Overval eindigt met schietpartij op A58 21 zeeland Vrachtwagens zoeken veiligheid Provincie verlaagt sancties Thermphos Vogels tellen De krant 6 weken voor 18 euro! PZC Achtervolging op de A58 GroenLinks wil experts Bleker aan tand voelen donderdag 26 januari 2012 Wat doe jij nou? Me vrouw Van Dam kreeg ogen als schoteltjes toen ze mij zondagmorgen in alle vroeg te op handen en voeten door het overbodig geworden slaapkamer tje zag kruipen dat tegenwoordig diénst doet als inloopkast. Inloop- kast ja, zo noemt ze dat. Het is een iets te deftige benaming voor een rommelig kot, waarin hon derden schoenen (van haar) stof happen, een paar verschoten re genjassen (van mij) aan knaapjes hangen en slordige stapels afge dragen broeken en truien (van ons beiden) hoog liggen opge tast Een voddenboel dus, maar mevrouw Van Dam peinst er niet over het hele boeltje in een Leger des Heilscontainer te kieperen. „Je weet ten slotte maar nooit." - „Wat doe jij nou?", herhaalde ze. - „Ik zoek een geruite pet en een knickerbocker, die hebben we hier vast nog wel ergens slinge ren", riep ik, terwijl ik een berg versleten spijkerbroeken door ploegde. COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever Charles van den Oosterkamp Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda Familieberichten: I8- 0139 999 Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro 80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro €299,95) Auteursrechten Aile auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal (na28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal (na28) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, {ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (re) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-0139910 Telefoonnummer Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie aan. De Zeeuwse A58 was in de nacht van dinsdag op woensdag toneel van wildwesttaferelen. 1.20 uur: Moerdijk, parkeerterrein nabij Middenweg. Drie zwaar bewapende mannen overvallen vrachtwagenchauf feur in slaap. Overval mislukt en mannen vluchten in eigen vrachtwagen richting Zeeland. Rond 2.00 uur: Arrestatieteam dwingt vluchtwagen tot stoppen op A58, ruim een kilometer voorbij afslag Rilland/Tholen. Drie verdachte inzittenden door de politie neergeschoten, maar niet levensgevaarlijk gewond. - „Een pet en knickerbocker, wat moet je daar mee?" -„Ik ga tuinvogels tellen. Dat moet van de Vogelbescherming. Het is vandaag tuinvogelteldag." -„Jij, vogels tellen? Je kan nog geen mus van een merel onder scheiden", schamperde ze. Desondanks nam ik - verrekijker om de nek, vogelgidsje op schoot, pen papier paraat, glaasje prik binnen handbereik - goedgemutst plaats in een com fortabele leunstoel bij het raam om mij aan mijn gewichtige ar beid te zetten. „En", informeerde mevrouw Van Dam na een uurtje, „hoeveel heb je er al?" „Nog maar twee", sipte ik, „nog maar twee mussen." Ont moedigd wierp ik door mijn ver rekijker opnieuw een blik onze tuin in. En zag ik nog net hoe de kat van de buren zich loom op het dak van ons schuurtje op richtte, vals in mijn richting knip oogde en langzaam over het tuin pad wegkuierde. Verbeeldde ik het me, of stak hij zijn staart écht triomfantelijk in de lucht? Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Een arrestatieteam heeft giste ren op de A58 bij Rilland een vrachtauto tot stilstand gedwon gen, in verband met een over val. Bij de actie werd geschoten en raakten drie verdachten ge wond. De snelweg werd afgeslo ten. Dat leidde tot lange files. door Marcel Modde Het klinkt zo stoer, wanneer politiek en politie roepen dat 'de heterdaadkracht hoog op de agenda staat'. Wat dat inhoudt, bleek giste ren in de praktijk. Op 24 januari krijgt de politie de tip dat ergens in het zuidwesten van het land een gewapende over val op een geldtransport wordt voorbereid. Volgens de nieuwe af spraken wordt de capaciteit gelijk opgeschaald en het arrestatieteam in paraatheid gebracht. Wanneer rond half twee in de nacht van dinsdag op woensdag een vracht wagenchauffeur de alarmcentrale meldt dat hij op een parkeerplaats bij Moerdijk zojuist bruusk uit zijn slaap is gewekt door drie mannen die zijn truck wilden stelen, rukt de politie meteen uit. De chauf feur weet te ontkomen en de da ders kiezen het hazepad in hun ei gen, kleinere vrachtauto. Via de A17 in de richting van Roosendaal rijden de overvallers de A58 op en duiken Zeeland in. Het arrestatieteam krijgt hen daar in de smiezen. De verdachten ne geren het stopsignaal. Pas wanneer de politie gericht schoten afvuurt, zetten ze hun vluchtwagen bijna een kilometer voor de afslag Ril land aan de kant. Bij de actie ra ken ze licht gewond. In de wagen vindt de politie meerdere vuurwa pens en magazijnen. Omdat er re kening mee wordt gehouden dat ze onderweg wapens hebben ge dumpt, wordt de A58 in zijn ge heel afgesloten voor verkeer. Ook doet de Rijksrecherche plaatselijk onderzoek naar het zogeheten aan- houdingsvuur van de politie, om te kunnen vaststellen of dat vol gens de procedures is gegaan. De politie vermoedt dat ze de da ders achter een reeks overvallen op banken en geldwagens te pak ken heeft. Daarbij werd telkens een gestolen vrachtwagen ingezet, aldus een woordvoerder van het korps Rotterdam-Rijnmond. Dat de informatie over de Bra bants-Zeeuwse zaak uit de Maas stad moet komen, heeft volgens de hem geen oorzakelijk verband. 'Middelburg' had het gisteren te druk met andere zaken en kon de ze kwestie er even niet bij hebben. door Leon Krijnen Het industrieterrein waar de vrachtwagenchauffeur stond geparkeerd, wordt bewaakt en 's nachts afgesloten voor verkeer. De zes toegangspoor ten gaan vanaf middernacht tot 's ochtends vijf uur dicht, vertelt een woordvoerder van The Port of Moerdijk. Alleen voor wandelaars of met de fiets, brommer of motor is het terrein dan nog toegankelijk. Bij de zes ingangen van het indus trieterrein registreren camera's per manent alle kentekens van de voer tuigen die er op- of afrijden. Maar hoeveel vrachtwagens er op het in dustrieterrein gemiddeld overnach ten weet de woordvoerder niet. „Dat houden we niet bij. Er zijn hier vierhonderd bedrijven geves tigd die ook nog parkeerruimte hebben." De Eigen Vervoerders Or ganisatie (EVO) behartigt de belan gen van 20.000 transporteurs in Nederland. De organisatie maakt zich sterk voor zoveel mogelijk goed beveiligde parkeerterreinen- in Nederland en in de rest van Eu ropa. „Dat werkt", wijst de EVO op de cijfers. Diefstal en overval len worden er door verminderd." De vrachtwagen van de overvallers wordt weggetakeld. foto Izaalr Verkeste MIDDELBURG - Het dagelijks provin ciebestuur heeft twee dwangsom men voor fosforproducent Therm phos in Vlissingen-Oost verlaagd. Het gaat om sancties die als stok achter de deur gelden voor over schrijding van de normen voor uit stoot van dioxines en ammoniak. De provincie had in haar rol als handhaver van milieuregels Thermphos dwangsommen voor de uitstoot van dioxines in het vooruitzicht gesteld die, naar mate de ernst van de overschrijding, va rieerden van 150.000 tot 500.000 euro met een maximum van 1,5 miljoen euro. En voor een overtre ding van de norm voor de uitstoot van ammoniak kreeg Thermphos de wacht aangezegd met een dwangsom van 100.000 euro. De fosforproducent vond de dwangsommen te hoog en kaartte dat aan bij de provinciale advies commissie bezwaarschriften. Die stelde Thermphos in het gelijk en het dagelijks provinciebestuur heeft dat nu overgenomen. De dwangsom voor dioxines is ver laagd naar 100.000 euro en voor ammoniak naar 50.000 euro. Vorige week zijn al enkele dwang sommen voor Thermphos inge trokken. Het bedrijf hangen nu nog twee van deze maatregelen bo ven het hoofd. DEN HAAG - GroenLinks in de Tweede Kamer wil de experts aan de tand voelen die staatssecretaris Henk Bleker heeft ingehuurd om de alternatieve ontpolderingsplan- nen van het kabinet te beoorde len. „Dat het rapport van Deltares, waarop het kabinetsplan is geba seerd, wetenschappelijk verant woord is, geloof ik wel", zegt Ka merlid Liesbeth van Tongeren. „Het gaat erom dat Bleker daaruit heeft geshopt en een eigen plan heeft gemaakt. Ik wil weten wat de experts daar inhoudelijk van vinden." Ze vraagt de hoorzitting T3 dinsdag aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2