Reis wacht fluitconcert in Eindhoven 241 sport Top vier maakt faam waar Cesink en Mollema langer bij Rabobank #Willeboordse Onderling resultaat donderdag 26 januari 2012 MELBOURNE - Novak Djokovic, Rafael Nadal, Roger Federer en An dy Murray blijven het mannenten- nis domineren. De top vier van de wereldranglijst staat bij het eerste grandslamtoernooi van het jaar, de Australian Open, meteen weer in de halve finales. Djokovic en Murray schaarden zich gisteren bij Nadal en Federer, die een dag eerder al doordrongen tot de halve eindstrijd. Djokovic, de nummer één van de wereld, moest daar wel behoorlijk hard voor werken tegen de Span jaard .David Ferrer. De Serviër had het alleen in de derde set makke lijk: 6-4 7-6 (4) 6-1. „Vooral mentaal nam ik een enor me voorsprong toen het 2-0 in sets werd", aldus de titelverdediger. Djokovic liet het publiek in de tweede set even schrikken toen hij bij een poging de bal terug te slaan zijn been overstrekte. Hij hinkte wat en trok een grimas, maar kon verder spelen. In de halve finale stuit Djokovic op Murray, een herhaling van de eindstrijd van vorig jaar. Toen was de Serviër oppermachtig in Mel bourne (6-4 6-2 6-3). Murray re kende in de kwartfinale af met de Japanse verrassing Kei Nishikori: 6-3 6-3 6-1. Na iets meer dan twee uur was de Schot al klaar met Nis hikori. „Volgens mij was het een goede wedstrijd", zo bleef de ver liezend finalist van de afgelopen twee jaar na afloop bescheiden. Voor de derde keer bereikte deze top vier de laatste vier op een grandslamtoernooi. Dat lukte in het verleden alleen het kwartet John McEnroe, Jimmy Connors, Ivan Lendl en Mats Wilander. Bij de vrouwen voorkwam Kim Clijsters dat de top vier de halve fi nales zou spelen. De Belgische titel verdedigster schakelde dinsdag al nummer één Caroline Wozniacki uit. De Tsjechische Petra Kvitova, tweede van de wereld, bereikte gis teren de laatste vier door Sara Erra- ni uit Italië te verslaan (6-4 6-4). Ze speelt in de halve finale tegen Maria Sjarapova. UTRECHT - De wielrenners Robert Gesink en Bauke Mollema hebben hun contract bij de Rabobank- ploeg met twee jaar verlengd. Bei de renners hebben getekend tot en met december 2014. De ronderenners Gesink en Molle ma zijn allebei 25 jaar, maar al ge ruime tijd in dienst van de bank- ploeg. Gesink, die hersteld is van zijn beenbreuk, is begonnen aan zijn zevende seizoen bij Rabo bank, Mollema aan zijn zesde. „Het is prachtig, dat de twee beste Nederlandse ronderenners langer bij ons blijven", zei Harold Knebel, algemeen directeur van de Rabo Wielerploegen. „We werken aan de ontwikkeling van jonge ren ners. Dit is een voortgang van de ingeslagen weg." Gesink reageerde verheugd: „Ik ben superblij dat ik langer bij de ploeg blijf" door Rik Elfrink EINDHOVEN - De kwestie ligt ex treem gevoelig, binnen en buiten de club. Intern was Jonathan Reis (22) bij PSV een potentiële splijt zwam, extern wordt hem door supporters gebrek aan moreel be sef verweten. Morgen maakt de Braziliaan waarschijnlijk zijn ren tree in het Philips Stadion. PSV neemt het op tegen Vitesse, waar hij tot het eind van dit seizoen on der contract staat. Voor het eerst in ruim dertien maanden is Reis dan weer te bewonderen op Eind- hovens gras. Geen enkele speler met zo weinig competitieduels voor PSV (26 stuks, 11 goals) is in Eindhoven ooit zoveel besproken geweest. Bij het ontbreken van een scorende spits werd zijn status vorig jaar bijna mythisch. Reis leek in het Philips Stadion zijn Waterloo als profvoetballer te vinden, op 19 december 2010. Zijn knie was na een gruwelijke bot sing met toenmalig Roda JC-keeper Tyton aan gruzelemen ten. De terugkeer in het stadion van PSV komt eerder dan velen ver wachtten. Niet in PSV-shirt, zoals de Eindhovense supporters hoop ten. Nee, de spits waarin PSV men taal en fysiek zoveel investeerde, gaat morgen proberen Marcelo en Derijck in de luren te leggen. Binnen de PSV-selectie en techni sche staf overheerst het menselijke gevoel richting Reis. „Ik ben er al tijd van overtuigd geweest dat hij geen slechte jongen is", zegt trai ner Fred Rutten. „Als mens ben ik blij dat Jonathan weer speelt." Het is geen nieuws dat hij vorig jaar graag met Reis verder wilde. De trainer zwijgt over de kwestie, meldt wel dat hij altijd in een te rugkeer van Reis is blijven gelo ven. Wilfred Bouma benadert het eveneens humaan: „Ik kan alleen voor mezelf spreken en zeggen dat ik het goed vind dat Jonathan weer speelt. Ook ik ben lang ge blesseerd geweest, ik weet wat het is om er lang uit te liggen." De keurige woorden van Bouma en Rutten ten spijt, morgen zal on getwijfeld een fluitconcert klinken op het moment dat Reis het veld betreedt en de bal beroert. Reis heeft PSV in de steek gelaten, zo is de overheersende gedachte in Eindhoven. Hij zal gevonnist wor den als overloper. Het had ook an ders gekund, na alles wat PSV voor hem gedaan had. Een recon structie leert dat de zwartepiet ze ker niet alleen naar Reis kan uit gaan. De naïeve Braziliaan kon vooral tegen niemand nee zeggen, met name niet tegen zijn zaak waarnemer Renato. Zijn jeugdzonden waren niet mals. Drugsgebruik leidde tot ont slag, dronkenschap tot verwijde ring uit de selectie. Reis nam in het verleden een loopje met de medische staf, verwijderde eigen handig gips na een voetbreuk. Tel kens stond hij op kruispunten in zijn carrière, steeds kwam hij te rug. Met zijn mentale veerkracht zit het wel snor. Eind 2010 maakte hij voor zijn blessure enkele maan den furore, PSV toonde een min der menselijke kant en lichtte de optie in zijn contract niet. Vitesse viste hem op, supporters trekken nu conclusies. De medische staf van PSV zou te negatief zijn ge weest, de top zou geen risico heb ben genomen. Het eerste is onzin, het laatste valt pas echt vast te stel len op het moment dat Reis veel wedstrijden heeft gespeeld en er op los scoort. In het nu vijandelij ke Philips Stadion zal dat weinig bewondering opleveren. cijferkoning Hans van Essen In de #virtualmedaltable op USA Today/The Times stond Van Em- den 3e. Wordt nu Willeboordse, maar niet in de top 3. NED virtu eel 18 medailles IngridWeel Ingrid Weel Zonde: Judobond laat 33-jarige Willeboordse naar OS gaan en niet Van Emden (25). Van Emden presteerde in 2011 beter dan haar concurrente. Carmike_57kg Hana There is NO WAY that the Dutch federation is that dumb! Really?! Are you serious! Van Emden is bet ter in every aspect! Even on PA PER! #hugemistake realenders Rea Lenders @ewilleboordse samen naar Lon den in de zomer? #GoForGoId #OlympicGames avanmeerkerk André van Meer kerk @ewilleboordse van harte met je voordracht. Ayolt Ayolt Kloosterboer ©ewilleboordse Gefeliciteerd! Jam mer dat het tot een keus moest ko men tussen 2 toppers. Op naar Londen:-) ewilleboordse E Willeboordse Mensen, excuses voor het onge mak maar ik ben even telefonisch niet bereikbaar. Sta nl te trainen op de judomat... anickavanemden A van Emden Beslissing is gevallen. Dit doet pijn. Ik moet het even laten bezin ken.. #082012 #sometimesyour- bestjustisntgoodenough Elisabeth Willeboordse deed in Peking ook al mee aan de Olympische Spelen. Zij kreeg de bronzen medaille toen omgehangen door Anton Geesink. foto Robert Vos/ANP In de afgelopen maanden judoden Elisabeth Wille boordse en Anicka van Emden twee keer tegen el kaar. Beide keren verloor de Zeeuwse. Voor de judo- bond maakte dat niet uit. 'Op de Spelen komen ze el kaar immers niet tegen', was de toelichting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24