Politie Tholen bij Brabant 241 zeeland Pieren spitten aan Oesterdam bedreigd Verdachte opgepakt na woningoverval Opruiming Moderne en I Tholen in district met Bergen op Zoom GOESE RESTANTEN 3-DAAGSE 26+27+28 JANUARI MET VOLOP AANBIEDINGEN DOOR DE HELE BINNENSTAD Perzische tapijten korting tot 70% Hoop op verscheping mosselzaad zaterdag 28 januari 2012 door Rob Paardekam THOLEN - Tholen hoort als het om de politie gaat binnenkort niet meer bij Zeeland. Als straks de nieuwe politieregio Zuid-West-Ne- derland wordt gevormd, zal Tho len worden ingedeeld in een dis trict met Bergen op Zoom en Roosendaal. Daarmee ontstaat een scheve situa tie, omdat Tholen wel bij de Veilig heidsregio Zeeland blijft horen. Toch meent de politie goede argu menten te hebben om Tholen weg te halen bij de rest van Zeeland. Dit zou een logische stap zijn, om dat Tholen en Bergen op Zoom al langer samenwerken op het gebied van noodhulp. Bovendien zou de Zeeuwse gemeente geografisch ge zien veel beter aansluiten bij West-Brabant. Ten opzichte van de andere Zeeuwse gemeenten ligt Tholen geïsoleerd, zo valt te lezen in een brief aan alle burgemeesters in Zeeland en West-Brabant. In de praktijk zal er straks een hechte samenwerking ontstaan tussen de politieteams van Tholen en Bergen op Zoöm. Mensen die in de gemeente Tholen worden ge arresteerd, zullen op het bureau in Bergen worden afgeleverd. Boven dien kunnen inwoners van de Zeeuwse gemeente straks in de Brabantse stad terecht op het mo ment dat het Thoolse bureau geslo ten is. Een andere reden om Tholen bij Bergen op Zoom en Roosendaal te voegen is dat dit district dan enige robuustheid krijgt. Zonder Tholen zou het een erg klein district worden. De nieuwe politieregio bestaat straks uit vier gebieden. Het gaat om de distric ten Breda, Tilburg, Westelijk West-Brabant (met Tholen) en Zeeland. Tholen werkt de laatste tijd op steeds meer gebieden samen met West-Brabant. Zo werd onlangs voor het maatschappelijk werk het Zeeuwse SMWO ingewisseld voor het Brabantse Traverse. MET SUPER KOOOPJES VAN IN GOES GEVESTIGDE WINKELS! </eRePalReiniging Bosstraat 24 Bergen op Zoom 0164 242216 door Rob Paardekam THOLEN - Er komt misschien een einde aan het pieren spitten langs de Oesterdam. De huidige spitge- bieden zullen op termijn verdwij nen, maar onderzoek laat zien dat er weinig alternatieven zijn. Sportvisserij Zuidwest Nederland heeft samen met drie ervaren spit- ters onderzoek gedaan naar moge lijke alternatieve locaties langs de Oesterdam. De huidige spitgebie- den zullen door de aankomende zandsuppletie verdwijnen onder een dikke laag zand. De uitkomsten van het onderzoek stemmen niet vrolijk. De verwach ting was dat er goede andere loca ties zouden zijn, maar dat viel vies tegen. Er is een inventarisatie uitge voerd in het gebied tussen de Berg- sediepsluis en het huidige spitge- bied. Er werden slechts mondjes maat zeepieren aangetroffen. Uit eindelijk werden maar twee kleine stukjes door de ervaren spitters als 'matig' en 'voldoende' bestem peld. Qua omvang zijn deze gebie den echter ontoereikend. Er is nog een klein beetje hoop: misschien is het in andere seizoenen beter ge steld met de pierenstand. Om tot een volledig alternatief te komen wil Sportvisserij Zuidwest Nederland het liefst een nieuw spitgebied op Tholen en/of Sint Philipsland. Samen met Rijkswa terstaat en Natuurmonumenten worden de mogelijkheden onder zocht. Eind februari overleggen de drie partijen weer met elkaar. Het doel is om op korte termijn een vervan gend spitgebied aan te wijzen. Een permanent gebied heeft daarbij de voorkeur boven een tijdelijke op lossing. ZIERIKZEE - Er gloort hoop voor de mosselkwekers. Uit onderzoek is gebleken dat op de mosselpercelen in de Oosterschelde geen pro bleemorganismen zijn gevonden die niet gewenst zijn in de Wad denzee. Dat zei voorzitter Jan Schot van de visserijvereniging Helpt Elkander in Zierikzee giste ren tijdens de jaarvergadering. Enkele honderden monsters zijn onderzocht door bureau Gimaris. Daarin is geen enkele probleem soort aangetroffen. Goed nieuws voor mosselkwekers, omdat zo een belangrijke hobbel is weggeno men voor het krijgen van een ver gunning om mosselzaad vanuit de Oosterschelde naar de Waddenzee te brengen. Of de mosselzaadjes dit voorjaar nog verscheept kunnen worden naar de Waddenzee is overigens nog niet zeker. Daarover moet nog een besluit worden genomen. MIDDELBURG - De politie heeft gis termiddag na een overval op een woning in Middelburg een 26-jari- ge man uit die plaats aangehou den. Naar een tweede verdachte wordt nog altijd gezocht. De mannen worden verdacht van het plegen van een gewapende overval op een woning aan de Vreedenburg in Dauwendaele. Het duo drong donderdagavond tus sen 23.00 uur en 23.30 uur de wo ning binnen. Ze verwondden daar bij een man die in de woning ver bleef Daarna vertrokken ze te voet. Volgens de politie gaat het om twee mannen van 1.70 en 1.90 meter lang. Na de overval werd de politie ge alarmeerd. In de omgeving van de Meanderflat zochten agenten naar de overvallers. Naar aanleiding van het onder zoek wist de politie gisteren rond 14.00 uur de 26-jarige man op te sporen die verdacht wordt van be trokkenheid bij de overval. De Middelburger werd aangehouden in een supermarkt aan de Hermes- weg in Vlissingen. Hij is vastgezet in Torentijd voor verhoor. Het complex waar de woning is ge vestigd bestaat uit huurwoningen waarin veel senioren wonen. Be woners en omwondenen van de Vreedenburg en de Meanderflat ge ven aan niet veel gezien of ge hoord te hebben op het moment van de overval. Een motief voor de overval kon of wilde de politie gisteren niet kwijt. De politie zet het onder zoek voort en zoekt getuigen die voor of na de overval iets bijzon ders hebben gezien. Zij kunnen zich melden bij het politiebureau in Middelburg of bellen naar cf 0900-8844.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 104