PZC Kogelvrij vest aan na vrijlating Holleeder KNMI verwacht temperaturen van -7 graden 's nachts en overdag rond het vriespunt Overvallers A58 blijven in de cel Boerka in de ban Kabinet staat jaarrond wonen in parken toe Uitgebreid buffet Live muziek Hilversummer bekent rol bij explosie caisson Koude week in aantocht den haag - Nederland gaat een koude week tegemoet. Het KNMI verwacht een overgang naar vrij koud en droog winterweer met 's nachts temperaturen van -7 en overdag rond het vriespunt. In Goes is het middenterrein van de ijs- en skeelerbaan in Goes-zuid al onder water gezet. In Krabbendij- ke gaat vandaag water op de ijs baan. Het waterschap Friesland neemt al vast een voorschot op de koudepe- riode die Nederland vanaf volgen de week staat te wachten. Het wa terschap stopt dit weekend met het afvoeren van water uit de Frie se boezem. Het Hooglandgemaal in Stavoren wordt uitgezet en de spuisluizen bij Harlingen en Zout kamp gaan dicht. De poldergema len blijven nog minimaal één et maal draaien, om overtollig water uit de polders af te voeren. Op die manier komt het water in de Frie se kanalen, vaarten en vaarwegen tot rust. Daardoor neemt de kans op ijsaangroei toe, aldus het water schap. De vier grote steden Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en Den Haag stellen vanaf zondag extra bedden beschikbaar voor daklozen. Dan beginnen de gemeenten in ver band met de verwachte kou weer aan de zogeheten winteropvang. Dak- en thuislozen kunnen zich melden bij de GGD. Onder meer het Leger des Heils zorgt voor de overnachtingsplekken. ZATERDAG I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren f«tt I Eerst grijs en 28 januari 2012 I 254e jaargang nr. 24 - los nummer 1,60 - zaterdag €2,40 watregen,6° GELD EN LOOPBAAN CULTUUR De gemiddelde werkloosheid onder chemici is ongeveer drie weken Afgelopen week verscheen Oscar, de nieuwe roman van Jan Siebelink werken spectrum rotterdam - De drie mannen die in de nacht van dinsdag op woens dag op de A58 bij Rilland werden aangehouden, moeten nog zeker veertien dagen in de cel blijven. Het trio werd gisteren voorgeleid aan de rechter-commissaris in Rot terdam. Ze worden verdacht van 'poging tot beroving, bedreiging en het voorhanden hebben van vuurwapens'. Hun identiteit staat nog steeds niet vast. middelburg - Zeeuwse recreatiege meenten zitten niet te wachten op een maatregel die het permanent wonen op recreatieparken toe staat. Het kabinet besloot gisteren dat gemeenten voortaan zelf mo gen bepalen of een vakantiehuis het hele jaar door bewoond mag worden. Daarmee is het wetsvoor stel van het vorige kabinet van ta fel. Dat beleid ging nog uit van een ontheffing voor een jarenlan ge gedoogde situatie. Zeeuwse ge meenten zijn bang dat bij het toe staan van permanente bewoning ongecontroleerde wijken ontstaan. pagina 2 en 3: Altijd vakantie; Com mentaar DE STELLING Het permanent wonen in vakantiehuizen is goed voor Zeeland Reageer op pzc.nl UW MENING 411 reacties Experiment met vrije tandartstarieven is mislukt 8 711688ll555547 amsterdam - De Amsterdamse gids Raoul Serree (r) bedacht direct na het nieuws over de vrijlating van Holleeder een rondleiding in de Jordaan waar 'De Neus' opgroeide. Voor een deelnemer was een kogelvrij vest beschikbaar, voor het geval Hol leeder mocht opduiken. foto Evert Elzinga/ANP pagina 4 en 5: nu een stulpje in de Pijp? den haag - Gezichtsbedekkende kleding mag binnenkort niet meer op straat en in openbare gebou wen worden gedragen. Niet alleen het dragen van de boerka gaat in de ban, ook integraalhelm en bi vakmuts vallen onder het verbod. Minister Liesbeth Spies (Binnen landse Zaken) vindt het boerkaver- bod, waar het kabinet gisteren mee instemde, 'van onvoorstelbaar groot belang'. pagina 8 en 9: kabinet stemt in met boerkaverbod tkArneville Elke vrijdag, met speciaal Kidsbuffet! Elke zaterdagavond met zangeres Nienke! Meer info? T 0118 - 638 456 of hotelarneville.nl Reserveren gewensü Amadore; Grenzeloos Gastvrij! ofl. amadore.nl middelburg - Een 45-jarige man uit Hilversum heeft bekend betrok ken te zijn geweest bij de ontplof fing van een caisson in Ritthem op 23 september vorig jaar. Hij is één van de twee verdachten die dinsdag zijn aangehouden. De an dere is een 24-jarige man uit Zou- telande. De rechter-commissaris wil dat de mannen in voorarrest blijven. In woningen in Zoutelan- de, Hilversum en Diemen zijn ex plosieven zoals brisantgranaten, ge vonden. Het lijkt er volgens justi tie 'steeds minder op dat de drie eerder aangehouden verdachten uit Oost-Souburg iets te maken hebben met de ontploffing'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1