Laboratorium mikt op groei in België Stevige metalavond in 20 zeeland 123 'Buurtbemiddeling Hulst is rijdende De Graanbeurs krijgt rechter met alleen maar winnaars' zijn oude sfeer terug Aanleg watergang om camping Braakman -L O poppodium The Lane Twee dagen Bonte Avond in dorpshuis Jos Heijens BOB-campagne over de grens was succes vrijdag 27 januari 2012 HOEK door Romain van Damme GRAAUW - Na twintig jaar is de groei er nog lang niet uit, zegt Jos Heijens van het Laboratorium Zeeuws-Vlaanderen aan de Zand- bergsestraat in Graauw. „We zitten uiteraard niet stil. In de landbouwsector en veeteelt geven we bemestingsadviezen. We kun nen vrijwel alle analyses van bo dem of producten doen. En dan hebben we ook nog onze kuilana- lyses. Daarin onderzoeken we hoe de ingekuilde producten als mais en gras zich ontwikkelen. Hoeveel eiwit erin zit, hoeveel zetmeel en ga zo maar door. Daar kunnen de boeren dan hun voordeel weer mee doen." In twintig jaar bouwden Jos Heij ens en zijn medewerkers in een Zeeuws-Vlaamse polder een ver maard laboratorium op dat tot ver over de grenzen aanzien geniet. Heijens: „Hier is altijd heel prak tisch gewerkt. Ik wist hoe de ha zen liepen. Tot nu toe hebben we het zonder pr gedaan. Dat moeten we nu wel gaan doen. In België valt nog heel veel te halen. Daar is de regelgeving voor mesttransport en uitrijden van mest ook veel strenger geworden. Daar moeten we op inspringen." Heijens wil dat doen met zoon Jeroen en dochter Carolien die sinds een aantal jaren meedraaien in het almaar uitdijende bedrijf. Jos: „Jeroen houdt zich vooral be zig met de logistieke processen en Carolien met marketing en pr. Op die gebieden is nog veel winst te halen. We kunnen zeker nog groeien, ondanks de concurrentie. Daar zijn we niet bang voor. We weten dat we kwaliteit bieden en snel kunnen werken." The Lane in Oostburg beleeft mor gen een avond met stevige metal- muziek door twee bands. De Ne derlandse groep Bestial Devasta tion brengt eerst een 'tribute to Se- pultura'. Sepultura is een in 1984 opgerichte Braziliaanse thrash- groovemetalband. Na Bestial De vastation is het de beurt aan trash- metalband Toxoplasm uit het Bra bantse Dongen. Het metalfeest in The Lane begint om 22.00 uur. jaar geleden begon Jos Heijens in zijn garage in Graauw. Nu geeft hij leiding aan ruim tachtig medewerkers in een laboratorium dat aan de strengste normen en eisen voldoet. Vakantie-eiland Braakman draagt een steentje bij aan de ontwikke ling van meer natuur. Het recreatie- bedrijf doet dit met de aanleg van een vijftien meter brede watergang met een natuurlijke oever over een lengte van 500 meter. Volgens de firma is een watergang ook sierlij ker dan een drie meter hoog hek. Er komt een wandelpad langs met verlichting. Ook worden er enkele honderden naaldbomen geplant. Het werk is voor april afgerond. NIEUWVLIET Vanavond en morgenavond staat de Bonte Avond weer op het pro gramma in het dorpshuis van Nieuwvliet De toneelgroep brengt traditioneel een stuk op de plan ken. De leerlingen van de basis school doen dit jaar mee met een musical en andere dorpsgenoten stappen ook het podium op. Na tuurlijk is er weer een verloting en een dj zorgt voor een daverend mu zikaal slotakkoord. Z 'Het was niet gemakkelijk. Ik had mijn baan bij Dow Terneuzen opgezegd. In het begin dacht ik wel eens: waar ben ik aan begonnen' In het Laboratorium Zeeuws Vlaanderen in Graauw wordt gewerkt met de modernste apparatuur. Er werken ruim tachtig mensen die zich bezighouden met tal van onderzoeken. foto Peter Nicolai STEKENE Tijdens de BOB-campagne in de grensgemeenten Sint-Gillis-Waas en Stekene hebben in de periode van 2 december tot 16 januari ook heel wat Zeeuws-Vlaamse automo bilisten moet blazen. Volgens de politie is de BOB-campagne 'meer dan geslaagd'. Van de 651 gecontro leerde bestuurders hadden er vijf tien (2,3 procent) teveel gedronken. Vijf chauffeurs scoorden tussen de 0,5 en 0,8 promille en tien hadden meer drank op. door Christel Tuin HULST - Buurtbemiddelaars in Hulst kunnen de komende drie jaar verder gaan met het oplossen van burenruzies. De gemeente heeft namelijk besloten het pro ject 'Buurtbemiddeling Hulst' voor die periode voort te zetten. Het gezamenlijke initiatief van de gemeente, Politie Hulst, Woon- goed Zeeuws-Vlaanderen en Woonstichting Hulst is in april 2011 gelanceerd. Na een opleiding gingen de bemid delaars in juni 2011 voor het eerst de wijk in om kibbelende buren nader tot elkaar te brengen. Met re sultaat, want van de in totaal 37 be- middelingsaanvragen in 2011, werd zo'n driekwart succesvol opgelost. Tijdens de tweedaagse opleiding le ren de buurtbemiddelaars in spe vooral hoe ze neutraal kunnen blij ven en de oplossing bij de buren zelf kunnen leggen. De geaccrediteerde training wordt gegeven door het Centrum voor Criminaliteitspreventie en Veilig heid (CCV). Na de training kun nen de vrijwilligers gelijk aan de slag. Zes keer per jaar ontmoeten ze elkaar weer tijdens intervi sie-avonden. Anja Rijlaarsdam van Buurtbemid deling Hulst: „De bemiddelaars zijn ongeveer zes uur per maand in de wijken actief Sommige fana tiekelingen soms tot wel twintig uur. Ze worden vaak vergeleken met de rijdende rechter, van het gelijknamige tv-programma, maar toch is er een groot verschil. Op te levisie heb je een winnaar en een verliezer. Bij succesvolle buurtbe middeling zijn er twee winnaars, omdat de buren zélf een oplossing bedenken die voor iedereen werkt." Iedereen ouder dan 21 kan zich aanmelden als buurtbemidde- laar. Ook als u ruzie heeft met de buren, kunt u mailen naar: buurtbemiddeling@gemeentehulst .nl door Raymond de Frel TERNEUZEN - Grandcafé De Graan beurs in Terneuzen gaat in de tweede week van maart weer open. Martijn de Groot en Karlijn Nieuwets willen het etablissement in de Noordstraat zijn oude sfeer teruggeven. Eigenaar van het pand Rein Glans beek zocht naar nieuwe exploitan ten nadat de vorige uitbater vorig jaar failliet ging. Glansbeeks ouders openden De Graanbeurs 52 jaar geleden, hij nam de zaak later over. Nieuwets en De Groot speel den al een tijdje met het idee om iets voor zichzelf te beginnen. Nieuwets deed tien jaar ervaring op bij het Hampshire Churchillho- tel in Terneuzen en Hotel Royal in Sas van Gent. De Groot werkte voor Hampshire en Sandton Ho tels. Met een kleine naamsverandering wil het stel aangeven dat voor De Graanbeurs een nieuwe periode aanbreekt. „We noemen het grand café De Graanbeurs anno 2012", vertelt Nieuwets. „Het plafond en de keuken worden vernieuwd. De bovenverdieping, voor privé-eten- tjes, pakken we ook aan. Beneden laten we het interieur nagenoeg ongemoeid, om de gezellige sfeer uit de tijd van Rein te behouden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61