Geen stuurhut is precies hetzelfde 2ol zeeland Bouw speelkooi Hulst kan na jaren beginnen 'Protest tegen nieuw evenementenbeleid' 39 tips over overvallen Axel en Sint Jansteen Radio Zeeland maatgevend in scheepsnavigatie Tunnel zaterdag voor eerste keer dit jaar tolvrij donderdag 26 januari 2012 door Eugène Verstraeten HULST - De bouw van de speelkooi in de wijk Groote Kreek in Hulst kan na ruim vier jaar plannen ma ken definitief beginnen. De wijkbe woner die in november zijn be zwaren door de rechtbank in Mid delburg hoorde afwijzen vecht de door de gemeente verleende ver gunning niet verder aan tot bij de Raad van State. „We zijn ontzettend blij dat het nu eindelijk zover is", zegt secreta ris Otto Vosveld van de wijkraad Hulst Zuid. „Er zijn de laatste ja ren heel wat nieuwe gezinnen bij gekomen met jonge kinderen. Wij denken dat de jeugd veel gebruik zal maken van de speelkooi." De speelkooi komt op de plaats van het huidige speelveldje op de hoek Stanleystraat/Waterstraat en wordt 24 bij 12 meter groot. Aan de lange zijden komt een hekwerk van een meter hoog en aan de kor te zijden gaas van vier meter hoog. In het hekwerk worden voetbal doelen gemaakt en boven die doe len komen basketbalborden te han gen. Belijning maakt de speelkooi compleet. Vosveld: „We gaan nu snel afspra ken maken met ABC-hekwerk uit Sas van Gent om een stappenplan te maken. We zitten nog wel met het probleem dat de offerte mis schien nu wat duurder zal uitval len dan tweeënhalf jaar geleden." Toen zou de speelkooi ongeveer 50.000 euro moeten kosten. Daar van wordt de helft betaald met een bijdrage van het Oranjefonds. De rest heeft de wijkraad bijeen ge sprokkeld via verschillende spon sors. De gemeente stelt de grond beschikbaar en doet ook het onder houd van de speelkooi. Een jeugd commissie met zes jongeren uit de wijk draagt zorg voor het toezicht. Vosveld: „We willen zo snel moge lijk de eerste officiële handeling verrichten, het uitzetten van de het terrein. We hopen tegen de voorjaarsvakantie het openings feest houden." door Raymond de Frel SAS VAN GENT - Het gewijzigde eve nementenbeleid in de gemeente Temeuzen komt opnieuw op de politieke agenda. Een aantal frac ties wil in de eerstvolgende verga dering van de raadscommissie Sa menleving opheldering van het college van B en W. Carnavalsvierder en festivalorgani sator Jan Vinke uit Sas van Gent wil ook nog op een andere manier laten merken dat het de organisa ties van evenementen menens is. Hij roept alle 'gedupeerden' op om vanavond naar het stadhuis in Terneuzen te komen om tijdens de gemeenteraadsvergadering aan te geven dat door de maatregel de leefbaarheid in de hele Kanaalzo ne achteruit dreigt te gaan. Het gewijzigde evenementenbe leid gaat uit van meer zelfwerk zaamheid van de organisaties van evenementen. Als de gemeente wordt ingeschakeld voor bijvoor beeld verkeersmaatregelen of schoonmaak, wordt dat in reke ning gebracht. De Sasse carnavals stichting De Betekoppen trok na een kostenberaming van ruim 20.000 euro als eerste aan de bel bij de gemeente. „Maar het had net zo goed het Oranjecomité, de 1 mei-markt, Rock Around The Bridge of het Folklorefestival kun nen zijn", aldus Vinke. Beide partijen proberen water bij de wijn te doen, zodat het carna valsfeest in Sas gewoon kan door gaan. Tenminste, als De Betekop pen genoeg vrijwilligers kunnen vinden. „In het meest gunstige ge val moeten we nu alleen nog 297,50 euro voor kliko's betalen. Ooit was het bedrag 20.000 euro. Ik vind deze gang van zaken getui gen van ondoordacht beleid", richt Betekoppen-secretaris Michel Noët zich tot de politiek. TOP/Gemeentebelangen gaf al eer der aan over het beleid te willen praten. De WD sluit daar bij aan. door Sheila van Doorsselaer Van over de hele we reld komen miljo- en miljardairs naar Ter- neuzen om daar de stuurhuispanelen voor hun nieuwe plezierjacht uit te zoeken. Ze maken die reis graag, want bij Radio Zeeland DMP ma ken ze de mooiste (glazen) pane len waarin alle apparatuur is geïn tegreerd en waarmee je gezien mag worden in Monaco of Saint-Tropez. Op de Rijn ook trou wens, want ook voor de binnen vaart ontwerpt en produceert Ra dio Zeeland essentiële navigatieap- paratuur. Grondlegger van Radio Zeeland DMP is Seb Blommaart. Halverwe ge de vorige eeuw was zijn zaak dé winkel waar Hulstenaren hun ra dio's en tv's kochten. Toen vervol gens de marifoons sterk in op komst kwamen, is Blommaart zich hïêrop gaan richten. Aange zien hij zeer inventiefis aangelegd, wist hij al snel gewilde producten voor scheepvaartnavigatie te ont wikkelen en de basis van familiebe drijf Radio Zeeland DMP (zoon Willem is nu directeur) was ge legd. Radio Zeeland DMP is in zijn branche een van de grootste spe lers op de wereldwijde markt. Daarnaast is het Zeeuws-Vlaamse bedrijf er verantwoordelijk voor dat er uniforme regels en norme ringen zijn gekomen op het gebied van navigatie op de Nederlandse ri vieren. „De kwaliteit van Radio Zeeland DMP werd de norm, en daar zijn wij natuurlijk best trots op", zegt Robert Meulenberg van TERNEUZEN - De Westerscheldetun- nel is zaterdag 24 uur tolvrij. Het is de eerste tolvrije dag in een reeks van vier. Op 31 maart, 29 septem ber en 24 november kan er ook gratis naar Zeeuws-Vlaan'deren en Zuid-Beveland worden gereisd. De tolvrije dagen maken deel uit van een serie tariefswijzigingen die begin dit jaar zijn ingevoerd. De eerste tolvrije zaterdag valt on gelukkigerwijs samen met ver- keershinder in Zeeuws-Vlaande- ren. Van vrijdag 27 januari vanaf 21.00 uur tot en met maandag 30 januari 05.00 uur is de Wester- scheldetunnelweg vanwege de ver dubbeling van de weg afgesloten. Deze rubriek belicht Zeeuws-Vlaam se bedrijven die een product maken of service leveren waarmee zij (in ternationale faam verworven heb ben, maar waarvan lang niet altijd bekend is dat ze in Zeeuws-Vlaande- ren gevestigd zijn. Vandaag: Radio Zeeland DMP. Radio Zeeland DMP. Vele binnen vaartschippers en rederijen en Eu ropa en Amerikazijn klant bij Ra dio Zeeland DMP, waar zij bij de nieuwbouw van binnenvaartsche pen hun essentiële navigatieappa- ratuur bestellen. Ze hebben keus uit de Sigma lijn, een oerdegelijke combinatie van analoge en digitale technologie, of voor de luxere digi tale Falcon lijn. Meulenberg: „Die wordt vaak gekozen door een schipper/eigenaar." Wie het breed heeft en zich een megajacht kan veroor loven en zich in de stuurhut met design wil omringen, zit ook goed bij Radio Zeeland DMP. Alle appa ratuur wordt dan geïntegreerd in de mooiste stuurhutpanelen en dat kan in metaal, folie én glas. Ra dio Zeeland DMP heeft met de gla zen panelen internationale faam verworven. Meulenberg: „Wij zijn de enige ter wereld die ze op deze manier maken. Alle gerenommeer de werven en privéklanten willen ze hebben!" Geen stuurhut is stan daard. Alles wordt op maat gele verd, vanaf de tekentafel tot de montage op locatie, alles is uniek. Veel jachten waarvan Radio Zee land DMP de stuurhut mocht in richten, wonnen prijzen, maar na men van de trotse klanten worden niet genoemd. Meulenberg: „Er zit ten heel wat bekende personen bij, maar die zijn allemaal erg ge steld op hun privacy en wij respec teren dat." Gestoken in stofjassen werken de technisch knappe koppen op de productievloer aan de apparatuur. De gemiddelde leeftijd ligt er zo tussen de dertig en vijfendertig jaar. Een paradepaardje van de whizzkids is een watergekoelde monitor waarop zelfs in de volle zon zicht is. Behalve voor weryen en privéklanten, ontwikkelt Radio Zeeland DMP ook apparatuur voor derden. Het Dynamic Positio ning System is er eentje van, een virtueel anker dat een schip of boorplatform helpt op de meter nauwkeurig positie te behouden. Zoals Radio Zeeland DMP ook al decennia een baken is. Robert Meulenberg van Radio Zeeland bij een demonstratiemodel van de stuurhuispanelen. door Sheila van Doorsselaer AXEL/SINT JANSTEEN - De Zeeuwse politie heeft naar aanleiding van het programma Opsporing Ver zocht in totaal 39 tips gekregen over de overvallen op casino Play- land in Axel en de Spar super markt in Sint Jansteen. De politie gaat de tips nu uitzoeken. Tijdens en vlak na de uitzending dinsdagavond kwamen er 27 tips binnen. Na de herhaling, gister ochtend, kwamen er nog twaalf bij. In Opsporing Verzocht werden videobeelden getoond van de over val op maandagavond 10 decem ber in Axel en die op vrijdagavond 23 december in Sint Jansteen. De politie meent dat de overvallen, waar beide keren een flink geldbe drag is buitgemaakt, met elkaar te maken hebben omdat een van de vier overvallers in Axel dezelfde Adidas trainingsbroek droeg als een van de drie daders in Sint Jan steen. De politie hoopte dat kijkers da ders zouden herkennen. Politie woordvoerder Alwin Don kan, in het belang van het onderzoek, ech ter niet zeggen of er tussen de tips ook concrete namen zaten. „Wel een aantal interessante tips over het kenteken van de vluchtauto in Sint Jansteen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 70