Goes zoekt marktpartij voor Slot BEVELANDEN/THOLEN Te huur voor iemand met een goed idee Gemeente wil private herontwikkeling en exploitatie locatie Slot Ostende Jongens aangehouden voor straatroof Tros muziekfeest komt naar Markt Studie naar effect vetrek Belastingdienst almanak Watje VRIJDAG 27 januari 2012 21 Fort Ellewoutsdijk moet nu gaan leven 22 en 23 door Luc Oggefl GOES - De gemeente Goes wil met een private partij in zee voor de herontwikkeling en exploitatie van de locatie-Slot Ostende in de binnenstad. Goes heeft al geruime tijd de ambi tie om de restanten van het oude slot Ostende aan de Singelstraat zichtbaar te maken, de vrijgeko men kavel van de voormalige bios coop te herontwikkelen en een doorsteek te maken tussen de Sin gelstraat en de Wijngaardstraat. Eén en ander is vastgelegd in het masterplan binnenstad. Deze maand- wordt het archeologisch proefsleuvenonderzoek en de bouwhistorische ontleding van het pand Singelstraat 5 (het voor malige Griekse restaurant waarin zich de restanten van het slot be vinden) afgerond. Hoewel duide lijk is dat zich in de bodem en in het pand zeer waardevolle elemen ten bevinden, moet nog een eind rapport worden opgesteld met aan bevelingen voor behoud. Aan de hand van dat document, dat naar verwachting overigens pas over één tot twee jaar klaar is, zal een herontwikkelingsplan worden ge maakt Daarvoor wil de gemeente dus een marktpartij aantrekken. Uitgangspunten zijn dat de heront wikkeling van het oudste stukje Goes de stad (toeristisch) moet versterken. De toekomstige ont wikkelaar zal zich moeten houden aan randvoorwaarden van de ge meente, al zijn die op dit moment nog niet uitgekristalliseerd. Omdat er nu nog geen concrete voorstel ling valt te maken van het eindre sultaat, zullen die randvoorwaar den deels in overleg met de priva te partner worden opgesteld. Vast staat dat Goes in elk geval geen ge bouwen wil exploiteren, maar wel openbare ruimte. Ook is Goes be reid te investeren in commerciële functies, mits die geen afbreuk doen aan de cultuurhistorische waarde van het gebied. Het plan zal in stappen worden ontwik keld, net als de politieke besluitvor ming. Op die manier kan de ge meente grip blijven houden op het project. Om te beginnen vraagt B en W de raad om 263.000 euro beschikbaar te stellen als voorbereidingskosten van de ontwikkelfase. Als alles vol gens plan verloopt, is realistatie in het derde kwartaal van 2014 voor zien. De gemeenteraad praat op 9 fe bruari over het voorstel. KRABBEND1JKE - Het stationsgebouwtje ïh Krabbendijke is te huur voor iedereen die een goed idee heeft. Eigenaar Nederlandse Spoor wegen heeft het gebouw met een oppervlak van 360 vierkante meter in het verleden als woning verhuurd. „Maar een woning pur sang, dat willen we niet meer", zegt een NS-woordvoerder. „Een andere combinatie is wel mogelijk." Hij beseft dat het voor station netjes als deze niet eenvoudig is om een nieu we bestemming te vinden. „Er zal geïnves teerd moeten worden, ofwel door ons, of door de initiatiefnemer. Daarom doen we er op het moment ook nog even niets aan, tot dat we een huurder hebben gevonden." foto Izaak Verkeste GOES De politie heeft deze week vijf jon gens in de leeftijd van 15/16 jaar aangehouden op verdenking van straatroof op 19 januari op de Oost singel in Goes. Daar werd een 48-ja- rige vrouw uit Goes van haar fiets geduwd waardoor zij ten val kwam. De jongens eisten geld. De jongens zijn afkomstig uit de ge meente Veere, Vlissingen en Mid delburg. Ze zitten vast in Torentijd. GOES Het Tros Muziekfeest strijkt op dinsdag 26 juni neer op de Grote Markt in Goes. Er worden dan op namen gemaakt voor het televisie programma, waarin bekende Ne derlandse artiesten optreden. De prèsentatie is in handen van Jan Smit Omdat dinsdag een marktdag is, zal de marktcommissie worden ge vraagd om die dag uit te wijken. GOES De gemeente Goes wil, mogelijk sa men met Terneuzen, laten onder zoeken wat de economische effec ten zijn van het vertrek van de Be lastingdienst uit de stad. Daarvoor wordt onderzoeksbureau Ecorys in geschakeld. Goes wil onder meer weten wat het verlies aan arbeids plaatsen is. Rijksdiensten worden geconcentreerd, wat de gemeente betreft een onwenselijke situatie. Tip? redactie@pzc.nl De afdelingschef van die multinatio nal ihZierikzee zat weer achter z'n bureau. „Ben je weer beter?", infor meerde een medewerkster belangstel lend. „Hm, hooguit minder ziek", luidde het antwoord tussen het ge hoest en geproest door. „Dan kruip je maar weer onder de wol. Kun je ons tenminste niet aan steken en wij redden het wel zonder jou", zei de medewerkster kordaat. De chef dacht even na en besloot dit advies op te volgen. „Maar we vin den je natuurlijk wel een watje", kreeg hij nageroepen, toen hij al met de deurklink in zijn hand stond. Op weg naar huis bedacht de chef dat het helaas nog lang duurt eer er weer beoordelingsgesprekken mogen worden gehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53