Tjeenk Willink onder lof bedolven 61 binnenland Misverstand van twee miljard bij nationalisatie van ABN Amro 399] Vicepresident van Raad van State krijgt bij vertrek zeer hoge koninklijke onderscheiding Als baby al te dik Voor tuchtrechter Schaar in hoofd Carmiggelt vernield KRAS.NL donderdag 26 januari 2012 70-jarige Herman Tjeenk Wil link neemt afscheid van Raad van State. Koningin benoemde hem tot Ridder Grootkruis in de Orde van Oranje-Nassau. Premier Rutte spreekt van 'de grote, stille knecht'. DEN HAAG - Herman Tjeenk Wil link heeft gisteren afscheid geno men als vicepresident van de Raad van State. Hij werd niet alleen be loond met talloze lovende woor den en de uitgave van een bundel met zijn beschouwingen, maar ook met een zeer hoge onderschei ding. De koningin benoemde tot Ridder Grootkruis in de Orde van Oranje-Nassau. Ze prees hem als scherp waarne mer en oorspronkelijk denker. „U bezit het talent zaken vanuit een meervoudig perspectief te be schouwen en elk onderwerp te doorzien en fijnzinnig te fileren", aldus de koningin. „Gelukkig gaan deze eigenschappen samen met grote maatschappelijke betrokken heid en een goed gevoel voor hu mor. Dankzij al deze kwaliteiten heeft de raad in u een uitstekende vicepresident gehad." Tjeenk Willink heeft veertig jaar DEN HAAG - De parlementaire en quêtecommissie De Wit wil met extra verhoren duidelijk krijgen of de juiste prijs is betaald bij de over name van ABN Amro en Fortis Bank Nederland, maar op de eer ste dag lijkt de verwarring alleen maar toegenomen. Vijf nauw betrokkenen kwamen gisteren langs voor een verhoor, maar ze gaven geen eensluidende informatie over de voorbereidin gen van de aankoop van de Neder landse onderdelen van het For- tis-concern en op basis van welke gegevens knopen werden doorge hakt. Zo blijkt er steeds een misverstand te hebben bestaan tussen topamb tenaar Erik Wilders van het minis terie van Financiën en de inge huurde adviseur zakenbank La- zard over een kapitaaltekort van 2,3 miljard euro. „Niemand heeft geroepen: hou er rekening mee dat de publieke zaak gediend. Daarin heeft hij zich weieens eenzaam ge voeld, zei hij. Mirko Noordegraaf, hoogleraar be- stuurs- en organisatiewetenschap en betrokken bij de samenstelling van genoemd boek, zei dat Tjeenk Willink de Haagse wereld altijd' een spiegel wist voor te houden, hoewel hij zelf sinds de jaren '70 met de 'Haagse vierkante kilome ter' verbonden is geweest. „Ook al zien anderen hem misschien als onderdeel van de Haagse elite, ei genlijk heeft hij zich steeds van de Haagse wereld afgekeerd. En dat is alleen maar sterker geworden." Premier Mark Rutte noemde Tjeenk Willink 'de grote stille knecht'. Volgens Rutte heeft Tjeenk Wil link ook 'een zeldzaam inzicht in onze constitutionele verhoudin gen'. Adviezen waren volgens hem altijd 'op basis van een gedegen po litieke analyse'. „Zo werd elke kwestie boven het alledaagse uitge tild", aldus de premier. In zijn ogen is het de kracht van Tjeenk Willink om boven de par tijen te staan. „Het is werkelijk een genot om van dichtbij te mogen meemaken met hoeveel rust en overzicht u op de bok zit." Ondanks alles is niet zijn hoge, prestigieuze functie als vicevoorzit- ■BBSHHHapMHOTHBBOTHnunBHBHasm er nog 2,3 miljard euro in moet", verdedigde Wilders zich tegenover de enquêtecommissie. Vertegen woordigers van Lazard zeiden dat het kapitaaltekort wel gemeld is. Voormalig directeur Rudi Kleij- wegt van De Nederlandsche Bank (DNB) schaarde zich achter de le zing van Lazard en stelde dat de 2,3 miljard euro afgetrokken moest worden van de bandbreedte waar mee de Nederlandse onderhande laars met de Belgen aan tafel za ten. De top van het toenmalige kabinet onderhandelde met het streven uit ter van de Raad van State het bes te wat Herman Tjeenk Willink ooit is overkomen, maar zijn part ner Quintus Marck. „Zonder hem te komen op een aankoopprijs tus sen de 12 en 20 miljard, terwijl de bandbreedte eigenlijk tussen de 10 en de 18 miljard lag. De Nederlandse Staat betaalde uit eindelijk 16,8 miljard voor ABN Amro en Fortis. Korte tijd daarna bleek er nog eens 6,5 miljard euro nodig en inmiddels is de teller op gelopen tot ongeveer 30 miljard. Voor de enquêtecommissie reden om uit te zoeken of al die extra miljarden bij de aankoop niet al waren te voorzien. Gisteren werd wel een hele rij kos tenposten bekend die in de perio de na de aankoop volgden, maar het bleef onduidelijk wie nu een ander tijdig had kunnen informe ren of waarschuwen. Vrijdag komen oud-president Nout Wellink en voormalig minis ter van Financiën Wouter Bos langs voor een verhoor. had ik het niet zolang volgehou den, zonder hem had dit vice- presidentschap er anders uitge zien." asssmssmamBsmBmBmmmmmmBmssBm AMSTERDAM Kinderen met overgewicht en obe- sitas zijn vaak als baby en peuter ook al te dik. Het is belangrijk dat het in de jeugdgezondheidszorg al bij kinderen tussen o en 2 jaar ge constateerd wordt als ze te dik drei gen te worden. Daardoor wordt er ger voorkomen. Dat staat in de nieuwe Richtlijn Overgewicht Jeugdgezondheidszorg die vandaag gepresenteerd wordt tijdens het congres Kinderobesitas 2012. ROTTERDAM De Inspectie voor de Gezondheids zorg (IGZ) daagt drie artsen-micro biologen van het Maasstad Zieken huis in Rotterdam voor de tucht rechter, vanwege de uitbraak van de Klebsiellabacterie. Zij hadden adequater moeten reageren op het toenemend aantal besmettingen, al dus de IGZ. De inspectie stelt dat de artsen een zware verantwoorde lijkheid hebben om de versprei ding van infecties te voorkomen. zie onze website:binnenland Tjeenk Willink blikt terug op tijd als vi cepresident bij de RvS HELMOND Een 13-jarige jongen uit Helmond is dinsdag ernstig gewond geraakt nadat hij tijdens een ruzie met een medescholier door een gegooide schaar in het hoofd was geraakt. Het slachtoffer is met hersenletsel naar een ziekenhuis in Tilburg ge bracht. Een 14-jarige jongen uit Aar- le-Rixtel is als verdachte aangehou den. De minderjarige jongen mag het resultaat van het politieonder zoek thuis afwachten. ARNHEM/RHEDEN De gestolen bronzen beelden van Simon Carmiggelt en zijn vrouw en Het Paard uit de gemeente Rhe- den zijn teruggevonden. De politie trof de bronzen sculpturen giste ren in stukken en zwaar bescha digd aan in schuren in Dieren en Doesburg, dicht bij Rheden. Er zijn volgens de politie drie mannen aan gehouden. De politie vond de ka potgemaakte beelden in de twee schuren na tips. Koningin Beatrix en Herman Tjeenk Willink bij zijn afscheid als vice-president van de Raad van State. foto Robin Utrecht/ ANP ROME TOTAAL Vertrek: 18/2 t/m 27/10 - stadstour o.l.v. Rome-kenner! aai met o.a. het Colosseum, de Spaanse Trappen en de Trevifontein inclusief vlucht, verblijf, ontbijt, Ni-spre id kende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/38425 ROME, SORRENTO CAPRI Vertrek: 17/31/m 17/10 verlenging Sorrento mogelijk! met o.a. het Colosseum in Rome, Pompei, Napels en Sorrento incl. vlucht, verblijf, diverse maaltijden, NL- sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/28034 en /38305 Vertrek: 19/5' t/m 22/9 verlenging Gardameer mogelijk! met o.a. Venetië, Padua, Florence, Lucca, Pisa, Cinque Terre en Verona inclusief vlucht, verblijf, ontbijt, NL-spre- kende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/38306 ADRIATISCHE KUST Vertrek: 12/5 t/m 22/9 verblijf in 4-sterren hotel nabij het strand! met o.a. Florence, Venetië, San Marino en optioneel Rome en Ravenna inclusief vlucht, verblijf, ontbijt, diner, NL-sprekende reisleiding en excursies BELLA ITALIA Vertrek: 10/4 t/m 23/10 met vrije dagen in Sorrento! met o.a. Perugia, Florence, Pisa, lucca, Siena, Rome en Sorrento incl. vlucht, verblijf, vele maaltijden, NL- sprekende reisleiding en excursies ZUID-ITALIE SICILIË Vertrek: 1/4 t/m 14/10 wegens groot succes herhaald! met o.a. Paestum, Napels. Sorrento, Pompei, Palermo, en Taormina incl. vlucht, verblijf, div. maaltijden, NL- sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/38200 Zie www.kras.nl/38478 Zie www.kras.nl/35607 Ofttdek de schoonheid van Italië! 5- t/m 15-daagse vlieg-/groepsreizen Hom oo 28 en 29/1 naar dB I KRflS Hl-IHtOnflCEH! zie www.kras.nl/infodag Litfa«»vanaf waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900-9697 ,5cPm of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van Arke of Xs-reizen Puilen zijn p.p. o b.v. 2 pers., tenzij anders vermeld Prijzen zijn exclusiei reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6