .kampeercentrummechielsen.nl Gildeweg 35. Vlissingen wSfftERcareyii T 0118-440100 -Mj—(zondag gesloten)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3