Woontorens slokken alle aandacht op OVI Zn ZEEUWS-VLAANDEREN Sloop droogdok De Schroef in Sluiskil 'flinke kluif - GroenLinks verwijt wethouder 'gouden bergen' te beloven en stemt met WD tegen Steun gemeente aan scoutinggebouw Axel Automobilist glibbert in sloot aan Plaatstraat Raad stemt in met gezondheidscentrum Zaterdag 28 januari ZATERDAG 28 januari 2012 21 PZC Oostburg na 73 jaar zonderfokveedag 22 en 23 door Wout Bareman TERNEUZEN - Het staat nog lang niet vast dat aan de voormalige Veerhaven in Terneuzen ooit twee woontorens verrijzen met tachtig appartementen. Maar de torens be paalden donderdagavond wel de hele discussie in de gemeenteraad over de structuurvisie voor de bin nenstad. Bijna alle fracties maakten zich zor gen over de veiligheid van de be woners van de torens, op korte af stand van drukke scheepvaartrou tes (Westerschelde en sluizencom- plex). De WD vond dat veilig heidsaspect belangrijk genoeg om het eerst door deskundigen te la ten toetsen en de plannen voor de Veerhaven zolang uit de visie te til len. Peter Clijsen (GroenLinks) zwaaide met een brief van Rijks waterstaat, waarin vraagtekens worden gezet bij de bouwplannen en andere onderdelen van het Veerhavenproject. B en W kwamen ook met een brief, waarin de Permanente Schel- decommissie meldt dat de risico's zeer beperkt zijn. Gijs van den Berg (PvdA) wilde van wethouder Frank van Hulle (ruimte) weten of de torens onder de huidige om standigheden en regels kunnen worden gebouwd. Van Hulle was daar zeker van. Clijsen nam daar geen genoegen mee. Hij wilde van de wethouder zwart op wit dat Rijkswaterstaat en het waterschap 'op dit mo ment' geen bezwaar hebben tegen bebouwing. Van Hulle reageerde afwerend. Hij herhaalde keer op keer dat de veiligheidsdiscussie voorbarig is, als afgeleide van de nieuwe binnenstadsvisie. Het ge meentebestuur geeft daarin toe komstbeeld. Niet meer en niet minder. Van Hulle: „Komt het daadwerkelijk tot een invulling dan wordt de haalbaarheid en dus ook de veiligheid diepgaand onder zocht." Clijsen vond dat te gemak kelijk. „Nu gouden bergen beloven die straks, als een projectontwikke laar zich meldt, onhaalbaar blij ken, is fout." SGP, CU, TOP/GB, CDA, PvdA en D66 steunden Van Hulle. Frank Deij (TOP/GB): „We hebben alle maal zorgen over de veiligheid, maar dat komt later automatisch aan de orde. Nu gaat het om onze langetermijnvisie." En Gerry Loof (CU): „Hiermee tonen we onze ambities als regiostad. Dat trekt on dernemers over de streep." WD en GL stemden tegen de visie. SLUISKIL - In Sluiskil is de sloop van een oud droogdok van scheepswerf De Schroef in vol le gang. Het gevaarte van 96 bij 16,5 meter zonk eind augustus plotseling naar de bodem van het Kanaal Gent-Terneuzen, tot op negen meter diepte. Pas in december haalde de ber gingscombinatie Wagenborg Towage (Delfzijl) en DUC Diving (Urk) het weer boven water. Het gevaarte bleek gezonken te zijn doör een technisch defect en was zo zwaar beschadigd dat sloop nog de enige uitweg was. De firma Liebregts uit Middelbeers heeft er een aardi ge kluif aan. De klus moet over een paar we ken zijn geklaard. Het slopen moet behoed zaam gebeuren om te voorkomen dat het dok opnieuw zinkt. foto Adri van de Wege AXEL De gemeente Terneuzen geeft 50.000 euro subsidie en een rente loze lening van 50.000 euro aan scouting Axel voor een nieuw scou tinggebouw. Dat dient als vervan ging voor het in 2010 uitgebrande onderkomen. Alle raadsfracties stemden in met het voorstel, behal ve D66. Die partij vindt de luxe in geen verhouding staan tot het be perkte gebruik van het gebouw. ABSDALE Een automobilist (19) uit de ge meente Hulst is gisteren rond 7.30 uur gewond geraakt bij een eenzij dig ongeval op de Plaatstraat bij Absdale. Hij voelde in een bocht op de polderweg dat zijn auto begon te glijden en probeerde te remmen, maar schoof in een naastgelegen sloot. De brandweer heeft hem be vrijd. Hij is ter controle naar het ziekenhuis in Terneuzen gebracht. AXEL De verhitte discussie in de Terneu- zense raad over de steun aan een nieuw gezondheidscentrum in Axel is donderdag gesmoord door een mededeling van wethouder Co van Schaik. Die stelde dat Europese regels de gemeente beletten om ga rant te staan voor een lening aan Woongoed Zeeuws-Vlaanderen. Al le fracties stemden daarna in met deelname in het centrum. M«vskf- mee» f\oye)ljle! f0 LVRIJ www.westerscheldetunnel.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 109