Voorzitter filmtheater fiZi treedt af Raadszetel D66 blijft voorlopig nog leeg SCHOUWEN-DUIVELAND Boom voor 103-jarige Bestuur filmtheater Zierikzee wil bredere programmering en professionele horeca Eis: detentie voor derde overvaller van supermarkt almanak Watje VRIJDAG 27 januari 2012 21 Publiek in de Hema werd onthaald op poëzie 22 en 23 door Esme Soesman ZIERIKZEE - Daan van der Wekken heeft zijn functie als voorzitter van fiZi, het filmtheater in Zierik zee, neergelegd. Het ambitieniveau van de rest van het bestuur ligt naar zijn mening te hoog. De fi nanciële basis daarvoor is in zijn ogen nu niet stevig genoeg. „Daar wil en kan ik de verantwoordelijk heid niet voor nemen." Met het oog op de aanstaande ver huizing naar De Weverij wil het bestuur de activiteiten van fiZi fors uitbreiden. Naast film wordt gewerkt aan de programmering van podiumkunsten als muziek, dans, literaire ontmoetingen en to neel. „De Weverij moet hét cul tuurpodium voor heel Schou- wen-Duiveland worden", schetst pr-man Peter Noordermeer. Van der Wekken is het daar op zich mee eens. „Maar stap voor stap. Ik ben voorstander van een geleidelijke uitbreiding van activi teiten. Met de nadruk op geleide lijk. Ik wil de weg van de evolu tie." Ook het onderzoek naar de mogelijkheid professionele horeca binnen te halen bij De Weverij roept bij Van der Wekken vraagte kens op. „Ik betwijfel of er horeca ondernemers zijn die daar in dit stadium in willen springen." Van der Wekken, die vanaf februari 2004 voorzitter is geweest, geeft aan dat het neerleggen van de ha mer op dit moment nog wat 'un heimisch' aanvoelt. Het fiZibe- stuur zegt de beslissing van Van der Wekken te betreuren maar te respecteren. De vijftig vrijwilligers zijn per brief ingelicht. Zaterdag is een bijeenkomst, mochten zij nog met vragen zitten. Gesteund door Zeeuwland en de Stichting Renesse heeft het fiZibe- stuur een paar lokale horecaonder nemers benaderd met de vraag of zij de foyer in De Weverij voor hun rekening willen nemen. „Een soort cultureel café. Er lopen daar tienduizenden mensen langs op weg naar de stad en terug. Die ZIERIKZEE - Mevrouw S. Stoutjesdijk-Nieuwenhui- ze uit Zierikzee is gisteren 103 jaar geworden. Ze vierde haar verjaardag in familiekring in verpleeg huis Cornelia in Zierikzee. De geboren Zonne- mairster is na haar huwelijk naar Vlissingen ver huisd, maar kwam in de oorlog terug naar Schou- wen-Duiveland. Ze is met haar gezin in Zierikzee gaan wonen. Gisteren is voor mevrouw Stoutjesdijk een boom geplant naast het dorpshuis van Zonnemaire. De VMB&ssemssiiE&mmBtwemsm door Melita Lanting ZIERIKZEE - De raadszetel van D66- fractievoorzitter Serge Vogelen zang blijft voorlopig onbezet. Tij delijke vervanging staat de wet on der de huidige omstandigheden niet toe. Serge Vogelenzang heeft op 5 de cember vorig jaar een zeer zwaar auto ongeval gehad. Hij heeft enke le weken op de intensive care van het Erasmus MC gelegen en ver blijft inmiddels in een centrum voor mensen met niet-aangeboren hersenletsel. Hoe lang hét herstel van Vogelenzang gaat duren is on bekend. Dat betekent dat de zetel van D66 in de gemeenteraad lange re tijd niet bezet is. De wet voor ziet wel in vervanging bij ziekte, maar dat verzoek moet wel van het zieke raadslid zelf komen en daartoe is Serge Vogelenzang nu niet in staat. Omdat D66 één zetel heeft in de gemeenteraad is de par tij tijdens officiële besluitvorming niet vertegenwoordigd. Het be stuur van D66 afdeling Ooster- schelde heeft deze situatie inmid dels onder de aandacht gebracht van partijcontacten in Den Haag. Namens de gemeenteraad schrijft burgemeester Gerard Rabelink een brief aan de minister met het ver zoek tot spoedige aanpassing van de wet of te voorzien in een tijde lijke oplossing. Tot die tijd zal D66 alleen verte genwoordigd zijn in de commissie vergaderingen. Andere partijen hebben aangeboden om zonodig het geluid van D66 in de gemeen teraad te laten horen. moet je het gebouw zien in te trek ken", aldus Noordermeer. Daar mee raakt fiZi weliswaar baromzet kwijt, maar daar staat tegenover dat de pachter een deel van de huursom zal gaan ophoesten. Bo vendien: meer voorstellingen want bredere programmering, langer open en van 70 naar 100 stoelen. Het wordt in alle opzichten meer. Noordermeer: „En dan moet je na afloop als vrijwilliger nog zes toi letten gaan schoonmaken? Dat is niet te doen." MIDDELBURG - Een 15-jarige jongen uit Renesse hoorde gisteren elf da gen jeugddetentie tegen zich eisen. Dat is gelijk aan het voorarrest. De jongen wordt verdacht van het overvallen van de supermarkt in Scharendijke. De officier van justi tie eist ook acht maanden voor waardelijke jeugddetentie en een proeftijd van twee jaar. Tijdens de ze proeftijd moet de jongen zich houden aan de aanwijzigingen van de jeugdreclassering. Daarnaast eist de officier van justitie ook een werkstraf van 200 uur en de toe wijzing van een schadevergoeding. De rechter doet over twee weken uitspraak. Op 4 juli vorig jaar zou de jongen samen met twee minderjarige kompanen de supermarkt in Scha rendijke hebben overvallen. Bij de overval werden de caissières met een mes en een vuurwapen be dreigd. Mede dankzij ingrijpen van twee Scharendijkenaren is het drietal direct gepakt. De twee andere betrokken jon gens zijn inmiddels veroordeeld tot onder meer jeugddetentie. Tip? redactie@pzc.nl groenblijvende eik werd geplant door burgemees ter Gerard Rabelink en familieleden. De gemeen te Schouwen-Duiveland biedt alle honderdjarigen in de gemeente een boom aan. foto Ronald den Dekker/ Schouwen-Duiveland De afdelingschef van die multinatio nal in Zierikzee zat weer achter z'n bureau. „Ben je weer beter?", infor meerde een medewerkster belangstel lend. „Hm, hooguit minder ziek", luidde het antwoord tussen het ge hoest.en geproest door. „Dan kruip je maar weer onder de wol. Kun je ons tenminste niet aan steken en wij redden het wel zonder jou", zei de medewerkster kordaat. De chef dacht even na en besl'oot dit advies op te volgen. „Maar we vin den je natuurlijk wel een watje", kreeg hij nageroepen, toen hij al met de deurklink in zijn hand stond. Op weg naar huis bedacht de chef dat het helaas nog lang duurt eer er weer beoordelingsgesprekken mogen worden gehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47