Wat een uitzicht hé? Het is hier prachtig uit51 www.pzc.nl/uit Schouwen (1994) Wandel mee donderdag 26 januari 2012 Brouwersdam. Het eiland op. Als donker de dag vervangt zie ik weer het licht eerst links dan rechts zijn verre signalen stralen, ons welkom op het Schouwse land. Aangekomen op onze stek loop ik later naar 't hek. Ik zie aan de einder tussen duinen en schimmige homenkruinen het licht zijn signalen stil repeterend herhalen. Als dit licht eens doven zal, heb ik veel gezien, overal. Piet Romijn, Scharendijke zak hebben. Na het tweede wildrooster gaat een pad naar rechts, de duinen in. „Je hoeft niet bang te zijn orrt te verdwalen. Kijk, dat is de kerktoren van Burgh, als je niet meer weet hoe je verder moet, kun je daar naar toe lopen." De route gaat nu verder over de hobbelige duingronden. het ge bied wordt doorkruist met paden. Geen voetpaden, maar uitgesleten vaste routes van de pony's en (minder zichtbaar) paden van de herten. Helaas laten die zich deze wandeling niet niet. Na een klein uurtje wandelen zijn we weer terug in Burgh. De tocht door de Zeepeduinen is ongeveer vijf kilometer. Verscholen in de duinen liggen veel kleine meertjes Nee, het is niet hét fa voriete rondje, dat kan Willie de Meij niet zeggen. Ze heeft meerdere wandelin gen in de Kop van Schouwen die ze heel erg graag maakt. Maar het rondje door de Zeepeduinen is wel heel mooi en rustig. De wandeling start in Burgh, op de parkeerplaats bij de supermarkt aan de Burghseweg. Daar stopt ook de bus. Het is slechts een klein stukje door het dorp naar het Duinwegje. Dit rustieke wegge tje ademt een bijzondere sfeer. Wa ter vanuit de duinen kabbelt in een beekje en grote bomen marke ren het smalle klinkerweggetje. Aan het einde van de straat gaat een voetpad linksaf de natuur in. „Mooi hé", zegt Willie de Meij. „Het is hier zo lekker rustig. Heel af en toe kom je een fietser tegen of een andere wandelaar." Het pad is smal, met aan weerszij den afrastering. Prikkeldraad aan de kant van de duinen en hekken en hagen langs de tuinen van de huizen en vakantieparken aan de andere kant. Het is een pad van de verwachting: wat gaat er toch schuil achter het prikkeldraad en de hoge duinen? Het loopt gemak kelijk over het stevige schelpen pad. „Dat wordt straks wel an ders", zegt De Meij. „Zometeen heb je een stuk met zand." Ze heeft er stevig de pas in, ondanks dat ze met nordic walkingstokken loopt omdat zonder niet meer gaat. Haar rug laat haar in de steek. Best wel jammer, want ze wandelt graag en het is goed voor de ge zondheid. „We hadden vroeger bij DFS een wandelclub, maar die bestaat niet meer. De nordic walkingdub is er nog wel. We gaan eenmaal per 14 dagen met een clubje weg." Willie de Meij is erg actief bij sportvereni ging DFS van Burgh- Haamstede. Niet alleen als de drijvende kracht achter de avondvierdaagse, maar ze is ook gastvrouw, betrokken bij de wind en waterwandeltocht, de activiteitencommissie en speciale avonden zoals sinterklaas en de jaarlijkse barbecue. Na ongeveer een kwartiertje lopen wordt het pad inderdaad moeilij ker begaanbaar. Schelpen hebben plaats gemaakt voor rul zand. In het zand lopen sporen van her ten. Er is heel wat afgewandeld door deze dieren, zo te zien. Dan wijkt de hoge duinrand en komt een grote vlakte tevoorschijn. „Wat een uitzicht hé, dit is toch heel erg mooi." We zijn bij de par keerplaats aan de Adriaan van de Weydeweg en lopen het betonnen pad richting uitkijktoren op. „Nor maal zie je hier heel vaak pony's staan", zegt De Meij. „Maar jam mer genoeg nu niet." De pony's moeten het duingebied kaal hou den. Gekscherend wordt de groep bij de Van de Weydeweg ook wel de hangpony's van de Zeepedui nen genoemd omdat ze zich vaak ophouden bij het voetpad. De die ren weten inmiddels wel dat toeris ten vaak een boterham in de jas- De kenmerkende groene kleur van 't Zeepe foto Dirk-Jan Cejeltema Wilt u ook een ommetje maken meteen verslaggever van Geef dan uw favoriete de PZC? wandeling door -1 I y!/£* aan de redactie. /IM'- '<.V j.vandamme@pzc.nl <JmW Postadres: PZC ta.v. Jan van Domme, Postbus 91, 4330 AB Middelburg door Melita Lanting Willie de Meij: „het is hier heerlijk rustig."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51