uit! 39 Aranis biedt ruimte voor groot palet aan emoties www.pzc.nl/uit Jij ik 3 donderdag 26 januari 2012 nodnim en komen er altijd erg graag." Deze week doen ze vier concerten, in Nederland. Vorig jaar oktober begonnen de fans zich even zor gen te maken toen vier bandleden failliet werden verklaard. Camp bell, die er zelf niet bij betrokken was, wil er niet te veel over uitwei den. „Het was iets persoonlijks en voor zover ik weet is het inmid dels allemaal opgelost. Het heeft ook geen enkele invloed gehad op de band." Campbell en zijn kornuiten zien ernaar uit om ook een keer in Zee land op te treden. „We zullen na- foto Jeff Widener tuurlijk veel hits spelen, maar ook enkele nieuwe nummers. Voor het publiek wordt het dansen en mee zingen. Bij ons is het altijd feest." US40, morgen in de Zeelandhallen in Goes. Zaal open om 19.00 uur. Concert begint om 20.00 uur. Theater aan Zee, 20.00 uur Rolland Toneelgezelschap De Reilanders speelt de komedie 'Boeing Boeing'. Luctor et Emergo, 20.00 uur Terneuzen Theaterconcert Frank Boeijen. Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen Derde editie Scheldeblues. Arsenaaltheater, 19.30 uur Zeeuwse Komedie: 'Chilling Out'. Theater Vestzak 99, 20.30 uur. Pink Floyd-tribute: The Steel Breeze, coverband. De Piek, 21.30 uur Zierikzee Schouwen-Duivelandse progrockband Skybicycle presenteert album 'Hours'. Brogum, 21.00 uur ZONDAG 29 JANUARI Goes Musical 'De Nieuwe Ijstijd' (8+). Theater de Mythe, 14.00 uur Presentatieweekend Jeugdtheater- school Zeeland. 't Beest, 14.30 uur Kloosterzande 'Over grenzen heen', nieuw liedjespro gramma van Musicanto. Hotel van Leuven, 14.00 uur Vocaal ensemble Encantar presenteert muzikaal verhaal 'Laila wa-Laila'. Hof te Zande Kerk, 15.00 uur Kortgene Akoestisch jazztrio East of the Sun. Grandcafé Kortgene, 15.00 uur Middelburg Theatergroep Duinart: 'Koppen Dicht', 't Spiegeltheater, 14.30 uur Voorstelling Dance Center Dazzle. Stadsschouwburg, 15.00 en 20.00 uur The Rhine Town Dixie Preachers. Hotel Arneville, 16.00 uur Grandpa Nick Sessieband, 't Schuttershof, 17.00 uur Oost-Souburg Lunchconcert. Leendert de Jonge (dwarsfluit) speelt suites van J.S. Bach. Historische Kerk, 11.30 uur Retranchement Concert Giuliani Trio. NH Kerk, 11.00 uur Terneuzen 'Concert voor Gert': Zeeuwse muzikan ten herdenken gitarist Gert de Meijer. Porgy en Bess, 15.00 uur Vlissingen Optreden The Juke Joints. Panta Rhei, 17.00 uur Zierikzee Footprint-met vintage-jazz en blues, Filmtheater, fiZi, 15.00 uur MAANDAG 30 JANUARI Goes Vlaamse cabaretier Philippe Geubels. 't Beest, 20.30 uur DINSDAG 31 JANUARI Middelburg Relatiekomedie 'J@loezie' met An- ne-Wil Blankers, Anneke Blok en Hannah Hoekstra. Stadsschouwburg, 20.00 uur WOENSDAG 1 FEBRUARI Goes Drumcat, percussieshow. De Mythe, 20.00 uur. Aranis door René de Dreu Voor wie graag systema tisch de bakken met cd's in een platenzaak ordent, kan de Belgische groep Aranis voor behoorlijk wat problemen zorgen. Zet je hun werk bij klas sieke kamermuziek, filmmuziek, nieuwe folk, avant-garde of toch maar bij progrock? Het kan alle kanten opgaan bij de vijf vaste muzikanten die overwegend klas siek geschoold zijn. Morgen tre den ze op in theater De Wegwij zer. Kenmerk in hun vooral instru mentale muziek is het eigentijdse karakter en de ruimte voor een groot palet aan emoties. De repe titieve thema's mengen zich met flarden barok en romantiek die weer schuil gaan in een minima listische structuur. Het maakt een concert van Aranis tot een be levenis die de geest prikkelt en beelden oproept. Grondlegger en contrabassist Jo ris Vanvinckenroye tekende tot nu toe voor alle Aranis-stukken. Bij het programma Made In Bel gium maakt de groep echter voor het eerst gebruik van andere - Belgische - componisten. Fluitiste Jana Arns, zakelijk leider van de groep, ziet het als een samenwer king die verder gaat dan alleen maar het vertolken van ander ma teriaal. „We hebben vorig jaar Belgische componisten gevraagd een werk voor ons te schrijven of een bestaand stuk af te staan. We benaderden daarvoor componis ten die bij ons muzikale jargon passen, zoals bijvoorbeeld Wou ter Vandenabeele van Olla Vogala en Wim Mertens, een in Europa toonaangevende minimalist. Hier en daar hebben we wat geher structureerd om zo toch het Ara nis-stempel op de muziek te leg gen." Ook uit de hoek van artrock zijn componisten benaderd. De mu ziek van Aranis ligt, ook al is die akoestisch en geworteld in klassie ke genres, goed bij fans van de progrock. Arns: „Vooral na het laatste album met een gastrol voor een Amerikaanse percussio nist is dat ontstaan. Iets dat we nooit hadden verwacht, net zoals we bij het eerste album in 2005 verbaasd waren dat we aansloe gen in het folk-milieu." De uiteenlopende muzikale inte resses van Joris Vanvinckenroye en zijn drang om de grenzen van het musiceren op te zoeken lever den in tien jaar een fascinerend repertoire op. Hij was daar al voor Aranis mee begonnen in de experimentele folkgroep Trois- soeur. Daar stond de intuïtieve benadering van muziek voorop. Bij Aranis kan Vanvinckenroye meer vanuit een structuur wer ken en schrijft hij alle muziek vooraf uit. Het avontuur, fantasierijkdom, toegankelijkheid en de hutspot van muzikale bronnen blijkt ook jongeren te inspireren. Aranis zoekt de jeugd op met schoolcon- certen in combinatie met work shops. „We geven dan iedereen de kans mee te doen bij het afslui tende concert. Wel een manier om Aranis ook op de iPods van jongeren te krijgen." Aranis, morgen in De Wegwijzer in theater Nieuw- en Sint Joosland. Aanvang: 20.30 uur. De symbolen van atomen de gezichten van gewrichten de doorzichtige kijk op zaken nooit gezien misschien ga ik het snappen nu is het slechts naar lucht happen bij de gedachten aan het kloppend hart dat in ons woont jou en mij heeft gekozen als veilig huis gekroond Het voelt zo goed en ook zo nieuw ik zie de horizon oplichten Woorden worden gedichten Gedane zaken nemen een keer En keer op keer kijk ik verwonderd misschien zelfs ietwat overdonderd naar wat komen gaat samenkomen Ruud Jobse, Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39