Feest DE COMPLETE LEEGVERKOOP opruiminq -r. berco VAN DE MOLENHOF 'Rijk betaalt gewoon mee' DJ-workshop Nu Kortingen tot wel 70% met heel veel keus alan# Orgelkas mag weg uit Koorkerk ZVU-Cursus over Eerste Wereldoorlog Orgelconcert in Gasthuiskerk Powerpoint en pop tijdens jeugddienst A58 Bru's Running Team houdt collecte Oud-burgemeester Lein Labruyère van Brouwershaven te midden van de huidige bewoners, foto Dirk Jan Gjeltema door Melita Lanting TMC Kruiningen organiseert vrijdag en zaterdag De restanten van de collectie 2010-2011 van TMC Kruiningen nu met 50% korting oplopend op zaterdagmiddag tot 7S°/o korting De Molenhof is op Zandweg 3 Kruiningen. TMC Kruiningen Zandweg 1b (0113) 38 26 26 www.tmcwoonwinkels.nl SINT-ANNALAND - Het jeugd- en jongerenwerk Tholen houdt mor gen een DJ-workshop in gemeen schapscentrum De Wellevaete in Sint-Annaland. Deze bijeenkomst begint om 19.00 uur en duurt anderhalf uur. Aan melden via jar@tholen.nl (^^Modehuis "@ty" LangevïeCe 57, MicCdeCburg 0118-635215 Op de gehele collectie Blouses en rokken al vanaf 10,00 BRUINISSE - De Rijksoverheid be taalt in de toekomst gewoon mee aan regulier onderhoud van dui nen en dijken. Daarover is een ak koord gesloten met de Unie van waterschappen. Dat zei staatssecre taris Joop Atsma gisteren. „De koe pel van Waterschappen heeft hier volmondig ja tegen gezegd", aldus Atsma. Eerder was er sprake van dat de waterschappen alle kosten zouden moeten dragen. „Dat is niet aan de orde", aldus Atsma. Hij bevestigt dat er in de eerste tek sten inderdaad sprake van was, maar Atsma wilde het zelf niet. „Ik heb er afstand van genomen en gezegd: dat doen we niet." Vol gens Atsma betalen het Rijk en de waterschappen ieder 50 procent. Voor de dijkversterking moeten de waterschappen straks tien procent bijdragen. Dat werd eerst helemaal door het Rijk betaald. Bij deze maatregel is echter het solidariteits principe losgelaten. Daardoor kunnen voor Zeeland - met de vele zeeweringen - op ter mijn de kosten hoog oplopen. Niet op de korte termijn, omdat de dijken op orde zijn. „Maar op de lange termijn kan het anders uitpakken", zegt dijkgraaf Toine Poppelaars. lange vorststraat - goes donderdag 26 januari 2012 MIDDELBURG Deze week staat woonzorgcentrum Poortershof in het teken van het twintigjarig bestaan. Cisteren was er een toneelvoorstelling en aansluitend een receptie. Morgen krijgen alle bewoners een feestelijk etentje. B en W van Middelburg hebben vergunning verleend voor het weg halen van de Middeleeuwse kas van het Peter Gerritszorgel in de Koorkerk. De eigenaar, het Rijks museum, wil de kas verenigen met het binnenwerk. De kas was na de oorlog in bruikleen gegeven. On danks bezwaren zien B en W geen kans de vergunning te weigeren. MIDDELBURG De Zeeuwse Volksuniversiteit geeft vanaf donderdag 2 februari een cursus over de Eerste Wereld oorlog. Deze cursus behandelt en analyseert politieke, economische en maatschappelijke achtergron den en komt tot opmerkelijke con clusies. Deze cursus bestaat uit zes lessen van 2 uur en wordt gegeven in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg. MIDDELBURG In de serie orgelconcerten brengt de werkgroep 'orgel' van de Gast huiskerk in Middelburg vandaag weer een concert. De Middelburgse organist Jos Vo gel speelt werken van onder ande ren J.S. Bach, J.L. Krebs, John Stan ley en Domenico Zipoli. De Gasthuiskerk staat aan de Lange Delft 94. Aanvang is 20.00 uur. RENESSE In de jeugddienst in de Jacobus- kerk in Renesse zingt Mythe Sim ons zondagochtend enkele liedjes uit de huidige popcultuur. Samen met Diede van Pijkeren en Lentin Goodijk heeft zij daar een selectie voor gemaakt. Deze drie jongeren verzorgen ook een powerpoint pre sentatie rondom de collecte. The ma van de dienst is 'respecfDe bij eenkomst begint om 9.30 uur. de zwoele zomeravond rijdtflirtend met ons mee van BoZ naar V de late zon strooit goud over langgeaarde halmen die tussen lome asfaltstromen wiegen in de zilte wind en in traag tegenlicht verschijnen toendra's steppen, pampa's de weg slingert zich verveeld in lange luie bochten door vlak en voedzaam land en wij wij zingen zachtjes mee met Fields of Gold, totdat bij V de weg en zon zich oplossen in zee Doede Holtkamp, Koudekerke BRUINISSE Stichting Bru's Running Team houdt van maandag 30 januari t/m vrijdag 3 februari een collecte ten bate van de Roparun 2012. Circa 20 collectanten doen de kernen Brui- nisse, Oosterland, Nieuwerkerk, Dreischor 'en Sirjansland aan. De Roparun is een estafetteloop van 520 km ten bate van bestrijding van kanker. De teller staat na vier jaar deelname op 84.000 euro. Het Bru's Running Team hoopt in 2012 een ton te halen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55