Hanzehat GS: zes miljoen voor Kanaalzone Mini-symposium over zwembad in Smerdiek zeeland 121 MADEIRA DJ-workshop Gemeente wil dat waterschap dijk snel aanpakt Als een vogel HOOGSEIZOEN B M88S%!g3S33%3S%gaggB^SaSiS8aEg3338S8a8BSaa3BBa^8^^ Zo heet Goes tijdens de carnavalsdagen. In de hoogtijdagen van het carnaval in Goes kwamen wel 1500 mensen naar het bal in de Prins van Oranje. Tegenwoordig is café Baarends aan de Voorstad de thuisbasis van de jubilerende carnavalsvereniging. SINT-ANNALAND - Het jeugd- en jongerenwerk Tholen houdt mor gen een DJ-workshop in gemeen schapscentrum De Wellevaete in Sint-Annaland. Deze begint om 19.00 uur en duurt anderhalf uur. Aanmelden via jar@tholen.nl. door Wout Bareman TERNEUZEN - De provincie trekt zes miljoen euro uit om de verdere economische ontwikkeling van de Kanaalzone te stimuleren. Dat geld wordt tot en met 2015 geïnves teerd in projecten als bijvoorbeeld het Maintenance Value Park bij Dow Benelux, de invulling van de door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - De dorpstafel Sint-Maartensdijk en het actieco mité 2Meteno houden dinsdag 14 februari een mini-symposium over de toekomst van het zwem bad in Sint-Maartensdijk. Het huidige buitenbad Haestinge zal op termijn verdwijnen. Daar voor in de plaats komt op vakantie park De Pluimpot een binnenbad, waar ook de inwoners van de ge meente Tholen gebruik van kun nen maken. Veel mensen vinden dat echter een slecht alternatief. Ze willen ook graag een buitenbad behouden. Kop van de Noordstraat en de Staats Spaanse Linies tussen Philip pine en de Tractaatweg. Er wordt, naast de miljoeneninves tering in projecten, ook 125.000 eu ro per jaar uitgetrokken voor het inhuren van specifieke kennis om die projecten te ontwikkelen en verder te begeleiden. Centraal in het Gebiedsprogram- Om niet alleen ergens tegen te zijn, maar ook een alternatief te kunnen bieden, hebben het actie comité en de dorpstafel een plan gemaakt waarin Sint-Maartensdijk zowel een binnen- als een buiten bad krijgt. Dit plan wordt gepre senteerd tijdens het symposium van 14 februari. Diverse sprekers zullen het vanuit hun betrokken heid of specialisme toelichten. De avond begint om 19.30 uur. De gemeenteraad moet in het voorjaar een besluit nemen over de toekomst van de Thoolse zwem baden. De twee buitenbaden, De Spetter en Haestinge, zijn op dit moment beide sterk verouderd. ma staat de samenwerking tussen de overheidsinstanties en de parti culiere sector. GS stellen vast dat er tot nu toe 'een merkwaardige spanning' was waar te nemen in de samenwerking in de Kanaalzo ne. Iedereen beschermde zijn ei gen toko en duldde geen bemoeie nis van buitenaf GS: „Terwijl uit alle analyses duidelijk naar voren komt, dat partijen alleen gezamen lijk een grote stap vooruit kunnen maken. Door het beschikbare, bud get van zes miljoen heeft de pro vincie de sleutel in handen om projecten van de grond te tillen. Door openhartig te helpen bij het (financieel) optimaliseren van de projecten ontstaat er een meer op samenwerking gerichte praktijk." In het verhaal over theaterschool MusicalXpres uit Poortvliet, in de krant van gisteren, is de term hoofdlocatie verkeerd gebruikt. De nieuwe vestiging in Bergen op Zoom is enkel de hoofdlocatie voor de producties. Voor de Zeeuwse school blijft Poortvliet de hoofdvestiging. SINT-ANNALAND - De gemeente Tholen heeft Waterschap Schelde- stromen verzocht de dijk bij de ha ven in Sint-Annaland versneld aan te pakken. Het verbeteren van de waterkering staat gepland voor 2017. De ge meente vindt dit te laat, omdat er de komende jaren van alles staat te gebeuren rondom de haven. Zo ko men er op het havenplateau appar tementen en een woontoren en krijgt het havenplein onder meer een supermarkt en een woonzorg centrum. De gemeente stelt het waterschap voor de dakwerkzaam heden uit te voeren vóór deze ge bouwen er komen. Er is dan nog sprake van een leeg havenplateau en havenplein, wat het werk veel gemakkelijker maakt. Bovendien wordt overlast voor toekomstige bewoners voorkomen. Kon ik maar vliegen als een vogel om te kijken, hoog in de lucht op een wereld die zich haast en altijd maar tijd te kort heeft ik zou het van bovenaf graag willen aanschouwen om te kijken naar de mensen hoe ze met de stroom mee gaan nog hoger zou ik vliegen tot ik de geluiden niet mee hoor het oorverdovende lawaai wat we met z'n allen maken zwevend langs de wolken met de lucht stroom mee alleen het ruisen van de wind wat zou ik me verbazen over alles wat ik zag was ik maar een vogel Kees van Boven, Wissenkerke donderdag 26 januari 2012 Voor informatie/boekingen of gratis brochure: WWW.PRIMAVERAREIZEN.NL of 010-2452555 Sfeervolle appartementen inclusief huurauto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65