241 zeeland UWV blijft alleen nog in Goes over Fort Ellewoutsdijk moet nu gaan leven Stationnetje te huur GOESE RESTANTEN 3-DAAGSE MET VOLOP AANBIEDINGEN DOOR DE HELE BINNENSTAD Draad oppakken Professionals meten geluid in Goes Gitaarvirtuoos Gert de Meijer herdacht weekenddiensten Man (59) komt om bij branc in woning Graauw vrijdag 27 januari 2012 door Theo Giele MIDDELBURG - Uitkeringsinstantie UWV zal in de toekomst alleen in Goes nog een Zeeuwse vestiging hebben. Het UWV heeft voor Goes gekozen als regiovestiging voor heel Zeeland. Zierikzee is sinds eind 2010 al dicht. De vestigingen in Tholen en Oostburg volgen zo spoedig moge lijk. Het filiaal in het Middelburgse stadskantoor en in Terneuzen blij ven voorlopig open. Uiteindelijk zullen die ook sluiten, maar wan neer dat gaat gebeuren is nog niet bekend, aldus het UWV. Vooruiüopend op het verdwijnen van de UWV-post op Walcheren, zijn de ,drie gemeenten en Orionis begonnen met het opzetten van het werkservicepunt. Dit moet voorkomen dat Walcherse werk zoekenden straks naar Goes moe ten reizen. Het is de bedoeling dat werkgevers hier vacatures melden en dat werkzoekenden er gehol pen worden met zaken rond hun werkloosheidsuitkering. Orionis neemt hiermee een be langrijk deel over van de taken van het Werkbedrijf dat het UWV heeft in het stadskantoor in Mid delburg. Ook het werkservicepunt van Orionis komt in de publieks hal van het stadskantoor. Het UWV maakte vorig jaar be kend twee van de drie vestigingen in Zeeland te willen sluiten. Pogin gen om het UWV voor Middel burg definitief te behouden zijn niet gelukt. „Het UWV wil dat mensen steeds meer via internet hun zaken regelen. Maar veel men sen hebben daar toch hulp bij no dig. Dat werd onlangs wel duide lijk bij de ontslaggolf bij Zalco", al dus wethouder Chris Simons van Middelburg. Het werkservicepunt kan mensen helpen bij het aanvra gen en verstrekken van gegevens- bij het UWV. Het werkservicepunt voorkomt ook dat iemand bij een andere in stantie terecht komt als hij van, een werkloosheidsuitkering over gaat naar een bijstandsuitkering. Voor Orionis is het voordeel dat zij een cliënt al in beeld heeft van af de eerste dag dat hij naar werk zoekt. Niet alle publiekstaken van het UWV kan Orionis overnemen. Mensen die een uitkering krijgen wegens geheel of gedeeltelijke ar beidsongeschiktheid zullen voor een gesprek naar het regiokantoor in Goes moeten als de vestiging in Middelburg is verdwenen. GOES - De regionale milieudienst West-Brabant zal het komende jaar uitrukken voor decibelmetin gen in geval van geluidsoverlast in de Goese binnenstad. Er wordt nogal eens geklaagd over te hard geluid tijdens evenementen en er is afgesproken daar iets aan te MET SUPER KÓÓÓPJES VAN IN GOES GEVESTIGDE WINKELS! Ellewoutsdijk - Fort Ellewoutsdijk Westerschelde Natuurmonumenten praat dit voorjaar met de inwoners van Ellewoutsdijk over de toekomstige bestemming van het fort. De natuurorganisatie vindt overleg belangrijk omdat het voor malige verdedigingswerk op een steenworp afstand ligt van het dorp. Al jaren wordt nagedacht en ge praat over een perspectiefvolle toekomst voor het Fort Elle woutsdijk. Tot nu toe zonder concreet resultaat. Beheerder Natuurmonumenten wil nu echt concrete stappen gaan zetten. door Frank van Cooten Aan ambities geen ge brek. Talloze ideeën passeerden de afgelo pen jaren de revue. Van een conferen tie-oord met hotel in zee tot jeugd herbergachtige slaapplaatsen en een theeschenkerij. Maar de dorps raad van Ellewoutsdijk vond een conferentieoord allemaal wat te veel voor een kleine gemeenschap. „We zoeken naar activiteiten die passen in het fort en in de omge ving", zegt Hanneke Mesters. Zij is sinds deze maand de nieuwe beheerder eenheid Schelde van Na tuurmonumenten en in die hoeda nigheid ook verantwoordelijk voor het fort. Mesters volgde Arjan Boon op, die binnen Natuurmonu menten iets anders is gaan doen. Volgens boswachter René Wink is het nu tijd om door te pakken. „Het fort is prachtig gerestaureerd. Dat heeft ons veel energie en tijd gekost. Nu de restauratie is afge rond hebben we een goede basis voor het vervolgtraject." De Culturele raad Borsele heeft het fort al gebruikt voor een kunst markt en diverse exposities. En binnenkort wordt een kindervoor stelling opgevoerd. Natuurmonumenten heeft echter structurele activiteiten in het Fort Ellesdiek hard nodig om de forse investering in de restauratie renda bel te maken. De restauratie heeft tonnen gekost. Hanneke Mesters beseft dat de steun van de dorpsge meenschap hard nodig is. „We gil len een goede buur zijn. Het dorp wil dat de ontwikkeling niet te grootschalig zal worden. We pak ken de draad dit voorjaar weer op. Samen met het dorp." Natuurmonumenten heeft al ge- 'We zoeken naar activi teiten die passen in zowel het fort als in de omgeving' sproken met diverse marktpar tijen. Zoals met de familie Antes van Tropical Zoo in Kwadendam- me die een zijdemuseum in het fort wil beginnen. Ook zijn ge sprekken gevoerd met Energiek Borsele, het samenwerkingsproject van Borselse ondernemers. „We gaan alle ideeën dit voorjaar met de dorpsraad bespreken." Wethouder Conny Miermans van de gemeente Borsele is benieuwd. „Laat Natuurmonumenten maar komen. Er is een keer een voorstel ling geweest in het kader van Zee land Nazomerfestival. Dat vergeet je nooit. Dat zou vaker kunnen." De wethouder beseft dat het niet om grootschalige popfestivals moet gaan waar duizenden jonge ren op afkomen. „Dat zou een te grote belasting voor het dorp zijn." Coördinator Sandra Dekker van Energiek Borsele heeft ook een idee: een restaurant in het hogere segment, mét slaapgelegenheid. „Bij de uitdeling van de sterren is de gemeente Borsele overgeslagen. Het fort zou een prima plek zijn voor een sterrenrestaurant met daarbij ook broodjes voor passeren de fietsers. Het fort moet een ge zonde financiële basis hebben." Talloze ideeën voor fort passeerden de afgelopen jaren de revue Fort Ellewoutsdijk, gebouwd tus sen 1834 en 1839, was tot 1918 één van de verdedigingswerken langs de Westerschelde. Voor en na de Tweede Wereldoor log werd het fort gebruikt als inter neringskamp voor NSB-leden. De Vereniging tot behoud van Na- tuurmorntimenten kocht het com plex in 1979. Tot 1996 waren het kantoor en de werkplaats er gevestigd. Toen werd het arbo-technisch afgekeurd. in 2008 presenteerden de gemeen te Borsele en een ondernemer een ambitieus plan; een conferen- KRABBENDIJKE - Het stationsgebouwtje in Krabbendijke is te huur voor ie dereen die een goed idee heeft. Eigenaar NS heeft het gebouw in het verle den als woning verhuurd. „Maar een woning pur sang, dat willen we niet meer", zegt een NS-woordvoerder. „Een andere combinatie is wel moge lijk." Hij beseft dat het voor stationsgebouwen als deze niet eenvoudig is om een nieuwe bestemming te vinden. foto Izaak Verkeste doen. „Dat moet door professio nals gebeuren, niet door de poli tie", zegt burgemeester René Ver hulst. Daarom kan voorlopig de West-Brabantse dienst worden in geschakeld. Op termijn is wellicht de Regionale Uitvoeringsdienst (RUD) in oprichting een optie. TERNEUZEN - Vijf jaar na zijn dood wordt Gert de Meijer herdacht. Een fenomeen, vinden zijn eeuwi ge fans in Terneuzen. Zondagmid dag brengen muzikale vrienden in Porgy Sc. Bess een ode aan de gi taarvirtuoos. Aanvankelijk richtte De Meijer (1953, Terneuzen) zich op de oude folkmuziek; later werd zijn stijl experimenteler. De Meijer genoot internationale bekendheid onder gitaaradepten. Hij werd ge prezen om zijn fingerpicking-stijl. Aanvang 15.00 uur. Zaterdag 28 en zondag 29 januari 2012 Huisartsen Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18- 8 u. Za- en zondag alleen na tel. afspraak Tandartsen Schouwen-Duiveland. Spreekuur 16.30-17 u. tel. 06-53737162. Apotheken Boots-apotheek Zierikzee, Mol 15, 0111-412906, za. 9-17 u. Via dienstsluis zondag 12-12.30 en 17-18 u. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena. 24 uur be reikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111Eilandzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111- 453480. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Duiveland 0622331441, Burgh-Haamstede 06-54688525, Zierikzee Mid-Oost 0653671600, Mid- West 0653412827, Renesse 0653674446. Dierenartsen Weekenddienst-artsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen 0111 -412180^ Zaterdag alleen voor gezelschapsdieren en uitsluitend op afspraak 9.30-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 0900-7673437. tie-oord met een hotel in zee. De dorpsraad van Ellewoutsdijk protesteerde tegen dit idee. Het was te grootschalig voor het dorp. Eind 2008 stelde de dorpsraad voor het fort in handen te geven van een zelfstandige stichting om vaart in de plannen te krijgen. GRAAUW - Bij een brand in een dijkwoninkje aan de Achtereind straat in Graauw is in de nacht van woensdag op donderdag de 59-jari- ge bewoner omgekomen. Hij is door de brandweer uit zijn woning gehaald, maar hulp van ambulance- en traumaheliperso- neel mocht niet meer baten. De hulpdiensten ontvingen de brand melding om even voor midder nacht. Omwonenden meldden een ontploffing. Waarschijnlijk is het vuur ontstaan door een gasex- plosie. Een aantal omwonenden moest uit voorzorg hun woning verlaten, maar zij mochten weer te rugkeren nadat rond half één 's nachts het sein brand meester was gegeven. Uit onderzoek van de technische recherche blijkt dat de bewoner de brand zelf veroorzaakt heeft. De familie van het slachtof fer is op de hoogte gebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50