buitenland 19 eu: recht steun voor middenklasse om online vergeten te worden De twist0 designcollectie Thai gepakt met 11.000 damesslipjes Orthodoxe joden willen vrouw stenigen Voor Eva Hoe u de twist® ook draait, het model fascineert. Kom proefzitten! Bekijk alle modellen bij een dealer bij u in de buurt of op www.twistcollection.nl Subtiele lijnen, verrassende details donderdag 26 januari 2012 door onze correspondent Hanneke Keultjes BRUSSEL - Europese burgers krij gen het recht om persoonlijke in formatie van het internet te laten verwijderen. Dat wil Europees Commissaris Viviane Reding (Grondrechten). Zij presenteerde gisteren haar plan nen om de persoonsgegevens van burgers beter te beschermen. Inter netgebruikers kunnen voortaan bij voorbeeld uitdagende foto's op een socialenetwerksite laten wis sen. Reding spreekt over het 'recht om te worden vergeten'. Persoonlijke gegevens zijn van de persoon, stelt de commissaris. Alleen bij een ge gronde reden om ze te bewaren, zouden ze niet mogen worden ver wijderd. Het plan maakt deel uit van een in grijpende aanpassing van de Euro pese wetgeving over gegevensbe scherming uit 1995. Brussel acht wijzigingen nodig gezien de nieu we communicatietechnologieën en de mondialisering. De manier waarop gegevens worden verza meld, geraadpleegd en gebruikt is de afgelopen jaren enorm veran derd. De hervorming moet niet alleen leiden tot een betere bescherming van de persoonsgegevens van bur gers op internet, maar ook de digi tale economie stimuleren. Mensen zullen meer vertrouwen krijgen in onlinediensten doordat ze meer controle krijgen over de informa tie die over hen is opgeslagen, al dus Reding. „Tevens zullen bedrij ven minder formaliteiten moeten vervullen en minder kosten moe ten maken." Het College Bescherming Per soonsgegevens (CBP) reageert posi tief over de kansen voor betere be scherming van persoonsgegevens. Het CBP wil al langer dat de posi tie van de burgers wordt versterkt en dat bedrijven die persoonsgege vens verwerken hun verantwoor delijkheid nemen. BANGKOK De politie in Thailand heeft een dief opgepakt die ruim duizend vrouwenslipjes in de achterbak had liggen. Bij huiszoeking werden nog eens tienduizend damesonder broeken aangetroffen. De 48-jarige man bekende dat hij de onderbroe ken stal en verzamelde, sinds hij 18 jaar was. „Hij rook er de hele tijd aan, zelfs als hij aan het rijden was", zei een politieman gisteren. JERUZALEM Ultraorthodoxe joden in Israël heb ben een vrouw bekogeld met ste nen, omdat zij westers gekleed was. De mannen sloegen haar au toruiten stuk, gooiden bleekwater naar binnen en staken alle banden lek. Ze werd achtervolgd door een menigte, toen de politie kwam en vijf mensen arresteerde. De vrouw raakte lichtgewond aan haar hoofd. Barack Obama scoorde met zijn 'State of the Union' dinsdagavond (lokale tijd) punten bij de kiezers door zich te presenteren als presi dent die pal voor de middenklasse gaat staan. Een president voor het volk, een optimist die gelooft in de toekomst van Amerika. De middenklasse - volgens Obama 98 procent van de Amerikanen - is gebaat bij een eerlijker belasting systeem dat inkomensongelijkheid moet verminderen. Het belasting tarief voor de hardwerkende Ame rikanen mag niet omhoog gaan, betoogde Obama. Maar te vaak be talen miljonairs in het complexe belastingsysteem een laag belas tingtarief Dat vindt Obama niet eerlijk. Het leek alsof hij sprak tegen Mitt Romney, die net zijn belastingaan gifte had vrijgegeven. De Republi keinse presidentskandidaat ver diende in 2010 21,7 miljoen dollar uit eerdere investeringen, maar be taalde - geheel volgens de wet - slechts 13,9 procent belasting. Ook toen Obama benadrukte dat de auto-industrie in Detroit er dank zij investeringen van zijn regering weer bovenop was, gaf hij zijn mo gelijke Republikeinse uitdager een veeg uit de pan - zonder zijn naam te noemen. Niet iedereen was het met zijn reddingsplan eens, sprak Obama. Romney had General Motors, Chrysler en Ford liever failliet zien gaan. Dan waren echter duizenden banen verloren gegaan. Obama liet ermee zien dat de Sta te of the Union dit jaar ook een campagnespeech was. Hij hoopt in november immers herkozen te worden. Daarom haalde Obama voorbeelden aan uit North Caroli na, Michigan, Wisconsin en noem de plaatsen in Ohio en Pennsyl vania. Dat zijn 'swing states', sta ten zonder overduidelijke partij voorkeur, waar de Democraat stemmen hoopt te winnen. Oba ma benadrukte in zijn speech ook zijn grootste verdienste van het af gelopen jaar: onder zijn leiding werd Osama bin Laden uitgescha keld. Hij vergeleek de samenwer king van de militairen die de terro ristenleider elimineerde met de Amerikaanse politiek. Het team was een eenheid en daarom slaag de hun missie. Het hopeloos ver deelde Congres zou daar een voor beeld aan moeten nemen door de partijpolitiek te overstijgen in het landsbelang. Dat dit het komende jaar niet zal lukken, bewees gouverneur Mitch Daniels van Indiana direct in de of ficiële Republikeinse reactie op de speech van Obama. Hij stelde dat na drie jaar Obama het land er al leen maar slechter voor staat: de staatsschuld rijst de pan uit en de werkloosheid is hoog. 'Daarom valt tweespalt in Amerika Obama zélf te verwijten'. In een verkiezingsjaar blijkt een ge voel van eenheid moeilijk op te roepen. Gevend leven met ons verweven windekind zo bemind schommel klapperend blonde haren wapperend blauwe ogen glitterend zonnestralen schitterend benen blank een vrolijke klank zonder zorgen voor morgen lentebries die zachtjes zucht hoger hoger ga je in de lucht E. Pladdet, Groede Gratis uitgebreide brochure? Met deze brochure in huis kunt u in alle rust een keuze maken! Kijk op www.twistcollection.nl Vrijblijvende demonstratie? Hebt u geen vervoer? Kijk en vergelijk gewoon thuis! Bel direct 0341 - 26 06 76. Zelf uw twist" configureren? Relaxen is maatwerk. Geef uw twist® een persoonlijke draai! Kijk op www.twistcollection.nl Uniek draaisysteem! De voetensteun draait onder de zitting uit d.m.v een geniale constructie. Breda, Grenssteen 15 Goes, Albert Plesmanweg ie Waalwijk. Prof. Zeemanweg 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9