Van den Brand trots op erfenis Het duel van Novak Djokovic met Andy Murray begint vandaag rond 9.30 uur Selecties Oranje Huiszoeking Wellens voor dopingonderzoek Elson en Cadzuric in beeld bij Sixers Bondscoach Caldas jaagt op trilogie Laagste EK-notering voor waterpolosters Barcelona drie weken zonder Iniesta Rafael Nadal boekte zijn achttiende overwinning op Roger Federer. De Spanjaard verloor negen keer van de Zwitser. Rafael Nadal schreeuwt het uit na zijn zege op Roger Federer in de halve finale van de Australian Open. Hij speelt in de finale tegen de winnaar van de par tij tussen titelverdediger Novak Djokovic en Andy Murray. foto Mast Irhan mum tnttt III door Cilya van der Kooy ZEELAND - Met een gepast gevoel van trots beëindigt Daphny van den Brand volgende maand haar loopbaan. De kleine blondine stond als pionier aan de basis van de internationale status van het veldrijden voor de vrouwen. „Ik denk dat ik wel kan zeggen dat we de afgelopen jaren heel wat be reikt hebben met een WK, de we reldbeker en een klassement bij de Gazet van Antwerpen-trofee. Ik ben blij dat ik toen mijn stem heb laten horen en dat we aan de bel hebben getrokken. Anders was er misschien nu nog geen WK ge weest", aldus de renster uit het Brabantse Zeeland. Van den Brand laat straks een fraaie erfenis achter. Mede door haar toedoen werd in 2000 de eer ste wereldtitelstrijd voor de vrou wen georganiseerd. Ze heeft er ver trouwen in dat het ook met de op volging wel goed zit, al vreest ze dat titelverdedigster Marianne Vos de komende jaren het veldrijden zal domineren. „Rensters van haar kaliber worden helaas niet al te vaak geboren. Maar gelukkig zit ten er een paar jonge meiden aan te komen. Het heeft nog wel wat tijd nodig, maar ik denk dat het wel goed komt." Hoewel Van den Brand ook dit sei zoen nog volop meedeed om de prijzen, vindt ze het tijd om te stoppen. De 33-jarige renster dacht eigenlijk vorig jaar al aan een afscheid, maar na een teleur stellend seizoen besloot ze toen haar loopbaan te verlengen. „Ik wilde niet op zo'n manier mijn loopbaan beëindigen. Bovendien zat het WK in Koksijde in mijn achterhoofd. Het parkoers daar is op mijn lijf geschreven. Dat rijden door het zand vind ik keileuk. Het was voor mij toch wel een stimu lans om nog een jaar door te gaan. Het is een mooie kans om nog een keertje wereldkampioen te worden." In 2003 behaalde Van den Brand in het Italiaanse Monopoli de we reldtitel. Ze beschouwt dit succes als haar hoogtepunt, samen met haar Europese titel in 2006, toen ze terugkwam van een knieblessu re. „In 2003 won ik bijna alles en was die wereldtitel de kers op de taart. Het zou geweldig zijn als ik zon dag nog een keer het goud kan pakken. Maar wat er daar ook ge beurt, stoppen ga ik zeker." Van den Brand is niet bang voor het zogenoemde 'zwarte gat'. Sa men met haar man Johan van de Ven heeft ze een bedrijf opgezet dat clinics verzorgt. Ze wil zich voorlopig volledig daarop richten. De Brabantse ambieert geen rol als coach of trainer. „Tessa van Nieuwpoort heeft gevraagd of ik haar wil begeleiden, maar daar moet ik eerst nog even over na denken. Het zal straks best ook wel even lastig zijn om niet meer voor een doel te leven. Dat heb ik jaren gedaan. Maar ik denk dat ik daar mijn weg wel in zal vinden." Mannen: Gerben de Knegt, Mitchell Huenders, Thijs van Ame- rongen, Twan van den Brand en Niels Wubben. Vrouwen: Marianne Vos (titelver dedigster), Sophie de Boer, Daph ny van den Brand, Linda van Rijen, Sabrina Stultiens, Arenda Grimberg en Sanne van Paassen. Beloften: Lars van der Haar (titel verdediger), Michiel van der Heij den, Mike Teunissen, Stan Godrie, Micki van Empel en David van der Poel. TURNHOUT Het Openbaar Ministerie in Turn hout heeft gisteren het huis van de Belgische veldrijder Bart Wellens laten doorzoeken. De oud-wereld kampioen zou worden in een do- pingzaak. Het onderzoek draait om een omstreden leverancier van voe dingssupplementen, die onder an deren met Wellens samenwerkt De Belgische veldrijder werd begin deze maand vanwege hartfalen op genomen op de intensive care. Zijn arts weersprak toen stellig geruch ten dat die problemen met doping te maken zouden hebben. PHILADELPHIA Francisco Elson en Dan Gadzuric keren mogelijk op korte termijn te rug in de NBA. Ze zijn in beeld bij de Philadelphia 76ers. De 'Sixers' zijn op zoek naar een extra center omdat Nikola Vucevic (dijbeen- spier) en Spencer Hawes (achil lespees) momenteel zijn gebles seerd. De club heeft derhalve het Nederlandse duo uitgenodigd om mee te komen trainen. Elson was in het'seizoen 2009-2010 al heel even actiefin Philadelphia. ROSARIO Bondscoach Max Caldas jaagt met de Nederlandse hockeysters bij de Champions Trophy in Rosario, die morgen begint, op zijn derde opeen volgende hoofdprijs. De Argentijn se oud-international debuteerde vo rig jaar in zijn nieuwe functie ijzer- sterk door met Oranje zowel bij de Champions Trophy als bij het EK de titel te veroveren. Nederland kan bij de twintigste edi tie van de jaarlijkse Champions Trophy het record voor het aantal ti tels alleen in bezit nemen. Oranje staat nu met Australië nog op zes eindzeges. EINDHOVEN De Nederlandse waterpolovrou- wen zijn gisteren op het EK in Eindhoven als zesde geëindigd. De ploeg van bondscoach Mauro Mau- geri, die dinsdag door een neder laag tegen Italië de halve finale mis liep, verloor in de strijd om de vijf de plaats van Spanje: 10-11. Deze zesde plaats is de laagste klassering ooit voor de waterpolos ters sinds in 1985 voor het eerst een EK voor vrouwen werd georga niseerd. BARCELONA De Spaanse kampioen FC Barcelo na kan voorlopig niet beschikken over Andrés Iniesta. De creatieve middenvelder heeft woensdag in de bekerwedstrijd tegen Real Ma drid (2-2) een klein scheurtje in zijn linkerhamstring opgelopen. Hij is zeker drie weken uitgescha keld. De Spaanse international viel al na een half uur uit in Camp Nou. Bar celona hield Real Madrid uiteinde lijk op 2-2, genoeg om de halve fina les van het Spaanse bekertoernooi te bereiken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39