Raad maakt geld vrij voor Yerseke BEVELANDEN/THOLEN De cola- en mentostest onder leiding van kok Pierre Wind Oil P saterdag 28 januari T0 LV RIJ www.westerscheldetunnel.nl Dorp moet merknaam en toeristische trekpleister eerste klas worden E «- Goes wil wellicht almanak zelf weg beheren Met Bom (2) ZATERDAG 28 januari 2012 21 Varken overleefde de ramp op zolder 22 en 23 door Lilian Dominicus YERSEKE - De fracties Christen- Unie, CDA, PvdA en SGP in Rei- merswaal willen dat het college 150.000 euro vrijmaakt voor een groots plan om van Yerseke een merknaam en toeristische trek pleister eerste klas te maken. De pas in het leven geroepen Stich ting Promotie Yerseke heeft aange geven dat zónder gemeentelijke voorfinanciering uitvoering van dit ambitieuze plan niet mogelijk is. Weliswaar is er geld toegezegd uit een Europese subsidie voor plattelandsontwikkeling, zónder co-financiering wordt dat bedrag niet uitgekeerd. Om die reden hebben de fracties, een grote meerderheid in de ge meenteraad, een amendement in gediend. Dit zal worden behan deld tijdens de besluitraad van dinsdag in het gemeentehuis van Kruiningen. „Daarnaast willen we met deze voorfinanciering een krachtig signaal afgeven ten aan zien van hét draagvlak voor dit project", verklaren de fracties in het amendement. Als het voorstel wordt aangeno men, dat aannemelijk is, dan is een budget van maximaal 300.000 euro beschikbaar voor de uitvoe ring van de plannen. Voor verantwoordelijk wethouder Hans de Kunder (CDA, gebiedsont- wikkeling Yerseke) komt het amen dement niet als een verrassing. „We hebben het er deze week nog over gehad. Het is een prachtige opsteker, want het betekent dat we het nu versneld kunnen oppak ken. Het betekent wel dat we dit jaar van alles moeten uitvoeren." Volgens hem heeft het amende ment niets te maken met het feit dat woningcorporatie R&B Wo nen zich in 2011 als (financiële) partner heeft teruggetrokken. Over een paar jaar moet Yerseke met zijn historische oesterputten en mosselbedrijven er totaal an ders uitzien. Dorpshuis De Zaete verdwijnt om plaats te maken voor appartementen, een hotel en een informatiecentrum. Tegelijker tijd zal onderzoeksinstituut Ima- res, dat nu volledig uit zijn jas is ge groeid, uitbreiden. De bewegwijze ring naar de oesterputten, nu nog ondergewaardeerd cultuurhisto risch erfgoed, zal worden aange pakt. Er wordt mogelijk een boot of iets anders opvallends langs de A58 geplaatst. Ook het Oosterschel- demuseum wordt bij de plannen betrokken. GOES - Een smaakles met chef Pierre Wind is niet van risico's ontbloot, merkten gisteren 250 leerlingen van Goese basisscholen. Ze werden door Edudelta College onthaald op een smaakles van de mediapersoonlijkheid en topkok ter introductie van de themaklas We reldkeuken die Edudelta volgend schooljaar aanbiedt aan vmbo'ers. Wind liet kinderen proeven van pastinaak en gedroogde zeekraal kinderen kennen veel meer groenten dan hun - een Zeeuws Zilt-noviteit - maar onderwierp leeftijdsgenoten elders in Nederland, consta- hen ook griezelend aan blindproeverijen en, teerde Wind tevreden. foto Izaak Verkeste als klapstuk, de cola- en mentostest. Zeeuwse zie ook video op pzc.nl/video vv. Tip? redactie@pzc.nl GOES - Een onafhankelijk onder zoek moet duidelijk maken of Goes eventueel zelf het wegbeheer kan uitvoeren. Nu gebeurt dat door het waterschap, waar de ge meente geld voor betaalt. Uit het onderzoek moet volgens burge meester René Verhulst blijken of het wellicht financieel voordeliger is om het wegbeheer, zoals maaien van bermen, zelf uit te voeren. Ook hij heette Bom 'vanachteren'. Al leen heette hij geen Nelleke. Maar de ze Bom was een echte gourmand. Le- vensgenieten was het motto en met het Belgische land in de achtertuin werd er graag, en zo vaak als moge lijk, telefonisch een tafel gereserveerd in één of ander culinair paleisje. Op het eind van het gesprek werd ter be vestiging gevraagd naar zijn naam. „Bom, meneer." „Pardon?" „Bernard-Otto-Marie, meneer, tot vanavond." Op de afgesproken tijd.stelde hij zich voor aan de restaurateur: „Bom is de naam." „Ah, meneer, dan zijt gij die meneer met de vele voornamen? Tafel vier voor u, alstublieft."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 101