Benkadootje maakt 461 uit agenda Sopraan donderdag 26 januari 2012 Serviesgoed van Jet ter Steege. Valentijngeschenkjes volop bij Benkadootje. Naast grote bouwmaterialen ook veel klein brocante. Eén van de pronkstukken bij" Benko is een drie meter hoog beeld. Het afscheidsconcert - haar klankenstroom raakte mijn diepste gevoelens. De onzichtbare stroom deed haar aanbidders verwarmen. Jaap Boekhout, Breskens DONDERDAG 26 JANUARI Middelburg In kader Gedichtendag dragen Henri Looymans, Joop Buma, Anna de Bruycke- re, Pernette van der Werff, Laurens Geer- se en Nelleke Maljaars eigen werk voor. De Drvkkery, 19.00-21.00 uur Vlissingen Finale 'Dichter bij de Zee'. Bekendma king eerste Dichter bij de Zee. Bibliotheek Vlissingen, 20.00 uur. Zierikzee Optredens in kader Nationale Gedich tendag: Het Schouws Dichterscollectief, De Hema, Appelmarkt, 12.00-13.00 uur. Poëzie-ontmoeting met o.m. leden van Pöeziekamer Schouwen-Duiveland, Winkelcafé De Zeeuwse Hemel, Melk markt, 17.00-18.30 uur. VRIJDAG 27 JANUARI Oostburg Masterparty. door Eugène Verstraeten Omringd door de grote collectie historische en antieke bouwmateria len waarin Benko in Sint Jansteen handelt vind je sinds kort op het terrein aan de Hemel- straat ook Benkadootje. Een aller aardigst winkeltje waar je woonde coraties, brocante en cadeautjes kunt kopen. Halverwege vorig jaar begon Rachel Dophemont met de inrich ting van haar winkeltje, zonder er veel ruchtbaarheid aan te geven. In december organiseerde ze een een 'Kerst Fair'. Hoewel de straat was afgesloten vanwege riolerings werken kwamen er in dat week end meer dan 500 bezoekers over de vloer. Het succes zette Benka dootje meteen op de kaart. Rachël: „Ik had verschillende men sen met een webshop uitgenodigd om hier hun waar te promoten. Vanwege het succes wil ik ook een voorjaarsfair houden. Ik hoop dat ik het rond krijg, want we staan ook nog op de open tuindagen in Beervelde." Bij Benkadootje vind je woonac cessoires in een landelijke, roman tische sfeer. Van zeepjes tot wind- lichten, van kussens tot glaswerk. Spulletjes van Clayr en Eefser viesgoed van Jet ter Steege, woon decoraties van J-line. „Ik probeer me we wel te onderscheiden", is Rachël zich bewust van de stevige concurrentie op dat gebied. Want leuke spulletjes voor in en om het huis zijn 'in'. Maar ze zijn ook aan mode onderhevig. „Hartjes zijn lange tijd heel erg in geweest. Nu zie je ineens veel accessoires met vlinders, windlichten, placemats, vazen, hangers." Hoewel, de hart jes krijgen met het oog op Valen tijnsdag nog wel even een ople ving. Naast een vast aanbod volgt Benkadootje ook de seizoenen. „In de winter artikelen in kerst sfeer, nu begint Valentijn en straks hebben we Pasen." De liefhebbers van brocante, zeg maar antiek, worden door Rachël door de oude vlasfabriek van Ben ko geleid. Tussen de antieke meu belen en historische bouwmateria len kom je bijvoorbeeld een fraai Rachël Dophemont in haar woonkinkeltje Benkadootje. glasservies tegen, een mooie vaas, en veel andere spullen. „Ze horen niet echt thuis in Benkadootje, dus heb ik ze hier ondergebracht. Het zijn allemaal unieke stukken." Benko, waar Rachël's vriend Sven van Bennekom de scepter zwaait, is trouwens door het blad Adriane at Home uitgeroepen tot beste woonwinkel van Zeeland op ge bied van brocante. De historische bouwmaterialen vinden hun weg naar allerlei landen, zelfs tot in Ja pan en Amerika. „Industrieel an tiek is tegenwoordig erg gewild. En je kunt bij ons bijvoorbeeld ook een tafel van oud hout op maat laten maken." Rachël wil Benkadootje in de loop van dit jaar uitbreiden met acces soires en decoraties voor kinderka mers en ook kinderkleding. Ze denkt er ook aan om plaatselijke mensen die leuke dingen maken The Lane, 21.00 uur Vlissingen Strandexcursie. Voor de excursie is een entreebewijs nodig van Het Arsenaal. Arsenaal, 11.45 uur. Westkapelle Gratis ontspanningsmiddag voor man- telzorgers en degenen die ze verzorgen. Aanmelden bij Manteling, 0118-553530. Dijk-en oorlogsmuseum het Polderhuis, 13.30-16.00 uur. Zierikzee Eten langs de Kaai: zes gerechten in zes restaurants maken één menu. Vanaf 18.00 uur, deelname 29,50 euro p.p. Jaarvergadering Vissersvereniging Helpt Elkander. Restaurant De Zeelandbrug, 15.00 uur. ZATERDAG 28 JANUARI Groede Presentatie gedichtenbundel 'Alles is in mij' van Tijs van Bragt. Grote Kerk, 15.45-17.30 uur Middelburg Julianakorpsen houden een kleding- en boekenmarkt. Molen t.o. Albert Heijn, 9.30-13.30 uur Pleitwedstrijden voor jonge advocaten, Rechtbank, 10.30-12.00 en 13.30-15.00 uur 9 Wies de Bles presenteert gedichtbun del en haar dochter Mijke Loeven haar nieuwe cd. Café Zeeuws Museum, 16.00 uur ZONDAG 29 JANUARI Vlissingen Strandexcursie. Voor de excursie is een entreebewijs nodig van Het Arsenaal. Arsenaal, 12.00 uur. MAANDAG 30 JANUARI Zierikzee Kennismakingsavond nieuwe inwoners Schouwen-Duiveland. Burgerzaal gemeentehuis, 19.30 uur. DINSDAG 31 JANUARI Hoek Vertelavond in de streektaal, met muzi kale omlijsting. De Lovenhoek, 19.30 uur Middelburg Vossenman Jaap Mulder geeft lezing over de vos. Mulder is de maker van de film 'Rotvos'. Spiegeltheater, 19.30 uur. WOENSDAG 1 FEBRUARI Ouwerkerk Centrale herdenking slachtoffers wa tersnoodramp 1953. Watersnoodmonument, 10.00 uur. Herdenking slachtoffers watersnood ramp 1953. Begraafplaats, 13.00 uur Sirjansland Herdenking watersnoodramp met voordrachten kinderen en kranslegging. Begraafplaats, 08.45 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46