Twee keer omhoog is het Coese devies rr M arrea 301 sport m JF%-\ HQTSP0(R)TS V w 5 www.marrea.nl Mountainbiken op crossterrein Wm Veldlopen bij Den Inkelcross Martens Cleaning 'WHS verslaat Noad'67' na remise uit bekertoernooi vrijdag 27 januari 2012 Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl ZATERDAG 28 JANUARI In de thuisduels verspeelde Goes tot nu toe vijf punten. BJkiv- S In uitduels veertien. Op de grens van Nederland naar België ligt in Sluis het exclusieve 4-sterren Fletcher Hotel-Restaurant De Dikke Van Dale. Van hieruit bent u zo in historisch Brugge. Maak hier een romantische stadswandeling, ontdek leuke boetiekjes, maak een ritje met de paardenkoets en bezoek het beroemde Chocolademuseum! Ook het strand van Cadzand ligt op maar 10 minuten afstand. Op loopafstand van het hotel ligt natuur gebied het Zwin. Een ideale combinatie van cultuur en natuur. Arrangement Welkomstdrankje 2 x overnachting 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x 4-gangen diner op dag van aankomst Entreekaartje Chocolademuseum Brugge Informatiepakketje van de omgeving Van 149,00 voor 99,00 t/m mei 2012, m.u.v. feestdagen Toeslag op vrijdag- en zaterdagnacht 10,00 p.p.p.n. Prijs p.p. o.b.v. 2-persoonskamer. Toeslag alleengebruik: 25,00 p.n.Toeristenbelasting 2,00 p.p.p.n. Reservermgskosten 7,50 per boeking. Fletcher Hotel-Restaurant De Dikke Van Dale (4*) ligt aan de rand van het beel dige vestingstadje Sluis. Dit prachtige hotel is gevestigd in een voormalig klooster en combineert een klassieke sfeer met hedendaags comfort. Geniet vooral van het voortreffelijke diner in het culinaire restaurant Johan Hendrik. Boeken via www.marrea.nl/WEG062 De voetballers van Goes vech ten zondag voor behoud van de vierde plaats in de eerste klasse. De tegenstander is Geldrop, met één punt minder een directe concurrent. Als het aan midden velder Robin de Pagter ligt, boekt Goes op sportpark Het Schenge tegen de Brabanders de eerste overwinning na de win terstop. „Als je de selecties te genover elkaar zet, is de onze de betere." door Bob Maes GOES - Goes beleeft tot nu toe een opvallend seizoen in de eerste klasse, nadat het team vorig jaar ten koste van RCS promoveerde. Dat de ploeg na de eerste acht wedstrijden aan de leiding zou staan en daarmee periodekam pioen werd, hadden veel mensen van tevoren niet kunnen voorspel len. „Eerst was het onze doelstel ling om zo hoog mogelijk te eindi gen. Maar nu we zo hoog staan, willen we deze lijn wel doortrek ken", zegt Robin de Pagter (24) strijdbaar. „Nu moeten we ge woon gaan voor promotie. En of dat via het kampioenschap of een promotieplaats gebeurt, maakt mij niet uit." T\vee seizoenen achter elkaar pro moveren luidt nu dus, volgens de Vlissinger, het devies. Maar hoe realistisch is dat? „Samen met VC Vlissingen en EFC schaar ik ons in het rijtje met de beste teams. Hoewel Vlissingen er wel echt uit schiet. Maar voor andere ploegen doen wij niet onder. Promotie is zeker haalbaar." Daar waar De Pagter zeer te spre ken is over de prestaties van zijn team, is hij dat niet altijd over zijn eigen bijdrage. Het schort bij de Zeeuws topscorer van vier jaar ge leden vooral aan zijn productivi teit. In 2007 scoorde hij namens GPC Vlissingen 25 keer, dit sei zoen staat de teller pas op vier doelpunten. Na lang nadenken heeft De Pagter daar zelf wel een verklaring voor. „Ik ben dit sei zoen meer de nummer 10 in plaats van de pure afmaker. We spelen met drie middenvelders op één lijn, waardoor ik ook meer moet meeverdedigen. Daardoor ben ik automatisch minder in sco- ringspositie." De Goese supporters weten ook dat De Pagter, die ook nog voor Kloetinge speelde, ooit algeheel Zeeuws topscorer was. Ze ver wachten meer goals van hem. „Een klein groepje toeschouwers is niet altijd zo positief Maar niet alleen richting mij, ook mijn team genoten horen wel eens wat ge roep. Maar meestal gaat dat het ene oor in en het andere weer uit." Hij hoopt de kritische fans zon dag de mond te kunnen snoeren. Met Geldrop reist er een gevaarlij ke ploeg af richting de Bevelan- den. De Brabanders staan een en kel puntje achter Goes en speel den ook nog een wedstrijd min der. De Pagter herinnert zich van de heenwedstrijd, die met 1-3 ge wonnen werd, vooral dat Geldrop een fysieke ploeg is. „Ze hebben een paar grote gasten staan en spe len al snel de lange bal. Ook heb ben ze een redelijk goede buiten speler, die ook veel wordt aange speeld." Maar heel veel moeilijkhe den verwacht de Vlissinger niet. „We hebben alles in eigen hand. Als je onze selecties tegenover el kaar zet, is de onze de betere." Na Geldrop wordt het afwachten waar Goes dit seizoen gaat eindi gen. Promotie is intussen tot doel stelling verheven en dat kan de ko mende weken kracht worden bij gezet. Over twee weken speelt de ploeg van Gérard de Nooijer de uitwedstrijd tegen Best Vooruit. Een week later komt hekkenslui ter WSC op bezoek. Dat zijn duels die in principe zes punten op moeten leveren. Individueel wordt het voor De Pagter zelf ook een spannende tijd. Binnen twee maanden hoopt hij meer zekerheid over zijn toe komst te hebben. „Ik moet toch el ke keer van mijn huis in Vlissin gen naar Goes rijden. En het is hier ook al mijn vierde seizoen." Concreet zijn er nog geen aanbie dingen van andere clubs, „hoewel er wel twee Walcherse clubs naar me hebben geïnformeerd". Maar hij hoeft niet zo nodig weg bij Goes. „Eerst maar eens promove ren." KAPELLE - De return in de derde ronde van de bekercompetitie tus sen Martens Cleaning en Snellen Recycling eindigde in een 4-4-ge- lijkspel en 5-7 in sets. Daarmee zit het bekeravontuur voor de drie- banders uit Kapelle erop. De heen wedstrijd werd met 2-6 (5-7) verlo ren. Kay de Zwart hield Harrie van de Ven met 2-1 van zich af en bracht de totaalstand gelijk met zelfs één carambole voordeel. Op de andere tafel verspeelde Henk Habraken op onbegrijpelijke wijze de winst in de eerste set en dat bood Barry van Beers de mogelijkheid terug te komen. Habraken won nog wel de tweede set, maar daarna was het op bij de Brabantse routinier. De familieclash tussen Raymond Ceulemans en diens kleinzoon Peter werd met 0-3 gewonnen door de jongere Ceulemans en dat was meteen de beslissing. Martin Spoormans boekte nog een fraaie 2-1-overwinning op Roland Fort- homme. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Dit weekeinde wordt in de derde klasse B een bu renruzie afgewerkt, want in Sint Annaland ontvangt WHS buur man Noad'67. Volgens WHS-voet- baller Patrick van Schetsen kan de ploeg uit Sint Philipsland de borst natmaken. In de veertiende PZC-toto voor spelt de 24-jarige Van Schetsen winst voor zijn eigen ploeg. En dat terwijl Noad'67 op de ranglijst de nummer drie is en WHS voor laatste staat. Van Schetsen: „Maar het is zeker reëel dat wij winnen. De resultaten bij ons zijn niet echt goed geweest. Voor de winterstop vroegen we het onszelf al af hoe het komt dat we zo slecht presteer den. We hebben precies dezelfde ploeg als vorig seizoen. We heb ben met elkaar gesproken: het heeft vooral aan de instelling gele gen en we hebben elkaar gezegd waar het op stond. Noad heeft ook dezelfde ploeg als vorig jaar en toen hebben we van ze gewonnen. Dus ik weet zeker dat we ze kun nen verslaan." Duiveland is volgens de nummer tien van WHS favoriet in de Duive- landse derby tegen Bruse Boys. „De laatste jaren hebben we een paar keer tegen ze gespeeld en er zijn altijd wel drie of vier spelers die er uitspringen. Het zijn ge woon goede voetballers. En ook voor Ko (Stoutjesdijk), onze trai ner, die daar volgend jaar naar toe gaat, kies ik voor een twee." Oostkapelle-De Noormannen ein digt volgens Van Schetsen in een zege voor Oostkapelle. Hoek- Excelsior Maassluis X Scheveningen - Kloetinge X Zaamslag- Sliedrecht X GPC Vlissingen - WGZ X Bruse Boys - Duiveland X Oostkapelle - Noormannen X WHS-Noad'67 X WSC-Terneuzen X Vlissingen-Jeka X GOES - Geldrop/AEK X Aardenburg - Uno Animo X De Stichting RES Axel, Sportcentrum Delta en de Stichting Jeugd-MX Zeeuws-Vlaanderen hou den een mountainbikewedstrijd op het RES mo torcrosscircuit in Axel. De wedstrijd wordt verre den volgens de reglementen van de Zeeuwse ATB Cup. Voor MX-motorcrossers zijn er twee categorieën: tot en met zestien jaar en vanaf zeventien jaar. De 'echte' mountainbikers rijden in dezelfde ca tegorieën als bij de ATB Cup. De eerste reeks (tot en met acht jaar) gaat om 10.00 uur van start. Meer informatie is te vinden op www.resaxel.nl. Natuur- en recreatiegebied Den Inkel in Kruinin- gen vormt het decor van de Den Inkelcross. De ze veldloop wordt gehouden in het kader van de H4A-crosscompetitie. Het is inmiddels de vijfde wedstrijd. Alle leeftijdscategorieën komen aan bod. Om 13.00 uur: 980 meter pupillen, 13.30 uur: 1485 meter meisjes D, 13.45 uur: 1945 meter jongens D, meisjes B/C, korte cross vrouwen, 14.05 uur: 2950 meter korte cross mannen, jongens C, meisjes A, 14.25 uur: 3910 meter jongens B, 5620 m jongens A, vrou wen, mannen H55, H65 en 9030 meter mannen Hsen, H35, H45. Inschrijven kan bij camping Den Inkel aan de Polderweg 12 in Kruinin- gen. i3 dagen Sluis en Brugge Zeeuwse stranden en slapen in een exclusief hotel! boek online of bel 0571 27 77 44 vraag ook onze gratis arrangementenbrochure aan! Veruit de beste in reisjes dichtbij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 40