De hitmachine draait nog altijd gesmeerd Oad cultuur17 'Gert wist mensen te raken' VROEGBOEK KORTINGEN agenda Aruba REIZEN m oad.nl zaterdag 28 januari 2012 Meer agendanieuws en het complete bioscoopprogramma zijn te vinden op de website van deze krant. OP PAD ZATERDAG 28 JANUARI Groede Presentatie gedichtenbundel 'Alles is in mij' van Tijs van Bragt. Grote Kerk, 15.45-17.30 uur Middelburg Julianakorpsen houden een kleding- en boekenmarkt. Molen to. Albert Heijn, 9.30-13.30 uur Pleitwedstrijden voor jonge advocaten, Rechtbank, 10.30-12.00/13.30-15.00 uur Wies de Bles presenteert gedichtbun del en haar dochter Mijke Loeven een cd. Café Zeeuws Museum, 16.00 uur ZONDAG 29 JANUARI Vlissingen Strandexcursie. Voor de excursie is een entreebewijs nodig van Het Arsenaal. Arsenaal, 12.00 uur. PODIUM ZATERDAG 28 JANUARI Goes Presentatieweekend Jeugdtheater- school Zeeland. 't Beest, 11.30 uur Projectkoor Regionale Zangersbond Zuid-West Nederland brengt koorwerken uit Aida, Nabucco, I Lombardi, La Traviata etc. o.l.v. dirigent Leon Bours. Maria-Magdalenakerk, 15.00 uur 'He is here', programma van gospel koor en -orkest Celebrate. Ontmoetingskerk, 19.30 uur 's-Heer Abtskerke Toneelvereniging Schrabbekercke met de klacht 'Een schat van een buste'. Versvliet, 19.30 uur Middelburg Voorstelling Dance Center Dazzle. Stadsschouwburg, 15.00 en 20.00 uur Theatergroep Duinart speelt toneel voorstelling 'Koppen Dicht', 't Spiegeltheater, 20.00 uur Mondharptrio Aubergine presenteert nieuwe cd: 'De Griffioen Sessies'. De Pluyme, Nieuwstraat 29, 20.00 uur Concert Zeeuwse Muziekschool Desafinado, 22.00 uur Oostburg Musical 'De Nieuwe Ijstijd', gebaseerd op het stripverhaal Tom Poes (8+). Ledeltheater, 19.30 uur A Tribute to Sepultura met Bestial De- vestation en Toxoplasm. The Lane, 22.00 uur Renesse A capella muziek door iNtrmzzo Theater aan Zee, 20.00 uur Rilland Toneelgezelschap De Reilanders speelt de komedie 'Boeing Boeing'. Luctor et Emergo, 20.00 uur Sint Kruis Concert ensemble Cannamella NH Kerk, 20.00 uur Temeuzen Theaterconcert Frank Boeijen. Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen Derde editie Scheldeblues, met optre dens van The Blue Clay, Bas Paardekoo- per The Blew Crue en Dr. Feelgood. Arsenaaltheater, 19.30 uur Zeeuwse Komedie: 'Chilling Out'. Theater Vestzak 99, 20.30 uur. Pink Floyd tribute: The Steel Breeze. De Piek, 21.30 uur Zierikzee Schouwen-Duivelandse progrockband Skybicycle presenteert album 'Hours'. Brogum, 21.00 uur ZONDAG 29 JANUARI Goes Musical 'De Nieuwe Ijstijd' (8+). Theater de Mythe, 14.00 uur Presentatieweekend Jeugdtheater- school Zeeland. 't Beest, 14.30 uur Kloosterzande 'Over grenzen heen', nieuw liedjespro gramma van Musicanto. Hotel van Leuven, 14.00 uur Vocaal ensemble Encantar presenteert muzikaal verhaal 'Laila wa-Laila'. Hof te Zande Kerk, 15.00 uur Kortgene Akoestisch jazztrio East of the Sun. Grandcafé Kortgene, 15.00 uur Middelburg Theatergroep Duinart speelt toneel voorstelling 'Koppen Dicht', 't Spiegeltheater, 14.30 uur Voorstelling Dance Center Dazzle. Stadsschouwburg, 15.00 en 20.00 uur The Rhine Town Dixie Preachers. Hotel Arneville, 16.00 uur Grandpa Nick Sessieband, 't Schuttershof, 17.00 uur Oost-Souburg Lunchconcert. Leendert de Jonge (dwarsfluit) speelt suites van J.S. Bach. Historische Kerk, 11.30 uur Retranchement Concert Giuliani Trio. NH Kerk, 11.00 uur Terneuzen 'Concert voor Gert' Porgy en Bess, 15.00 uur Vlissingen Optreden The Juke Joints. Panta Rhei, 17.00 uur Zierikzee Footprint met vintage-jazz en blues, Filmtheater fiZi, 15.00 uur. UB4Q, gisteravond in de Zeelandhallen. In het midden zanger Duncan Campbell. foto Izaak Verkeste door Rolf Bosboom GOES - De band stond amper een half uur op het podium, toen al de zesde - of was het inmiddels de ze vende? - hit van de avond werd in gezet. En geef de mannen eens on gelijk. UB40 kan moeiteloos een compleet concert vullen met de waslijst aan vrijwel onverslijtbare hits die de Britten op hun naam hebben staan, ook al dateert de jongste reeds van bijna twee decen nia geleden. UB40 krijgt er nog genoeg men sen mee op de been. De grote zaal van de Zeelandhallen in Goes was gisteravond weliswaar met doeken gehalveerd, maar met - volgens de organisatie - zo'n 2000 bezoekers viel de opkomst zeker niet tegen. Die kregen, na het pompeuze in tro en Here I Am Baby als opener, wat ze konden verwachten: een bijna twee uur durende aanschake ling van vertrouwde reggaenum- mers, routineus uitgevoerd, in een vrijwel onveranderlijk tempo en gelardeerd met lekkere blazers. On derhoudend, mooi uitgelicht, maar geen moment spannend. Zanger Duncan Campbell droeg zijn arm in een mitella, vanwege een gebroken rib. Het gevolg van een valpartij op de veerboot van uit Scandinavië, verklaarde zijn broer Robin. Voor het optreden maakte het ech ter weinig uit. De zanger - en met hem eigenlijk de hele tienkoppige band - moet het toch al niet heb ben van show en dynamiek. Dun can bleek wel, wat stem betreft, een tamelijk waardige vervanger van zijn broer Ali, die vier jaar gele den de band verliet. UB40 werkt aan een nieuw al bum, dat in april of mei uitkomt, zo vertelde Robin Campbell. Het Zeeuwse publiek kreeg enkele voorproefjes: klassieke nummers, zoals Cream Puff van Johnny Nash en Willie Nelsons Blue Eyes Crying In The Rainmaar dan over goten met het zo kenmerkende UB40-reggaesausje. Daardoor pas ten ze naadloos in de hitmachine die ook na dertig jaar nog ge smeerd draait. Zelfs met een gebro ken rib. 9 dagen va. per persoon door Rolf Bosboom In december 2006 overleed de Zeeuwse gitarist Gert de Me ijer. Geveld door longkanker, slechts 53 jaar oud. Kort nadien werd er in Middelburg een herden kingsconcert gehouden. Morgen, vijfjaar later, gebeurt dat opnieuw. Deze keer in Terneuzen, zijn ge boorteplaats. Het is een helder signaal dat De Meijer allerminst vergeten is, zegt Sjef Hermans van Champagne Charlie, een van de initiatiefne mers. „Gert was een Zeeuwse gita rist die uitgroeide tot een interna tionaal fingerstyle-fenomeen. Dat is toch heel bijzonder. Het was een klap toen hij overleed." Samen met Theo de Koning, ook van Champagne Charlie, ging Her mans in 1973 op gitaarles bij De Meijer. „Hij heeft: ons op het spoor gezet van de Amerikaanse blues muziek uit de jaren veertig. Hij Gert de Meijer (1953-2006) opende een heel nieuwe wereld voor ons en heeft op die manier de basis gelegd voor Champagne Charlie. Gert was in staat om het spelen gemakkelijk te laten lijken. Hij bracht de muziek ook heel dichtbij en wist daarmee de men sen echt te raken. Een bijzondere jongen, die altijd voor de muziek onderweg was." Het eerste herdenkingsconcert ver liep begrijpelijk in droeve sfeer. „Deze keer moet het vooral een in spirerende middag worden", aldus Hermans. Een groot aantal Zeeuw se muzikanten werkt vrijwillig mee, onder wie Broeder Diele- man, Ries de Vuyst en Laurens Joensen. „Gerts zoon Bas doet met Danny Vera een speciaal nummer over zijn vader, Tonie van den Buuse heeft een requiem gecompo neerd en Sjoek heeft ook een num- mer voor Gert." Een gitaar van De Meijer zal tij dens het herdenkingsconcert op het podium staan. Hermans: „Als het goed is, resoneren de snaren met de muziek mee." 'Concert voor Gert', morgen in Porgy en Bess, Terneuzen. Aanvang: 15.00 uur. De toegang is gratis. V 0900-8482 (0,15 p.m.) of ga naar uw ANVR-reisbureau. Vertrek: mei o.b.v. logies Reisnummer. AUA200-10 Palm Beach Htl. en App. The Mill Resort*** Prima hotel met een eigen Beach Club aan het fraaie Palm Beach. Proef de Caribische sferen in de nabijgelegen barretjes en restaurantjes óf blijf lekker ontspannen aan het prachtige zwembad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17