buitenland I n Oad VS pakken heilig huis aan €69, VROEGBOEK KORTINGEN irat Bizonvlees populair in VS Iffl Fietsen mogen weekendcompanv0 - ï*1 msm Turkije Fi4|ijfiül oad.nl REIZEN 487 miljard besparen op leger in 10 jaar lAEA-inspecteurs vandaag naar Iran Franse troepen terug naar Afghanistan Veel kritiek op censuurbesluit Twitter Newt Gingrich wil basis op de maan dooi* rood rijden Qaaxijdie,a8jawa#ia.oia in België 4-sterren hotel diner nabij CentrO! zaterdag 28 januari 2012 NEW YORK - Bizonvlees is in op komst. Restaurantketen Ted's Mon tana Grill heeft zich als enige in New York gespecialiseerd in bizon vlees. Voor huiverige klanten heeft ober Angel Ortiz zijn promotie praatje altijd paraat. „De smaak is zoeter, vergelijkbaar met wild. En het is mager, rijk aan proteïne en ij zer en cholesterolarm." In 1999 was de bizonbranche op sterven na dood. Dus besloot de Ameri kaanse Nationale Bizon Associatie bizonvlees actief te promoten. Niets is zo all-American' als de bi zon - of buffalo - die de Ameri kaanse vlakten al honderden jaren bevolkt. Het vlees is puur natuur, want de dieren mogen niet wor den opgepompt met groeihormo nen en zijn vrij van antibiotica. En nu zijn de Amerikanen om. Bi zonvlees is zelfs zo populair, dat ranches in Montana, Wyoming, Colorado, North en South Dakota de vraag niet aan kunnen. Zuid-Egeïsche Kust Hotel Marbas*** Mooi gelegen hotel direct aan strand, met praditïg uitzicht over de baai. Het centrum van Icmeler is op loopafstand. geniet onbekommerd van zon, zee en strand door het supervriendelijke en behulpzame personeel. Vértrek: april o.b.v.AIIIndusive ReisnummerTRVL31-27 BOEK NU EEN VAKANTIETRIP EN WORD METEEN VAKANTIEVIP! ga voor meer informatie naar oad.nl 0900-8482 u.isp.m.)ofga naar uw ANVR-reisbureau. Obama bezuinigt op het leger. Van een krijgsmacht voor grote grondoorlogen moet het leger worden om gevormd tot een gigantische Luchtmobiele brigade. door Carel Goseling De Amerikaanse regering gaat bezuinigen op de krijgsmacht. Er komen minder militairen in dienst en gevechtsvliegtuigen en marineschepen gaan met pen sioen. Op die manier wil Washing ton in de komende tien jaar 487 miljard dollar besparen, omgere kend 372 miljard euro. Het gevoeligste punt in de bezuini gingsplannen is het voornemen om legerbases te sluiten. Het Penta gon blijft vaag over het aantal en de periode waarin de poorten dicht moeten. In een verkiezings jaar, waar werkloosheid een be langrijk campagneonderwerp is, komt sluiting zowel Democraten als Republikeinen slecht uit. Volgens president Barack Obama is het nodig een bladzijde om te slaan na een decennium van oor log in Irak, Afghanistan en Libië, alsmede de strijd tegen al-Qaeda en diens leider Osama bin Laden. Volgens de president moeten er lessen uit het verleden getrokken worden. Lessen uit de perioden na de Tweede Wereldoorlog en de Vietnamoorlog toen het Ameri kaanse leger niet klaar was om nieuwe uitdagingen aan te pakken. „Dat laat ik niet gebeuren." Verwijzend naar de wens van het Congres om op de defensie-uitga ven te bezuinigen stelde Obama dat de militaire uitgaven de ko mende tien jaar nog wel blijven stijgen maar die toename was min der dan de laatste tijd. Deson danks zal het budget in 2020 nog hoger zijn dan in 2008, het einde van de regering-Bush. En het zal hoger zijn dan de militaire uitga ven van de tien landen die de VS qua militaire inspanningen volgen, tezamen. Behalve de onthulling dat de VS de militaire aanwezig heid in Zuidoost-Azië gaan opvoe ren, de verzekering dat Europa niet in de steek wordt gelaten en de belofte dat de VS 'waakzaam' blijft in het Midden-Oosten, ging Obama niet dieper op de strategie in. Defensieminister Leon Panetta sprak over ontwikkelingen die het stellen van nieuwe prioriteiten no dig maakt: gewelddadig extremis me, verspreiding van kennis en kunde over massavernietigingswa pens, het gedrag van landen als Iran en Noord-Korea, opkomende staten in Azië en veranderingen in de Arabische wereld. De VS hebben, aldus Panetta, een kleiner en slanker leger nodig; be hendiger, flexibeler, snel inzetbaar, vernieuwend en technisch ver vooruit. „Dat is het leger van de toekomst", beweerde de minister. Nu is de krijgsmacht nog uitgerust om grootschalige grondoorlogen te voeren. Het leger moet in staat blijven meerdere conflicten tegelijk uit te vechten, stelde Panetta. Er zal ech ter meer nadruk komen te liggen op samenwerking met partners en bondgenoten. Van hen wordt ook verwacht dat zij meer doen om hun territorium en belangen te verdedigen. Vraag blijft hoe snel, en effectief, de VS het leger in de praktijk kun nen omvormen tot een soort gi gantische Luchtmobiele brigade. Obama en Panetta erkenden bei den dat de krijgsmacht nu nog functioneert zoals in de Koude Oorlog. En die was toch al in 1990 voorbij. DAVOS Een belangrijke delegatie van het Internationaal Atoomenergie Agentschap (IAEA) voert vandaag in Iran inspecties uit en overlegt met de autoriteiten. Iran zou daar bij 'constructief moeten samenwer ken', zei het hoofd van het IAEA, Yukiya Amano, gisteren op een eco nomische topconferentie in Davos, 175 kilometer ten oosten van de Zwitserse hoofdstad Bern. PARIJS De Franse troepen hervatten van daag hun trainingsmissie in Afgha nistan. President Sarkozy had vori ge week alle Franse acties in Afgha nistan stilgelegd, nadat een Af ghaanse soldaat vier Franse militai ren had vermoord. De Franse ge vechtstroepen zullen Afghanistan eind 2013 verlaten. In 2014 blijft er nog wel een Franse trainingsmis sie in het Centraal-Aziatische land. SAN FRANCISCO Het besluit van Twitter om natio nale filters te gaan inzetten, heeft geleid tot veel protest over ver meende censuur. Twitter wil in be paalde landen berichten tegenhou den, zoals nazi-tweets die in Duits land en Frankrijk verboden zijn. Critici vermoeden dat Twitter met deze maatregel toegang wil krijgen tot China, waar een strenge cen suur heerst. WASHINGTON Newt Gingrich wil een permanen te basis bouwen op de maan, als hij in november de presidentsver kiezingen in de VS wint. De basis moet in 2020 klaar zijn. „Ik wil niet dat het land dat het eerst op de maan was, zich omdraait en zegt: laat de Chinezen de ruimte maar domineren", zei Gingrich. Rivaal Romney zei dat hij liever huizen bouwt in de VS dan op de maan. BRUSSEL - Fietsers mogen in België vanaf half februari op bepaalde kruispunten door het rode licht rij den. Een nieuw fietsreglement wordt dan van kracht, aldus de Vlaamse krant Het Laatste Nieuws gisteren. Door rood licht rijden mag alleen op kruispunten met speciale ver keersborden die in het nieuwe re glement zijn opgenomen. Het gaat om twee borden in de vorm van een omgekeerde driehoek, met daarop een fiets en een pijl. Die pijl wijst naar rechts of rechtdoor. De weggebruikers die door het groene licht rijden, blijven wel steeds voorrang hebben op de fiet sers. Het nieuwe reglement voorziet ook in' 'fietsstraten', waar fietsers de hele rijbaan in beslag mogen ne men. Automobilisten mogen fiet sers daar niet inhalen. 2 overnachtingen 2 x ontbijtbuffet Van der Valk Hotel Gladbeck Gratis 1 x 3-gangendiner Gratis gebruik sauna fitness Verblijf tot 22 maart 2012 Van£40tr- Korting 31% pp- 143 beschikbaar! OP=OP 0% 10 20 30 40 50 60 70 60 90 100% Reserveren via: 0900 700 7004 (€0,21 www.weekendcompany.n|S 'Exci. resetveringskosten 12.50 per boeking. Let op! Alleen op 28 januari tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 11