zeeland 123 Veel variatie 'Hé, ga je mee? Wij gaan nergens naar toe' Blockbuster en Baljeu leggen laatste blok Dichterscollectief Raad stemt in met tweede speelhal Renesse Nieuw tijdschrift van de Reizende Dichters Verhalenfestival Reisterse Droomclub Alles over eetstokjes, eieren en eierdoppen 27 banen weg bij Neckermann vrijdag 27 januari 2012 De viering van de Nationale Gedichtendag in Zierikzee kende veel variatie. Voor de liefhebbers was het een kwestie van meanderen van de bibliotheek naar de Hema om te eindigen in winkelcafé 'De Zeeuwse Hemel'. Agaath van Zeventer, motor achter het Schouws Dichterscollectief, citeert uit werk van een van de le den die niet aanwezig kon zijn tijdens het gezamen lijk optreden in de Hema in Zierikzee tijdens de Na tionale Gedichtendag. Het winkelend publiek in de Hema in Zierikzee werd onthaald op poëzie en songteksten door leden van het Schouws Dichterscollectief. Het optreden kreeg een ludieke omlijsting passend bij het thema 'Stromen'. foto's Ronald den Dekker door A85 Pankow Zierikzee vierde de Nationale Gedichtendag op gevarieerde wijze, of zoals Agaath van Zeven ter het puntig verwoordde: 'Van de Hema naar de Hemel'. Zo gebeurde het immers ook. Dichters uit de regio en toehoor- KIEK NOE! Rinus van Langeraad vertelt over zijn lagere schooltijd in Oosterland in het blog Kiek Noel: www.pzcnl/kieknoe. MEEST CELEZEN - Duurzame printer in gebruik - Eerste fase Noorderpolder bijna af - Schot in digitale variant SD-pas TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Lees het laatste nieuws via www.pzc.nl/schouwen-duiveland ders deelden aan het einde van de middag hun liefde voor poëzie in winkelcafé De Zeeuwse Hemel. „Welkom waarde wereld", zong gastheer Joost Pieters daar, zichzelf begeleidend op de piano. Naast hapjes en drankjes was hier vooral smakelijke taal te proeven, evenals zinnen om op te kauwen. Liedtek- RENESSE - De meerderheid van de gemeenteraad heeft geen beden kingen tegen een tweede vestiging van Funtastic in Renesse. Dat bleek gisteravond in de gemeente raad. Een motie van het CDA en de SGP, waarin werd uitgesproken dat in Renesse geen plaats is voor kansspelen, haalde het niet. De fracties vinden dat Renesse snel moet worden omgevormd tot ge zinsbadplaats en daar horen kans spelen niet bij. Volgens het college passen zulke hallen juist goed in recreatie- kernen. Het bevordert het voorzie ningenniveau en is een aanvulling op het aanbod van dagattracties. sten als: 'Hé, ga je mee? Wij gaan nergens naar toe', of: 'We sluiten wat we weten buiten, als golven tot ze zijn gestrand' raken een snaar. Daarnaast waren er dichtre gels ter overdenking: 'Ik geloof in een rivier die van berg naar zee stroomt' (Remco Campert) of'gor dijnen hangen een metafoor van OOSTVOORNE - De Rotterdamse wethouder Jeannette Baljeu plaatst maandagochtend het laat ste blok in de zeewering van de Maasvlakte 2. Daar zijn ruim 19.000 betonblokken aan voorafge gaan-. Vanaf april 2011 is gebouwd aan de blokkendam met de speciaal ont wikkelde kraan Blockbuster. De dam moet straks de zwaarste storm kunnen hebben. In het in formatiecentrum FutureLand wordt zaterdag 31 maart aandacht besteed aan de 3,5 kilometer lange dam. Net als vorig jaar houdt het aan de aanleg van Maasvlakte 2 ge wijde informatiecentrum met eni- moeheid te zijn' (Lieke Marsman). Met bijdragen of voordracht van Ariene van Westen, Thom en Elly Schrijer, Dieuwke Parlevliet, Ester van Meurs, Pieter Verschuur, Ans Overdevest afgewisseld met zang en muziek van Joost Pieters werd het een aangenaam verpozen waar bij poëzie volop stroomde. ge regelmaat - zeker maandelijks - speciale themaweekenden. Dat is onder meer op 3t maart het geval. Verder wordt aandacht besteed aan vondsten uit de bodem van de Yangtzehaven (25/26 februari) en het naadloos aansluiten van Maas vlakte 2 op de bestaande Maasvlak te (28 april). Zaterdag 28 juli is een bijzonder ge val. FutureLand vraagt mensen mee te denken over een thema vrior die dag. Wie wint krijgt zijn themadag gepresenteerd én een ge heel verzorgde middag voor vier personen in FutureLand. www.futureland.nl en www.face- book.com/Juturelandmaasvlakte2 MIDDELHARNIS Het nieuwste tijdschrift (de OOGO) van de Reizende Dichters is uit. Daarin onder meer een dia- lectverhaal van een Ouddorpse, de poëziekeuze van Gerda Boevé voor Vasalis en een interview met Mag- da Haan. De Reizende Dichters zijn schrijvers die iets met Goe- ree-Overflakkee hebben. De OOGO is onder meer te koop in de bieb en het Diekhuus in Middelharnis. DREISCHOR De Reisterse Droomclub houdt za terdag 28 januari een Verhalenfesti val. Peuters en kinderen uit groep 1 tot en met 4 trekken door het dorp om op verschillende adressen op verhalen te worden getrakteerd. Daarnaast wordt er geschminkt en gekuntseld. Niet alleen leden ook andere kleintjes kunnen aanhaken. Verzamelen in de winterkerk in Dreischor om 14.45 uur. RENESSE In Blikmuseum De Blikvanger in Renesse is vanaf dinsdag 31 januari tot en met 15 april een tentoonstel ling met Chinese eetstokjes, eieren en eierdoppen te zien. De eetstok jes worden gecombineerd met Chi nese blikken en poppen. De Blik vanger is dinsdag en woensdag open van 12 tot 17 uur. Extra ope ningsdagen zijn er op de zondagen 19 februari, 18 maart en 15 april. SINT JANSTEEN - Postorderbedrijf Neckermann in Sint Jansteen schrapt 27 voltijdbanen op de afde ling logistiek textiel. Dat is volgens de Neckermann-directie het ge volg van een 'gewijzigde strategie die de concurrentiepositie van het bedrijf moet verbeteren'. Rond de 35 werknemers worden getroffen door deze nieuwe ont slagronde. De.betreffende werkne mers worden vanmiddag officieel ingelicht over de reorganisatie. Bestuurder Niels Suijker van FNV Bondgenoten vermoedde al een tijdje dat er weer wat zat aan te ko men bij Neckermann. „Wij wer den al weken bestookt met bezorg de mailtjes dat er geruchten rond gingen van een collectief ontslag. Er is al langer gebrek aan werk, mensen worden zodoende eerder naar huis gestuurd en werkten veel minder uren dan hun wer- krooster aangaf." Volgens Kurt Staelens, commercieel directeur van Neckermann, moet de afde ling logistiek textiel gereorgani seerd worden omdat het bedrijf nieuwe partners heeft aangetrok ken. Die organiseren zelf de logis tieke afhandeling van hun produc ten die via Neckermann worden gekocht. Een deel van de medewerkers van wie de baan zal verdwijnen, wordt ingezet op andere afdelingen bin nen het bedrijf. Daardoor wordt het aantal gedwongen ontslagen voor een deel beperkt. Om hoe veel gedwongen ontslagen het uit eindelijk gaat, kon een woordvoer ster van het bedrijf niet zeggen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49