werkem 3 zaterdag 28 januari 2012 »Higa«tagSB3SB33%s8ig8M8Baa8&iiS8saa8migi^^ liefst doet. Hij hoopt later als bio chemicus mee te werken aan het genezen van ziektes. Derdejaarsstudent is de Roosenda ler nu. Het lag niet echt voor de hand dat hij de studie chemie zou doen. „Ik was eigenlijk helemaal niet zo goed in scheikunde. Ik haal de alleen maar zesjes. Maar die do cent lag me niet zo. Ik vond het doen van proefjes wel leuk en in biologie was ik wel goed." Inmiddels voelt Rowan zich in het lab als een vis in het water. De praktische studie blijkt perfect bij hem te passen, zegt hij. „Ik wil niet tot mijn 65e aan een bureau dingen zitten uit te typen. Ik wil praktisch bezig zijn." Rowan heeft de richting life scien ces gekozen, ofwel de biochemi sche tak. „Het grote verschil met- de richting applied chemistry is dat je als biochemicus met levende beestjes, bacteriën en DNA werkt en als chemicus met chemicaliën aan de slag gaat. Het leuke aan bio chemie is het onbekende. In de biochemie lopen dingen vaak niet zoals je verwacht. Het is een kick als je dan een oplossing bedenkt. Als je met chemicaliën werkt, weet je precies hoe die stoffen gaan reageren." De eerste twee jaar krijgen de stu denten het beste van deze twee werelden. Dat maakt dat de che- mie-opleiding aan de HZ een bre de studie is, vindt Rowan. „We doen veel proeven. Zo moesten we in het eerste jaar ijzer laten roesten in zeewater en dat volgen. En tegelijkertijd moesten we de groei van taugébonen volgen." De laatste tijd houdt de 20-jarige stu dent zich vooral bezig met DNA-onderzoek. „Dat is erg leuk om te doen. Ik wil daar ook mijn werk van maken", zegt hij vastbe sloten. „Een medestudent van mij loopt nu stage in het Erasmuszie- kenhuis in Rotterdam en werkt mee aan onderzoek naar kanker. Ik hoop later mee te kunnen wer ken aan oplossingen voor ziektes." Volgend jaar gaat Rowan stage lo pen. „Ik wil graag in het buiten land stage lopen. Over Zwitser land heb ik goede verhalen ge hoord. Mijn tweede keuze is IJs land. Ook daar doen ze prachtig DNA-onderzoek." Die hang naar het buitenland, gaat Nederland, dat zo dringend behoefte heeft aan chemici, een veelbelovend on derzoeker verliezen? De jonge Bra bander lacht. „Klopt. Ik wil het liefst in het buitenland werken. Dus als het aan mij ligt, kom ik niet meer terug." Wat levert het op en wat kost het? Als je bent afgestudeerd, mag je collegegeld bedraagt 1713 euro de titel 'Bachelor of Applied Scien- aan studiemateriaal ben je zo'n ces' of ingenieur gebruiken. 350 euro kwijt en nog eens 50 eu- startsalaris ligt op zo'n 2800 euro ro aan activiteiten Rowan van Sprundel aan het werk. foto's Marcelle Davidse Een bacteriekweek in een petrischaaltje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23