2 S O S 1 5 2 wonen Ier bouwt appartement van versni] bankbiljetten als monument van e waanzin Nederlandse consument wil duidelijkheid rond aftrekbaarheid van de hypotheekrente HOGE KORTINGEN! Uniek neoklassiek voormalig kantoor in Sprang-Capelle verkocht aan particulier Nieuwe prijsindex voor waarde en huurprijzen van kantoren in Nederland ontwikkeld OU LU ra vrijdag 27 januari 2012 Een werkloze Ier bouwt een appartement van 1,4 miljard euro. Kunstenaar Frank Buck ley heeft versnipperde bankbiljetten gekregen van de Ierse drukkerij van eurobiljetten en ze verwerkt tot pa pieren bouwstenen. Die stenen zijn de basis voor zijn woning. „Je kunt veel zeggen over de euro, maar het is goed isolatiemateriaal", aldus de Ier. Buckley noemt zijn woning een monument voor de 'waanzin' in Ier land in de afgelopen 10 jaar na de in troductie van de gemeenschappelij ke munteenheid. Het appartement is gebouwd in de lobby van een kan toorgebouw in Dublin dat 4 jaar ge leden werd opgeleverd, op het hoog tepunt van de vastgoedluchtbel, en sindsdien leegstond. Buckley: „Ik wilde iets creëren uit niets." De kun stenaar betrok zijn appartement in december en is nog druk bezig met het plaatsen van een keuken. De mu ren en de vloeren zijn bedekt met bankbiljetten en het is binnen zo warm, dat Buckley slaapt zonder de kens. De discussie over de hypotheek renteaftrek is de laatste dagen weer opge laaid. Verschillende par tijen voeren de druk op het kabinet op om maat regelen te treffen. Uit on derzoek van USP Marketing Consul tancy komt naar voren dat bijna de helft van de woningbezitters (46%) het vertrouwen in het kabinet ver liest als er aan de hypotheek renteaftrek wordt gemor reld. Verder blijkt dat ook de Nederlandse con sument erg aan duidelijk heid toe is. De onzeker heid rond de hypotheek renteaftrek zorgt bij 20% van de huishoudens voor aanpassingen in het woongedrag. Tot slot is te zien dat de woningeige naar meer dan ooit van mening is dat de huidige hypotheek renteaftrek behouden moet blijven. LI V llN STYLE Wegens nieuwe modellen beurs Milaan: ITALIAANSE DESIGNKEUKENS WWW.LIVINSTYLE.NU MIDDELBURG Na tientallen jaren gaat de voormalige burgemeesters woning in Sprang-Capelle ('s Grevelduin) over in andere han den. Het pand, momenteel in ge bruik als kantoor, wordt binnenkort waarschijnlijk weer bewoond. Eige naar Peter van Pinxteren bevestigt dat de koop 'in principe' rond is. Als het aan de nieuwe eigenaar ligt, blijft de buitenzijde onaangetast en wordt de binnenzijde minutieus in oorspronkelijke staat teruggebracht. Het pand is cultureel erfgoed. Er is letterlijk slechts een handvol huizen in Brabant van deze soort. De inde ling binnen wordt stapsgewijs her steld in oude glorie volgens foto's die in het gemeentearchief van de gemeente Waalwijk werden be waard. De oorsprong van het meest bekende pand van Sprang-Capelle is 1879. Opdrachtgever voor de bouw was de heer Vermeulen die naar 's Grevelduin kwam om burgemeester te worden en de bedoeling had om aan de Nieuwevaart residentie te houden. Caicasa, een onaf hankelijk techno logiebedrijf ge specialiseerd in de statis tische analyse en waarde ring van onroerend goed, heeft in samenwerking met PropertyNL, de marktleider op het gebied van com merciële vastgoedinformatie, nieu we prijsindexen ontwikkeld voor commercieel vastgoed volledig geba seerd op transacties. De Caicasa Pro pertyNL OPI (Office Price Index) toont op basis van de op gegeven huurpijzen aan dat de waarde van de voorraad kantoren het af gelopen jaar 1,9% in waar de is gedaald. De indexen zijn de eerste in Neder land die volledig geba seerd zijn op gerealiseerde transac ties en niet op taxatiewaarden. Voor al in tijden van laagconjunctuur ko men taxateurs onder vuur vanwege de zogenoemde 'smoothing' en 'lag- ging-effecten'. 1 I LU 1! Zo wonen Leo en Aly Wisse Wie: Leo en Aly Wisse. Waar: Colijnsplaat. Medebewoner: lapjespoes Nala. Favoriete meubel: twee lange, hardglazen, gebrandschilderde eettafels van Poolse glaskunstenaar met twaalf leren stoelen. Laatste aanwinst: speciaal gekozen dressoir voor onder een schilderij van een ree dat Helma van Maldegem voor de Wisses maakte. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 20