21 zeeland Altijd een beetje met vakantie, maar niet echt Winterweer OR Terneuzen is voor ROC-hoofdkantoor De krant 6 weken voor 18 euro! PZC zaterdag 28 januari 2012 Gaat het er dan toch nog van komen? Gaan we dan toch nog een echte winter te krijgen? Vol gens de weerberichten gaat het eindelijk koud worden. Ik hoop het en dat had ik nooit van mezelf gedacht. Ik ben namelijk niet bepaald een wintertype. Als het in juli 25 gra den is, roep ik altijd dat het zo mag blijven tot kerst. Dit jaar viel de kerst qua weer toch wel wat te gen, moet ik bekennen. Mijn zwa ger zat in een blouse met korte mouwen aan tafel en we hebben er zelfs nog even aan gedacht om te barbecueën in plaats van te gourmetten. De eerste maand van het jaar bracht tot nu toe ook al geen win terse taferelen. Zaterdagmiddag kwam ik tijdens het boodschap pen doen zelfs iemand tegen op zijn blote voeten in teenslippers, met daarboven een driekwart broek. In januari, in Nederland. Dat gaat me echt te ver. Het was al zo'n kwakkelzomer en op den duur krijg ik het gevoel dat we het hele jaar door hetzelfde weer hebben. Dat wil ik niet. Ik wil straks een lekkere hete zomer, maar nu eerst nog even een paar weken een echte winter met dichtgevroren kreken en witte dij ken. Ik wil m'n muts op en sjaal om, ik wil weer zin hebben in erwtensoep en boerenkool met worst. Ik wil weer kunnen klagen dat het zo koud is. Ik wil met m'n kinderen gaan schaatsen, sleetje rijden en een sneeuwpop maken. Ik wil dat de natuur weer gewoon de natuur is. Ik wil geen door het Schmallenbergvirus misvormde lammetjes zien, omdat door uit blijven van vorst de knut maar blijft rondvliegen. De knut is het kleine steekvliegje dat dit virus verspreidt en dat alleen kan wor den uitgeroeid door flinke vorst. Vriezen moet het dus. En hard. Want ik wil geen narcissen die nu al uitschieten, vlinders die nu al uitvliegen en merels die al gaan broeden. En ik wil, eerlijk is eerlijk, nu ook wel eens voelen wat het nut is van die winterhanden die ik al in oktober voor achthonderd euro onder m'n auto heb leggen! Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON P2C Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever Charles van den Oosterkamp Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed 1:0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: O 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda Familieberichten: 088-0139 999 Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro 80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro €299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke VVegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. VVegener legt van abonnees gegevens: vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-majl adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nS Gemeenten bepalen voortaan zelf of men sen permanent in recreatiehuisjes mogen wonen. Dat heeft het kabinet gisteren beslo ten. Daarmee is het wetsvoorstel van het vo rige kabinet van tafel. De Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) zal alle gemeenten dringend verzoe ken regels vast te stellen zodat er duidelijk heid is voor betrokkenen over het lokale be leid voor vakantiehuisjes. In het voorstel van het vorige kabinet werden gemeenten nog verplicht om een ontheffing te verle nen aan degene die het hele jaar door ille- Minister Schuit? van Haegen gaal, maar 'gedoogd' in hun vakantiehuisje woonden. De ontheffing zou gaan gelden voor mensen die uiterlijk op 31 oktober 2003 in hun huisje waren getrokken en daar sindsdien onafgebroken hebben ge woond. Dat voorstel is van tafel en het is nu aan gemeenten om de regels te bepalen. De VNG stelt voorbeeldregels op en ziet er op toe dat alle gemeenten daadwerkelijk re gels vaststellen. De VNG heeft met de mi nister afgesproken dat voor 'specifieke situa ties' wordt gezocht naar 'aparte' oplossin gen. door Marcel Modde Schouwen-Duiveland koploper recreatiewoningen Met bijna twaalfdui zend recreatiewonin gen binnen de provin ciegrenzen, waarvan een aanzienlijk aantal in particu lier bezit, zou Zeeland de bevol- kingskrimp in één klap flink ach teruit kunnen zetten. Maar de be langrijkste toeristische gemeenten voelen vooralsnog weinig voor het breed toestaan van permanente be woning in vakantiehuizen. Geen andere gemeente in Neder land herbergt zoveel recreatiewo ningen als Schouwen-Duiveland. Het 'generaal pardon' dat de Rijks overheid in 2003 van toepassing verklaarde voor iedereen die tot dan toe illegaal op recreatieparken woonde, is voor diverse locaties toegestaan. Een aanvraag die bij de provincie werd ingediend voor het zomerhuizenterrein bij Scharendij- ke is nog steeds 'in behandeling'. Voor dat wijkje zou de nieuwe wetgeving uitkomst kunnen bie den, zegt wethouder Ad Verseput (WD). „Maar voor overige situa ties zou dat toestanden creëren waar helemaal niemand op zit te wachten", reageert hij. „Negen van de tien keer is een vermen ging van permanente en recreatie ve bewoning op parken geen ge zonde combinatie. Stel je voor dat je een kleine zelfstandige bent die iedere ochtend vroeg op pad moet voor z'n werk en je buren zijn naar diezelfde plek toegekomen voor een poosje vrijheid blij heid..." Met Veere benadrukt Verseput dat de infrastructuur Van vakantiepar ken niet is ingericht op permanen te bewoning. Vooral wat de ge zondheidszorg betreft. Maar waar de wethouder beducht is op het ontstaan van 'verkapte woonwijk- jes', is dat in Noord-Beveland al ja- Donja Odijk bron: CBS ren praktijk. „En dat werkt pri ma", zegt beleidsmedewerker Wil- za Kouwer. De gemeente heeft zo'n achthonderd huizen bestemd voor wonen en recreatie. Sluis ziet kansen in het licht van het keren van krimp, maar hecht zeker zoveel waarde aan het bewa ken van-de leefbaarheid. „Als ieder een in de parken gaat wonen, bloe den de dorpjes dood", reageert een woordvoerder. Ja, ik neem de PZC en ontvang dè eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van €77,65 per kwartaal <na28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal (na28) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf. (Ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, AfdelingLezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Postcode Woonplaats TelefoonnummerEmailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie aan door Cornelleke Blok TERNEUZEN - De ondernemings raad van het ROC Westerschelde schaart zich achter het besluit van de directie om het hoofdkantoor van het gefuseerde ROC in Terneu zen te vestigen. De vestiging van het hoofdkan toor is belangrijk voor de regio Zeeuws-Vlaanderen en geeft bo vendien extra zekerheid dat mbo-opleidingen in Terneuzen blijven bestaan, zo verwoordt voor zitter Albert Stallaart het stand punt van de OR van het ROC Wes terschelde. De vestiging van het hoofdkan toor zorgde bij de OR en het perso neel voor flink wat discussie, zegt Stallaart. „Er moest een stemming aan te pas komen, en dat gebeurt niet vaak." Men vreest onder meer dat ruimte voor het personeel ten koste gaat van ruimte voor leerlin gen. „Mensen hebben er ook moei te mee dat de politiek bepaalt hoe het er bij het ROC aan toe gaat." Stallaart hoopt dat de discussie over het hoofdkantoor nu snel voorbij is. „We vrezen dat dit maar door blijft emmeren. Wij vinden: accepteer dit besluit en laten we sa men verdergaan." De ondernemingsraad en het per soneel van het ROC Zeeland is fel tégen de vestiging van het hoofd kantoor in Terneuzen. Het perso neel schreef onlangs een boze brief aan de directie, en de ondern- mingsraad beraadt zich op juridi sche stappen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2