81 buitenland Rusland doet ook laconiek over opwarming aarde Spaanse 'gestolen kinderen' vragen hulp Arrestaties om fataal medicijn Times of London wist van hacken Maandag geen tremen naar België 0 AutoTrack.nl vrijdag 27 januari 2012 door onze correspondent Olaf Koens MOSKOU - Behalve vliegrampen, brandgevaar, aardbevingen en terro ristische aanslagen staat klimaatver andering dit jaar met stip op de prognoselijst van het Russische mi nisterie voor noodsituaties. 'Het debat in de wetenschappelijke wereld over de oorzaken van kli maatverandering is niet opgelost, toch kan niemand om het feit heen dat de aarde opwarmt', schrij ven de analisten. „De afgelopen honderd jaar is de gemiddelde temperatuur in Rus land sneller opgelopen dan in de rest van de wereld, iets wat gepaard gaat met overstromingen, een ern stige afname van het poolijs en ver anderingen aan de permafrost." De meeste Russen doen laconiek over klimaatverandering en zien vooral de positieve gevolgen. In droge ge bieden groeit meer vegetatie, langs de Noordpool is er een nieuwe vaarroute vanwege het smeltende poolijs. In delen van Siberië ver wacht men een opwarming van 1,7 tot 1,9 graden Celsius, toenemende sneeuwval en problemen wanneer de sneeuw het komende jaar snel ler smelt dan voorheen. De opwar ming van Siberië kwam in het nieuws door de uitstoot van met haangassen in de Vasjoegan-moe- rassen, een drassig gebied ongeveer zo groot als Nederland en Vlaande ren. Wanneer de temperatuur in het gebied stijgt, komt er een enor me hoeveelheid methaangas vrij, die de temperatuurstijging op zijn beurt weer in de hand werkt. Vol gens Michail Kabanov van het eco logisch instituut van de Russische Academie der Wetenschappen valt het wel mee. „In de Britse pers schrijven ze vaak dat onze moeras sen de wereld zullen vernietigen", legt hij uit. „Moerassen slaan zo merse warmte op die in de winter vrijkomt, dat is een natuurlijk pro ces. We zien weinig tot geen grote afwijkingen in het Vasjoegan-ge- bied." De bevroren laag vormt in het grootste deel van Siberië het fundament waarop wegen, spoor wegen en hele flatgebouwen ge bouwd zijn. Volgens een onder zoek van The Moscow Times heb ben de Russische spoorwegen, met meer dan vijfduizend kilometer spoorweg in de bevroren gebieden, regelmatig te maken met verzakkin gen en overstromingen. Al sinds de jaren zestig worden grote open hei palen naast een spoorweg de grond ingeslagen om met behulp van de koudere buitenlucht het fundament te koelen. Het ministe rie voor noodsituaties denkt dat het permafrost de komende 25 tot 30 jaar met 10 tot 18 procent kan krimpen. LAHORE - De politie in Pakistan heeft de eigenaren gearresteerd van drie farmaceutische bedrijven, die verantwoordelijk zouden zijn voor de levering van levensgevaarlijke medicijnen. Die veroorzaakten al bijna 100 sterfgevallen onder arme hartpatiënten. De autoriteiten in het Zuid-Aziatische land vrezen dat het dodental door de ondeugde lijke medicijnen nog zal toenemen. Tientallen mensen liggen in kritie ke toestand in ziekenhuizen in La hore. Bedrijven leveren de medicij nen aan een overheidsinstantie in de provincie Punjab, die zonder be taling medische hulp verstrekt aan 46.000 arme hartpatiënten. AMSTERDAM - Zondagavond en maandag rijden geen treinen van en naar België in verband met een algemene staking tegen bezuinigin gen. Dat heeft een woordvoerder LONDEN - Managers bij de Britse krant Times of London waren er in 2009 al van op de hoogte dat een verslaggever had geprobeerd e-mails te onderscheppen om de identiteit van een blogger te achterhalen. Dat heeft James Harding, de hoofdredac teur van de krant, gezegd. De ont hulling kan zeer schadelijk zijn voor de krant. In een brief liet Harding woensdag weten dat de journalist zijn leidinggevenden had verteld dat hij had geprobeerd de e-mailac- count achter de blog Nightjack te hacken. De anonieme blogger, die la ter een politieagent bleek te zijn, be schreef hoe het er achter de scher men bij de politie aan toe ging. van de Nederlandse Spoorwegen gisteren gezegd. Mensen met een kaartje voor de Thalys of Eurostar kunnen hun geld terugkrijgen. door onze correspondent Pauline Blom CADIZ - Tienduizenden Spaanse ba by's die in het verleden stiekem bij hun ouders zijn weggehaald, zijn ter adoptie aangeboden. Priesters, nonnen, artsen, rechters en notaris sen waren erbij betrokken. Vandaag komen de slachtoffers naar Madrid om met de overhandiging van 80.000 handtekeningen aan de pro cureur-generaal aandacht voor hun leed te vragen. Antonio Barroso schat dat er 300.000 baby's zijn geroofd en ver kocht. „Maar de autoriteiten weige ren hulp. De afgelopen jaren heb ben we maar zes kinderen met hun biologische ouders kunnen vereni gen." Barroso is voorzitter van Ana dir, belangenvereniging van de slachtoffers. Volgens hem is 'angst' een belangrijke oorzaak voor de te rughoudendheid. „Bij de slachtof fers; die beseffen dat machtige men sen erbij betrokken waren. En bij de families die kinderen hebben ge adopteerd of gekocht. Die status quo willen wij doorbreken. De waarheid moet boven tafel komen." Barroso zoekt zelf zijn biologische moeder, nu hij vijfjaar geleden te horen kreeg dat hij is geadopteerd. Of liever: verkocht voor 200.000 pe setas, zonder toestemming van zijn ouders. „Mijn leven is één grote leu gen geweest. Ik weet niet wie ik ben. Ik ken niet eens mijn echte naam. Sinds ik weet wat er is ge beurd, voel ik 24 uur per dag de be hoefte mijn moeder te ontmoe- ten.Ze hebben me mijn identiteit af genomen." Hij koestert geen rancu ne jegens zijn 'nepouders'. „Ze wis ten niet dat ze een misdrijf begin gen. Dachten dat ze onkosten bij een adoptie betaalden. De nonnen willen of kunnen me geen informa tie geven. Om gek van te worden." Win ook je aankoopbedrag terug! De zorgvuldige autosite. Koop in december of januari een occasion viaAutoTrack.nl en win net als Sandra, winnaar van 2008, het aankoopbedrag terug. Kijk op AutoTracknl voor de actie en de voorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6