io I buitenland Unicef: 400 kinderen gedood in Syrië Bloedbad in Bagdad Inflatie 'nekt' drie Caribische gemeenten Vakantieparadijsje Zillertal! Waarnemers eisen 'onmiddellijk einde aan geweld' 'Olympische' lülipOOg llclcU* Sd rm Man krijgt 22 miljoen na 22 maanden isoleer zaterdag 28 januari 2012 Geweld loopt volgens Arabi sche waarnemers uit de hand. Westerse en Arabische landen willen dat president Assad macht overdraagt aan zijn tweede man. Sancties onacceptabel voor bondgenoot Rusland. DAMASCUS - Het geweld in Syrië neemt toe. Vooral in de protest haarden Homs, Hama en Idlib is het de laatste dagen gevaarlijker ge worden. Dat zegt het hoofd van de Arabische waarnemersmissie, de Sudanese generaal Mohammed Ahmed al-Dabi. Hij eiste gisteren 'een onmiddellijk einde aan het ge weld'. De Syrische opstand brak tien maanden geleden uit. Sindsdien zijn er volgens de VN meer dan 5000 doden gevallen, onder wie bijna 400 kinderen. Ongeveer 380 kinderen zitten vast, van wie som migen jonger dan 14 jaar zijn, al dus VN-kinderorganisatie Unicef Volgens de Syrische oppositie zijn de afgelopen twee dagen ongeveer honderd mensen om het leven ge komen. De slachtoffers zijn zowel burgers als militairen. De berich ten zijn echter .nauwelijks te con troleren, omdat media niet vrij kunnen werken in Syrië. Gisteren zouden zeker 23 burgers zijn gedood. Daarnaast kwamen zes militairen om door een aanslag met een autobom in de noordelij ke stad Idlib, zegt het Syrische Ob servatorium voor Mensenrechten. Bij gevechten met deserteurs in de zuidelijke provincie Deraa zouden ook zes militairen van het rege ringsleger zijn gesneuveld. Donder dag waren volgens activisten meer dan zestig mensen om het leven gekomen. Uit woede over de vele doden heb ben vele tientallen Syriërs gisteren de ambassade van hun land in de Egyptische hoofdstad Caïro be stormd. Een van de actievoerders zei dat ze onder meer documen ten van de Syrische geheime dienst hebben meegenomen. Daar in zouden de namen van geheim agenten staan die zijn geïnfiltreerd in de Syrische oppositie. Westerse en Arabische landen ho pen via de Verenigde Naties maat regelen te nemen tegen Syrië, zo als eerder gebeurde tegen Libië. Ze hebben een resolutie opgesteld, f\Kosteloos annuleren t/m 31 maart/ 6-ö/aa^e- More- Het Zillertal is een paradijsje! Het wordt wel het actiefste dal ter wereld genoemd: er is enorm veel te doen. U kunt er prachtig wandelen en mountainbiken. Maar ook vele uitstapjes maken, bijvoorbeeld naar de prachtige Achensee, Innsbruck, de stad met het 'gouden dak'. En wat dacht u van de Krimmler-water- vallen, de hoogste watervallen van Oostenrijk? Uw verblijf U verblijft in het geliefde Hotel Kohierhof in Fügen. Een comfortabel hotel met een zeer uitgebreid wellnesscentrum met o.a. panora mazwembad, waterval, massagedouches, whirlpool, stoombad, sauna, Kneipp- bronnen en douchetempel. Er zijn o.a. twee restaurants, een bar, kinderspeelkamer en een gezellig buitenterras. Uw kamer is voorzien va een tweeepersoonsbed en evt. twee extra bedden. Telefoon, radio en tv. Badkamer met bad of douche, toilet en föhn. De kamer heeft een balkon. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.hi/wegener Js^L of via 0900 - 365 65 65 (20 cpm, max. 10,- per gesprek) of via uw ANWB-reisbureau met zoek boekcode 70236 v daar al 'nï 8-daaase Moi 8-daagse More Inclusive Oostenrijk zoek boekcode 70236 Inbegrepen 7x overnachting uitgebreid ontbijtbuffet 6x lekkernijen en snackbuffet (15-17 uur)" dagelijks viergangenkeuzemenu met salade- en kaasbuffet of themabuffet 1x per week galadiner deelname wellness- en actiefprogramma met o.a. Nordic Walking, aerobics/aquafit gebruik wellnesscentrum wellnes5behandelingwaardebon 25,- (per kamer) gn 2x solariumjet van 10 min. Prijzen 15/04-12/05 285 13/05-26/05 325 27/05-02/06 345 03/06-23/06 325 24/06-14/07 345 15/07-18/08 449 19/08-06/10 399 07/10-03/11 345 04/11-17/11 299 18/11-01/12 319 02/12-23/12 389 Kinderkorting (bij 2 volbetalenden) 1e kind 0 t/m 13 jaar: gratis 2e kind 2 t/m 13 jaar: betaalt 140,- p.w. 1 e en 2e kind 14 t/m 16 jaar: 50% korting Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reser- veringskosten en kosten calamiteitenfonds. maar de kans dat de Veiligheids raad die aanneemt is nihil. Rus land neemt zijn bondgenoot na melijk in bescherming. De opgestelde tekst roept de Syri sche president Bashar al-Assad op om de macht over te dragen aan zijn tweede man. Syrië wil daar echter niets van weten. Ook wordt er in de conceptresolutie gespro ken over mogelijke sancties, wat voor Moskou onacceptabel is. Ver der eist Rusland dat de resolutie uitsluit dat de buitenwereld mili tair ingrijpt in Syrië. Rusland heeft, evenals China, al eerder reso luties tegen het bewind in Syrië ge blokkeerd. De belangrijkste Syrische opposi tiebeweging, de Syrische Nationa le Raad, bekijkt de mogelijkheden om de posities van overgelopen militairen in kaart te brengen. Met deze informatie wil de groep de militairen voorzien van onder an dere communicatieapparatuur en kleding. Volgens de oppositie néémt het aantal overgelopen mili tairen voortdurend toe. zie oinize website:buiteniand Rusland vindt nieuwe VN-resolutie over Syrië onacceptabel LONDEN - Kunstenaar Neville Gabie heeft Londense werklieden gefotogra feerd die werken aan het Olympisch park waar deze zomer de Olympische Spelen worden gehouden. De foto is een knipoog naar het negentiende eeuwse schilderij 'La baignade a Asnières' van Georges Seurat. De mensen op de foto tonen aan hoeveel disciplines bij de bouw van het Olympisch park betrokken zijn. Het zijn landschapsarchitecten, ingenieurs, ontwerpers en beveiligers. De foto is tot 18 maart te zien in het café tegenover het park. Het schilderij hangt daarna in The National Gallery, foto Neville Gabie BAGDAD - Een autobom die ont plofte bij een begrafenisstoet in de Iraakse hoofdstad Bagdad, heeft gisteren minstens 31 levens gekost. Circa 60 mensen raakten gewond, aldus een arts van een ziekenhuis. De begrafenis betrof de makelaar Mohammed al-Maliki, die een dag eerder was vermoord samen met zijn vrouw en zoon. De terreurac tie werd uitgevoerd in de buurt van een ziekenhuis. De verant woordelijkheid is niet opgeëist. Volgens het ministerie van Binnen landse Zaken ging het om een zelf-- moordaanslag met een auto vol ex plosieven. Het is de dodelijkste aanslag van de laatste twee weken. De aanslag is gepleegd in een sjiiti- sche wijk. Het terreurnetwerk al-Qaeda had onlangs gedreigd met aanslagen op sjiitische doelen. Elders in Irak vielen gisteren zeker drie doden door aanslagen. pharos WILLEMSTAD - De drie nieuwe Ne derlandse eilandgemeenten Bonai re, Sint Eustatius en Saba betalen een hoge prijs voor hun staatkun dige status. Invoering van belastin gen volgens Nederlandse regels - zoals btw - heeft onder meer ge leid tot een sterk oplopende infla tie. Op 10 oktober 2010 werden de Nederlandse Antillen opgeheven en vallen deze zogenoemde BES-eilanden direct onder Den Haag. Sint Eustatius (3600 inwo ners) spant de kroon met een infla tie van 9,9 procent over 2011. Saba (1800 inwoners) noteerde 6,4 pro cent en Bonaire (ruim 15.000 inwo ners) mocht 5,4 procent aanteke nen. Ter vergelijking: Nederland kende in 2011 een inflatie van 2,3 procent. Bewoners van de eilan den klagen steen en been want be halve de btw-invoering zijn ook de brandstofprijzen gestegen waar door de kosten van transport - ook vliegen - opliepen. Omdat al les geïmporteerd wordt werken die kostenstijgingen bij andere pro ducten door. Zo is dameskleding op Bonaire in een jaar 11 procent duurder geworden. De inflatie remt de economische groei, stelt de Kamer van Koophandel. Hotel iers claimen dat een vliegticket nu zo duur is dat toeristen wegblij ven. Onlangs bezocht een groep Eerste en Tweede Kamerleden de ge meenten. Zij hebben opheldering verlangd van de ministers Maxime Verhagen (Economische Zaken) en Liesbeth Spies (Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties). De eilandbewoners kijken angstig naar 2012. Economen hebben al voorspeld dat de inflatie nog ver der zal stijgen, onder meer door de almaar oplopende olieprijs. MAGDEBURG - Een Duitse agent heeft 22 jaar een auto bestuurd, zonder dat hij een geldig rijbewijs had. Hij mocht alleen dieven van gen op een tractor of op een mo tor, want daar had hij wel een gelT dig document voor. Dat heeft de krant Magdeburger Volksstimme gisteren gemeld.De zaak kwam aan het licht toen de agent zijn ver gunning voor het besturen van een politieauto wilde verlengen. SANTA FE - Een Amerikaan heeft 22 miljoen dollar (17 miljoen euro) toegewezen gekregen wegens on menselijke behandeling in de ge vangenis. De man was 22 maan den in de isoleercel gestopt we gens dronken rijden in een gesto len auto. Stephen Slevin (57) kreeg in de cel last van depressies en begon te ij len. „Mensen zagen mij elke dag verslechteren, maar deden niets om me te helpen." Hij verloor een derde van zijn lichaamsgewicht, kreeg schimmel en doorligplek- ken. Zijn teennagels werden zo lang dat ze krulden. Bewakers heb ben hem twee weken in het zie kenhuis ondergebracht, maar stop ten hem daarna terug in de isoleer cel. Daar verslechterde hij verder. Een rechter sprak hem daarna vrij van alle aanklachten. De overheid gaat in hoger beroep.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 10