werken |7 bar boert weer goed H Kwaliteit voor een leuk prijsje starter zaterdag 28 januari 2012 Hoe werkt het pandhuis? Klanten kunnen hun goud, zilver of andere spullen als on derpand geven in ruil voor contact geld. Dit heet belenen. Op een later tijdstip kan de klant de spullen terugkopen te gen betaling van de geldsom, plus de afgesproken rente. Die rente varieert tussen de 5 en 20 procent per maand. Wie een zilveren broche beleent voor 100 euro, betaalt dus na een maand tegen 15 procent rente 115 euro om het sie raad terug te kopen. Pandhuizen zijn vooral in trek bij mensen die geen geld kun nen lenen bij een bank, bijvoorbeeld omdat ze net als on dernemer zijn gestart of een negatieve BKR-registratie heb ben (omdat ze ooit niet aan hun financiële verplichting heb ben voldaan). Voordeel voor de klant is dat het contant geld meteen be schikbaar is en er geen voorwaarden worden gesteld. Nadeel zijn de relatief hoge kosten en soms onduidelijke af spraken over de beleentermijn. Strengere regels voor pandhuizen Er komt een nieuwe Pandhuiswet. Dat is nodig, want de vo rige wet stamt uit 1910 en voldoet op allerlei vlakken niet meer. Zo vallen leningen van meer dan 11,34 euro (was toen nog 25 gulden) niet onder de wet. In de nieuwe wet vervalt dat bedrag, waardoor ook leningen boven dit be drag (vrijwel alle leningen) onder het wettelijk toezicht ko men. Andere regels zijn: De maximumrente wordt 4,5 procent per maand. Er komt een minimumbeleentermijn van twee maanden. Binnen die periode kan de klant altijd aanspraak maken op de beleende spullen. Er komen nieuwe eisen over de informatie die de klant moet krijgen over de overeenkomst, de totale kosten en de termijnen. Het wetsvoorstel wordt in het voorjaar naar de Tweede Ka mer gestuurd. De wet kan dan op z'n vroegst halverwege 2013 worden ingevoerd. Pandhuizen zijn niet blij met het voorstel. Volgens hen is het commercieel gezien niet mogelijk te blijven bestaan als er een maximumrente van 4,5 procent wordt gehanteerd. GELD EN WERK, ONLINE ^SjWmonnisdrt'.verfc.n! zie onze website:geldenwerk Geld en werk is ook te volgen op de website van deze krant. Naast diverse colums en rubrieken treft u al het nieuws dat met uw persoonlijke financiën en het werk te maken heeft op één overzichtelijke plek aan. Vera Peene in de showroom. foto Lex de Meester Via het internet kwaliteits- gereedschap verkopen. Dat is het uitgangspunt van Zeelandtools. Deze web shop in gereedschappen wordt door Martin en Vera Peene van uit Westkapelle gerund. „We zijn in oktober 2011 begon nen", zegt Vera Peene. „Mijn man werkt in de metaalbranche en heeft dus veel kennis van za ken op het gebied van gereedschap. Hij zoekt het gereedschap uit dat we verkopen, want hij weet wat goed gereedschap is. Ik heb zelf be drijfseconomie gestudeerd en doe de meer zake lijke kant, zoals de verkoop." Zeelandtools wil kwaliteitsproducten aanbie den die toch betaalbaar zijn. Vera: „De gereed schappen van het merk Carolus zijn belangrijke artikelen in ons assortiment. Dat merk is onder deel van het bekende kwaliteitsmerk Gedore. Het is alleen niet zo duur als veel andere merken van dezelf de kwaliteit." De eerste maan den verliepen nog rustig. „Op 'dit moment zijn er een paar be stellingen op een dag", zegt Vera. „Het is nog niet genoeg om alleen van te kunnen le ven." Toch heeft klein begin nen ook zijn voordelen voor het jonge bedrijf Vera: „Nu we nog vrij klein zijn, kun je gewoon bellen en zijn we er altijd om meteen de telefoon op te nemen. Het voordeel is dat je altijd de tijd hebt voor snelle service. Op termijn willen we het wel verder uitbreiden en bekender worden." Naast de webshop is er ook een showroom aan de Vroonwegeling in Westkapelle. Deze is ge opend op zaterdagochtend en woensdagavond. Vera: „We verkopen ook in de showroom, maar het meeste verloopt nog via de webshop." PASPOORT Naam bedrijf: Zeelandtools Wie: Vera en Martin Peene Wat: Webshop en winkel in gereedschappen. Waar: Vroonwegeling 2 4361 ST, Westkapelle Startdatum: 5 oktober 2011 Gedane investering: In stap pen omdat het bedrijf nog uitbreidt. Beoogde jaaromzet: Nog niet helemaal duidelijk. Investering terugverdienen: Afhankelijk van hoe het loopt. Jaarlijkse herinvestering: Af hankelijk van hoe snel het gaat. Website: www.zeeland- tools.nl Tel: 06-51987624 info@zeelandtools.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27