zeeland 119 opruiminq ,h berco Popquiz in Porgy na succes op herhaling DE COMPLETE LEEGVERKOOP Parkeren voor bezoekers stadscentrum uitbreiden VAN DE MOLENHOF Kim Verlinde donderdag 26 januari 2012 TERNEUZEN - De eerste editie van de popquiz in Porgy Bess in Ter- neuzen was vorig jaar zo'n succes, dat er op 7 april een tweede avond vullende quiz wordt gehouden. Initiatiefnemers Leen Oele, Roel van Antwerpen, Piet van de Wege en Jan Ollebek testen in vier ron des en een tussenrondes de muzi kale kennis van twintig teams van vier personen. Dat doen ze aan de hand van muziek- en videofrag menten en met behulp van de band de PeeKaas. Muzikanten Ar jan Verdoorn, Ivo de Zeeuw, Ferdi Heijens en Ron Huigen krijgen een grotere rol dan tijdens de eer ste editie. Opmerkingen na de eerste editie leidden tot enkele kleine aanpas singen. Deelname aan de quiz kost twaalf euro per team. Met dat geld en bijdragen van sponsoren kan de quiz volledig worden bekostigd. Inschrijven kan via de website www.popkwis.eu. Daarbij wordt het principe 'vol is vol' gehan teerd. Er wordt gestreden om mu zikale prijsjes. De winnaar gaat bo vendien voor het eerst met een wisseltrofee aan de haal. de zwoele zomeravond rijdtjlirtend met ons mee van BoZ naar V de late zon strooit goud over langgeaarde halmen die tussen lome asfaltstromen wiegen in de zilte wind en in traag tegenlicht verschijnen toendra's steppen, pampa's de weg slingert zich verveeld in lange luie bochten door vlak en voedzaam land en wij wij zingen zachtjes mee met Fields of Goldtotdat bij V de weg en zon zich oplossen in zee Doede Holtkamp, Koudekerke 'Je bent natuurliefhebber en hebt toch een bepaalde nuchterheid dat je een dier kunt doden, als dat noodzakelijk is.' Muskusrattenvanger Kim Verlinde controleert een fuik in een nepduiker op de aanwezigheid van muskusratten. foto's Peter Nicolai waterschap en werd aangenomen als bestrijder." Nooit spijt gehad van zijn beroeps keuze? „Slecht weer is wel eens verve lend, maar dat hoort erbij. Mooi is het wisselen van de seizoenen. In de winter is het erg stil. Dan ma ken wij zelf onze kooien en fui ken. 's Zomers is het leuk wat te babbelen met de boeren, toeristen, fietsers of wandelaars." En wat de soms onregelmatige werktijden betreft: „Wij kunnen onze werkzaamheden zelf inde len. Dankzij de kennis van het ge bied weet je wanneer je waar moet zijn." Wij rijden naar een watergang, waar een collega in een kano langs de oevers glijdt. De dikke rietkraag maakt het lastig de inspectie vanaf de wal uit te voeren. Bovendien, dat ploeteren in een waadpak is ook niet lang vol te houden. Kim stelt ons aan elkaar voor. „Mijn collega Conny." Jandorie, Conny blijkt de enige vrouwelijke rattenvanger van Zee land. Ben ik met de verkeerde per soon op stap geweest? Heb ik een eventuele primeur gemist? Ach welnee, in elk mens zit een ander verhaal. Allemaal bijzonder. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal Pastor Van de Ma. t/mvr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, lAf* 1 1 za. en zo. om 18.00 uur Q www.z2.nl WlGlC VCrtPGllt Pastor Katrien Van de Wiele neemt zondag na vijftien jaar af scheid van de Elisabeth-parochie Midden-Zeeuws-Vlaanderen. Zij doet dat in de Emmaüskerk in Temeuzen, waar de viering begint om 10.30 uur. In verband met deze afscheidsviering vervallen komend weekend de overige kerkdiensten in de Elisabeth-parochie. door Wout Bareman TERNEUZEN - De parkeermogelijk- heden voor bezoekers van bewo ners in de binnenstad van Terneu- zen moeten worden verruimd. Raadslid Peter Clijsen (Groen- Links) dringt daar bij burgemees ter en wethouders op aan. Hij signaleert groeiende ergernis bij de binnenstadsbewoners over de beperkte gebruiksmogelijkhe den van de speciale parkeerkaart voor bezoekers. Die geldt nu voor maximaal drie uur. Bezoekers die langer in het centrum verblijven en er mogelijk ook willen over nachten, moeten daarvoor speciaal een dag-, weekend- of weekkaart aanschaffen. De drie uur-regel is in gesteld om misbruik te voorko men. De parkeerkaart wordt al leen gebruikt in het centrum; in andere stadsdelen kan hoofdzake lijk vrij worden geparkeerd. Peter Clijsen stelt vast dat in zones voor betaald parkeren vrij kan wor den geparkeerd tussen 18.00 uur 's avonds en 9.00 uur 's ochtends en vindt dat die regel ook voor bezoe kers moet worden ingevoerd. Bo vendien moet ook 's zondags gra tis kunnen worden geparkeerd. De gemeenteraad stelt vanavond de parkeernota vast. Clijsen dient dan een amendement in. TMC Kruiningen organiseert vrijdag en zaterdag De restanten van de collectie 2010-2011 van TMC Kruiningen nu met 50% korting oplopend op zaterdagmiddag tot 75% korting De Molenhof is op Zandweg 3 Kruiningen. TMC Kruiningen Zandweg 1b (0113) 38 26 26 www.tmcwoonwinkels.nl met neel veel Keus langevorststraat-goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69