wonen5 Hl lö J Ü.M 'Ich bin der Anton aus Tirol.! vrijdag 27 januari 2012 Goed wonen A 4 A Piet en Karin Boon 'Opruimen staat met stip bovenaan' Piet Boon is een van de meest spraakmakende Nederlandse interieurdesigners. Samen met zijn vrouw Karin Boon leidt hij een designstu dio van architecten, interieurontwerpers en stylisten. In 25 jaar tijd is Piet Boon uitge groeid tot een internationaal, luxe merk. „Wij merken dat mensen door de onzekerheid van de crisis op zoek zijn naar meer houvast, naar warmte en balans. Har monie is belangrijker ge worden voor een gezellig huis. Je moet keuzes ma ken om uiteindelijk die rust en harmonie te kun nen creëren. Opruimen staat daarom met stip bo venaan als Goed Wo nen-wet. Een kakofonie van kleur kan om die re den echt niet meer in het huidige interieur. Al les begint met het ma ken van de grote lijnen en daarna een consequente invulling. Zorg bij voorbeeld voor even hoge deuren en stopcon tacten op dezelfde hoogte door het hele huis. Ook het maken van een logische, functionele routing en voldoende kastruimte zorgen voor die harmonie. In de meeste huizen ontbreekt voldoende ruimte om datgene wat niet ge bruikt wordt, op te bergen. Dat betekent oprui men. En vervolgens het interieur van de kastruimte helemaal afstemmen op datgene wat binnenin geordend moet worden. Je heel eigen touch geef je vervolgens aan je huis door binnen die harmonie je eigen accessoires en kunst toe te voegen. Die vertellen wie je bent." Niet elk tweede huisje staat in mondain Monte Carlo of In ongerept Varmland. De meeste staan in eigen tuin. door Jan van Mullem Bij jullie is het altijd feest Richard Nagel: „Regelmatig, ja. Ons tweede huisje is een skihut. Je mag wel zeggen dat het een begrip in de buurt is. Menig avondje brengen we er in Oostenrijkse sferen door met onze buren en vrienden. Gezellig!" Remy Meijers 'Maak het interieur persoonlijk' Interieurarchitect Remy Meijers presenteerde afgelopen jaar zijn eerste boek. Volgens hem is een interieur meer dan een verzameling meubels. „Een wóonpolitie zou er tegenwoordig niet meer kunnen zijn. Mensen doen liever maar wat. Daardoor wonen veel mensen heel bur gerlijk. Alles kan tegenwoordig en toch halen de meeste mensen hun meubels bij dezelfde grote meubelzaak. Ik begrijp niet dat ze zich niet willen omringen met mooie spullen die ze zelf hebben gekozen. Iedereen moet het na tuurlijk zelf weten, maar je interieur wordt veel prettiger als je er echt aandacht aan be steedt. „Het inrichten van een interieur komt aan op goed nadenken. Bepaal wat je stijl is en kies meubelen die daarbij passen. Prop het huis niet te vol en benut de ruimte goed. Alle meubels strak tegen de muur zetten is bijvoor beeld niet mooi. Veel mensen staan er niet bij stil dat je hier ook hulp bij kunt krijgen. Dat merk ik zelfs bij mijn eigen vrienden, die geen advies vragen. Ik hoef echt niet per se ie ders huis in te richten, maar ik weet als interi eurarchitect wel hoe het er veel mooier en be ter uit-kan zien. Mis schien dat als de crisis voorbij is, mensen weer meer durven te investe ren in hun interieur. Kies voor persoonlijke, tijdlo- ze spullen van goede kwaliteit. Een ultiem in terieur blijft jarenlang trendy. Hopelijk worden woningen dan weer mooier en nog eigener." Is de skihut inmiddels helemaal 'af? „Bijna. Vrienden hebben driehonderd Flügelflesjes ge spaard, waarmee ik een kroonluchter wil maken. Hoe? Ik heb geen idee. Dat lijkt me prima gespreksstof voor een eerstvolgende Hütte Abend. Maar denk nou niet dat après-skigezelligheid het enige is wat we in ons huisje doen. De ruimte wordt ook gebruikt voor kin derfeestjes en serieuzer overleg. En in het voorjaar is het er voor mij, al luisterend naar de vogels, heerlijk werken. Op zo'n dag 'blijft Anton even in Tirol'." Reageren? wonen@wegener.nl NAMEN Richard (46) en Hilde Nagel (44), Steff (13), Robbe (11), Matt (6) BEROEPEN hij: commercieel di recteur van CTAC; zij: eigen (ver)taalbureau WOONPLAATS Den Bosch TWEEDE HUISJE sinds 2006 FUNCTIE skihut/kinderfeestjes/werkplek Richard en Hilde Nagel, samen met hun drie zoons, in hun skihut in de tuin. foto's RN Verwarming? De biertap biedt toch warmte? „Als je het zo bekijkt... Trouwens, ook letter lijk is dat waar. Ik her inner me een gezellige avond in onze skihut, in een vo rige winter, terwijl het buiten behoorlijk vroor. Wolk jes blazen, je kent het wel. Toen fungeerde de tap als verwarming; het apparaat deed zijn uiterste best om het bier boven de 0 graden te krijgen." Wat maakt Oostenrijk voor jullie zo speciaal? „Wij zijn gek op skiën, op de bergen, op de après-ski... Om dat gevoel elke dag te kunnen beleven, hebben we vijfjaar geleden onze eigen skihut gebouwd. 'Chris tina's Obstlerhütte' is genaamd naar onze tante Stientje zaliger. Een kleine erfenis van deze Belgische suiker tante heeft de restyling van de tuin én de aan schaf van de skihut des tijds mogelijk gemaakt. Een gouden greep, nooit spijt van gehad." Van buiten lijkt het een doodnormaal tuinhuis. „Dat is waar, maar van binnen waan je je in een echte skihut. Zo heb ik ski's en een slee aan het plafond beves tigd, zijn er sfeervolle lampjes en kussens, hangen er winterfoto's, een hertengewei en een koekoeksklok aan de wand, is er een oude stereo voor steen- goeie après-skimuziek en staat er een biertap, achter een luikje. Er is plek voor tien mensen. Meer gaat ook, maar dan moet ik de dans vloer sluiten. Voordeel is dan wel dat de ver warming uit kan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23