Thools terrein blijft in E 241 zeeland Neckermann schrapt 27 voltijdbanen Ode aan gitaarvirtuoos Parkinson Café Zeeland moet trefpunt worden School zonder stroom in Stavenisse GOESE RESTANTEN 3-DAAGSE 26+27+28 JANUARI MET VOLOP AANBIEDINGEN DOOR DE HELE BINNENSTAD vrijdag 27 januari 2012 door Sheila van Doorsselaer sint jansteen - Postorderbedrijf Neckermann in Sint Jansteen schrapt 27 voltijdbanen op de afder ling logistiek textiel. Dat is volgens de directie gevolg van een 'gewij zigde strategie die de concurrentie positie van het bedrijf moet verbe teren'. Rond de 35 werknemers worden getroffen door deze nieuwe ont slagronde. De betreffende werkne mers worden vanmiddag officieel ingelicht over de reorganisatie. Bestuurder Niels Suijker van FNV Bondgenoten: „Wij werden al we ken bestookt met bezorgde mail- tjes dat er geruchten rondgingen van een collectief ontslag. Er is al langer gebrek aan werk, mensen worden zodoende eerder naar huis gestuurd en werkten veel min der uren dan hun werkrooster aan gaf" Volgens Suijker waren direc tie en ondernemingsraad het eer der al eens geworden over een tij delijke versoepeling van het zoge naamde min max arbeidscontract, waarin het minimaal en maximaal te werken uren staat vermeld. Dat contract werd zodoende verder naar beneden bijgesteld. Suijker: „Maar eens komt het moment dat je concreet maatregelen moet ne men. Dat is dus nu het geval. Vo rig jaar was er ook een ontslaggolf Het sociaal plan wat toen is vastge steld, geldt nog." Volgens Kurt Staelens, commer cieel directeur van Neckermann, moet de afdeling logistiek textiel gereorganiseerd worden omdat het bedrijf nieuwe partners heeft aangetrokken die zelf de logistieke afhandeling van hun producten or ganiseren die via neckermann wor den gekocht. terneuzen - Vijf jaar na zijn dood wordt Gert de Meijer herdacht. Het was een fenomeen, vinden zijn eeuwige fans in Terneuzen. Zondagmiddag brengen muzikale vrienden in Porgy Bess een ode aan de gitaarvirtuoos. Aanvankelijk richtte De Meijer - (1953, Temeuzen) zich op de oude folkmuziek; later werd zijn stijl ex- perimenteler. In 1976 nam hij het instrumentale album Clear tunes op. Eind jaren negentig trad hij op met de band BSUR, later weer so lo met de akoestische gitaar. Er volgde een album in eigen beheer. A view from the root (1999). Via het - door Rens Wisse middelburg - Gedeputeerde Ge orge van Heukelom heeft gisteren in Grand Café Buitenrust in Mid delburg het nieuwe Parkinson Ca fé Zeeland geopend. Het moet een trefpunt worden waar Parkinson- patiënten elkaar wekelijks kunnen ontmoeten. Peter Haarsveld is tevreden over het grote aantal belangstellenden dat op de opening af is gekomen. Hij heeft zelf de ziekte van Parkin son en benadrukt het belang van het initiatief „Parkinson komt met name voor bij ouderen. Voor hen is het moeilijk om met andere patiënten in contact te komen. Met de dokter of het zorgperso- MET SUPER KÓÓÓPJES VAN IN GOES GEVESTIGDE WINKELS! label Acoustic Music Records maakte De Meijer in 2000 zijn ren tree met het album Behind the du- nes, twee jaar later gevolgd door Acoustickled. Op The spirit of the turtle, zijn laatste product, bleek zijn spel melodieuzer, en toeganke lijker. De Meijer genoot internatio nale bekendheid onder gitaaradep ten. Hij werd geprezen om zijn fïn- gerpicking-stijl, Het herdenkings concert voor de Meijer, op 53-jari- ge leeftijd overleden aan longkan ker, begint zondagmiddag om 15.00 uur. Het initiatief is van Theo de Koning en Sjef Hermans van Champagne Charlie. Door de aanwezigheid van veel groen wil de gemeente bedrijventerrein Welgelegen een fraai uiterlijk geven. Bedrijventerrein Welgele gen blijft maar groeien. Op nieuw lijken bedrijven van buiten Tholen de sprong over het kanaal te maken. door Rob Paardekam neel kun je het alleen over de pil len hebben, maar geen ervaringen delen. Wij willen er voor zorgen dat er ook een trefpunt is waar ze niet aangesproken worden op hun ziekte. Het is vervelend om steeds uit te moeten leggen wat Parkin son precies is. Hier kun je in een ongedwongen sfeer ervaringen de len met andere patiënten die de zelfde problemen hebben." Het Parkinson Café is gericht op heel Zeeland. Het project begint in Middelburg, maar op termijn moe ten ook op andere locaties bijeen komsten gehouden kunnen wor den. Haarsveld: „Middelburg vormt de eerste stap. De volgende stap is om iets dergelijks ook in Zeeuws-Vlaanderen te realiseren." en goed begin van het nieuwe jaar, twitterde wet houder Frank Hommel on langs, er staan alweer di verse gesprekken gepland met be drijven die naar de gemeente Tho len willen komen. „Je begrijpt dat ik nog niet kan zeg gen om welke bedrijven het gaat", verklaart hij desgevraagd. „Maar het is serieus en ziet er veelbelo vend uit." Volgens Hommel gaat het om aller lei soorten bedrijven. De één zoekt een bestaand bedrijfspand, de ander heeft interesse in een stuk grond om te bouwen. Rewin en de Economische Impuls Zee land spelen volgens Hommel een belangrijke rol in het binnenhalen van bedrijven. „Maar het gebeurt ook dat ondernemers zelf contact zoeken met de gemeente om te vragen wat de mogelijkheden zijn." De wethouder denkt dat er ver schillende verklaringen zijn voor de populariteit van het Thoolse be drijventerrein. „Neem de doorge trokken A4, die maakt Tholen zon der twijfel stukken aantrekkelij ker", stelt hij. „Onze bereikbaar heid verbetert daar enorm door." Ook de uitstraling van Welgelegen door Rob Paardekam stavenisse - De Rehobothschool in Stavenisse heeft gisteren een tijdje zonder stroom gezeten nadat tijdens graafwerkzaamheden een gasleiding en een stroomkabel wa ren geraakt. Het voorval deed zich voor rond 8.45 uur aan de Pilootweg, vlakbij de sportvelden. Doordat de von ken van de geraakte elektriciteits kabel in contact kwamen met het gas ontstond er brand. De werklui probeerden dat te do ven door er zand op te gooien, maar dat had weinig effect. Daar om werden de blusgroepen uit Sint-Maartensdijk en Sint-Anna- land opgeroepen. Ook die hadden moeite om het vuur onder contro le te krijgen. Pas rond kwart over tien, toen medewerkers van ener giebedrijf Delta het gas hadden af gesloten, konden de vlammen wor den gedoofd. Door de calamiteit kwamen enke le woningen en basisschool Reho- De brandweer was snel ter plaatse. both zonder stroom te zitten. Om dat meteen duidelijk was dat de stroomvoorziening niet heel snel gerepareerd kon worden, heeft de brandweer een aantal noodaggre- foto Roland de Jong gaten geplaatst. Op die manier kon de school toch over elektrici teit beschikken. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56