27 voltijdbanen weg bij Neckermann Masterparty slaat aan ZEEUWS-VLAANDEREN Slachtoffer brand Achtereindstraat Graauw was de bewoner (59) Postorderbedrijf reorganiseert afdeling logistiek textiel Politie op zoek naar brandstichters Sluiskil Man zonder rijbewijs blijkt nogal hardleers Meer dan veertig tips over twee overvallen VRIJDAG 27 januari 2012 21 In het lab wordt met de modernste apparatuur gewerkt 22 en 23 door Sheila van Doorsselaer sint jansteen - Postorderbedrijf Neckermann in Sint Jansteen schrapt 27 voltijdbanen op de afde ling logistiek textiel. De reorganisa tie is volgens de Neckermann-di- rectie het gevolg van een 'gewijzig de strategie die de concurrentiepo sitie van het bedrijf moet verbete ren'. Rond de 35 werknemers worden getroffen door deze nieuwe ont slagronde. De werknemers die het betreft, worden vanmiddag offici eel ingelicht over de reorganisatie. Bestuurder Niels Suijker van FNV Bondgenoten vermoedde al een tijdje dat er weer wat aan zat te ko men bij Neckermann. „Wij wer den al weken bestookt met bezorg de mailtjes dat er geruchten rond gingen van een collectief ontslag. Er is al langer gebrek aan werk, mensen worden zodoende eerder naar huis gestuurd en werkten veel minder uren dan hun wer- krooster aangaf" Volgens Suijker waren directie en ondernemings raad het eerder al eens geworden over een tijdelijke versoepeling van het zogenaamde min max ar beidscontract, waarin het mini maal en maximaal te werken uren staat vermeld. Dat contract werd zodoende verder naar beneden bij gesteld. Suijker: „Maar eens komt het moment dat je concreet maat regelen moet nemen. Dat is dus nu het geval. Vorig jaar was er ook een ontslaggolf, het sociaal plan wat toen is vastgesteld, geldt nog." Volgens Kurt Staelens, commer cieel directeur van Neckermann, moet de afdeling logistiek textiel gereorganiseerd worden omdat het bedrijf, om een ommezwaai naar een volwaardig e-co'mmerce- bedrijf te maken, nieuwe partners heeft aangetrokken die zelf de lo gistieke afhandeling van hun pro ducten organiseren die via necker mann worden gekocht. Vergeleken met vorige jaren is een aanzienlij ke stijging in de verkoop van elek tronica merkbaar. Dit resulteert in minder activiviteiten voor het lo gistiek textiel magazijn. „Herstruc turering van die afdeling is dan ook onafwendbaar", aldus Stae lens. Een deel van de medewer kers van wie de baan zal verdwij nen, wordt ingezet op andere afde lingen binnen het bedrijf, waar door het aantal gedwongen ontsla gen voor een deel kan worden be perkt. Om hoeveel gedwongen ont slagen het uiteindelijk gaat, kon een woordvoerster van het bedrijf niet zeggen. GRAAUW - Bij een brand in een dijkwoninkje aan de Achtereindstraat in Graauw is in de nacht van woensdag op donderdag de 59-jari- ge bewoner omgekomen. Hij is door de brandweer uit zijn woning ge haald, maar hulp van ambulance- en traumahe- likopterpersoneel mocht niet meer baten. De hulpdiensten ontvingen de brandmelding om even voor middernacht. Omwonenden meld den een ontploffing. Waarschijnlijk is het vuur dan ook ontstaan door een gasexplosie. Een aantal omwonenden moest uit voorzorg hun woning verlaten, maar zij mochten weer terug keren nadat rond half één 's nachts het sein brand meester was gegeven. Uit onderzoek van de technische recherche blijkt dat de be woner de brand zelf veroorzaakt heeft. De fa milie van het slachtoffer is inmiddels op de hoogte gebracht. foto Camile Schelstraete SLUISKIL In een leegstaand pand aan de Nieuwe Kerkstraat in Sluiskil is dinsdagavond rond 20.00 uur brand gesticht. Het vuur laaide op in de kelder van het gebouw. De po litie gaat uit van brandstichting en is op zoek naar mensen die iets bij het pand hebben gezien of ge hoord. Zij worden verzocht te bel len met het algemene telefoonnum mer van de politie: 0900-8844. TERNEUZEN Een 25-jarige automobilist uit Ter- neuzen toonde zich woensdagmid dag nogal hardleers. Hij werd door de politie voor de vierde maal bekeurd, omdat hij zonder rijbewijs in een auto reed. Dit keer werd hij achter het stuur betrapt op de Rooseveltlaan in zijn woonplaats. Zijn auto werd door de politieagenten in beslag geno- SI NT JANSTEEN/AXEL Meer dan veertig tips zijn binnen gekomen naar aanleiding van de uitzendingen van Opsporing Ver zocht over een overval op speelhal Partyland in Axel en de Spar-win- kel in Sint Jansteen. De meeste tips gingen over het kenteken van de in Sint Jansteen gebruikte auto, de au to zelf en over de Adidas-broek die één van de daders droeg. Tips zijn nog welkom op 0800-6070. oostburg - Het initiatief om maandelijks een feestje te houden voor jongeren in West-Zeeuws- Vlaanderen, de Masterparty in de feestzaal van café The Lane in Oostburg, slaat aan. „De eerste twee edities trokken zo'n honderd bezoekers", meldt Ronnie Prang uit Schoondijke die met zijn doch ters Samira (15) en Melissa (16) te kent voor de organisatie. De derde Masterparty is vanavond van 21.00 tot 2.00 uur. De entree is vier euro. Wie voor half elf binnen is, krijgt een gratis consumptie. Jongeren van 15-plus zijn welkom. Op alcoholgebruik wordt streng ge controleerd. Dj Vizzy Vaunce uit Breskens treedt op. Ronnie Prang: „Voor jongeren is in de gemeente Sluis weinig te doen. Wij voorzien duidelijk in een behoefte."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59