1 II lllll Cowboykikker ontdekt in Suriname FZC Stroom Mening over containerkade valt verkeerd Judobond wijst Willeboordse aan voor Olympische Spelen Verdachten overvallen op A58 gepakt Eén op de vijf jongeren in Duitsland kent Auschwitz niet móssHssssso DONDERDAG I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 26 januari 2012 254e jaargang nr. 22 - los nummer 1,60 - zaterdag €2,40 Grijs en regenachtig, 8 CROWDFUNDING Steeds meer mensen bereid te investeren in projecten van kunstenaars 10 en 11 PODIUM UB40 Meesters van de lome reggae blijven populair Zeeland botst met Bleker door Ben Jansen MIDDELBURG - Het provincie bestuur en havenbedrijf Zeeland Seaports vinden dat staatsecretaris Henk Bleker (Natuur) ten onrech te denkt dat hij over het na tuurcompensatieterrein voor de containerkade WCT kan beschik ken. De brief van Bleker aan Eurocom missaris Janez Potocnic over het al ternatief voor de ontpoldering van de Hedwigepolder is het dagelijks provinciebestuur en directeur Hans van der Hart van het haven bedrijf in het verkeerde keelgat ge schoten. De staatssecretaris meldt Potocnic: „Nu de aanleg van de WCT is uit gesteld, kan het compensatieter rein anders worden gebruikt." Dat terrein omvat het Welzingegebied en de Schorerpolder bij Ritthem. De WCT-plannen mogen dan hun koperen jubileum zijn gepasseerd, het dagelijks provinciebestuur, de Staten van Zeeland en het haven bedrijf blijven er heilig in geloven. Na de presentatie van Blekers alter natief voor het onder water zetten van de Hedwigepolder heeft het kabinet plechtig beloofd dat het de aanleg van de WCT krachtig zou steunen. Daarbij gaat het onder meer om de vraag of de container kade een betekenende invloed heeft op de natuur in de Wester- schelde. Het kabinet zou helpen bij de argu mentatie dat dit niet het geval is. Niettemin blijft dit een ongewisse factor, omdat de Raad van State er een finaal oordeel over zal vellen. Van der Hart: „Van begin af aan was ons standpunt: zolang we geen zekerheid hebben, geven we ons compensatieterrein niet prijs." En als dat uiteindelijk leidt tot de conclusie dat het Hedwige-alterna- tief niet uitvoerbaar is? „Dat is niet onze verantwoordelijkheid." pagina 3: Zwartepieten om Hedwige pagina 22: 'Ruggengraat tonen' MIDDELBURG - Judoka Elisabeth Willeboordse (33) is als eerste Zeeuwse sporter zeker van deelna me aan de Olympische Spelen van Londen. De technische staf van de judobond koos gisteren voor de Middelburgse routinier in de klas se -63 kilo. Ze kreeg de voorkeur boven de acht jaar jongere Anicka van Emden. Willeboordse reageerde opgelucht nadat ze het nieuws had verno men. „Ik ben blij in het vertrou wen dat men in mij heeft." In 2008 deed Willeboordse ook mee in Peking. Toen won ze een bronzen medaille. pagina 24 en 25: ervaring Wille boordse geeft de doorslag Wadend door mijn geest Door de stroom van mijn leven Omzien naar wat is geweest Vragend waar het is gebleven Toen ooit de stroom geen richting gaf Mijn eigen kracht de koers bepaalde Kijk ik nu in een oudergraf Die mij ooit uit leegte haalde Waar zijn mijn zeilen en de wind Waar zijn mijn pijlen en mijn boog Achter de tranen van mijn kind Zie ik een kleine regenboog Ik steek mijn armen uit en troost En voel de richting van mijn ziel Voel de stroming van mijn kroost Voel weer mijn handen aan het wiel Aart Voskamp, Serooskerke Een stroom van poëzie Nederland viert vandaag Nationale Gedichtendag, met als thema Stroom. Onze oproep aan lezers om in het kader hiervan hun poëzie in te sturen, leverde - waarvoor dank! - een 'stroom' van gedichten op. In totaal zo'n tweehonderd stuks. Van pretentieloos tot hoogdravend, van alledaags tot barok. Opvallend veel inzenders lieten zich inspireren door het thema 'Stroom', in de meerdere betekenissen van het woord. In de krant van vandaag stuit u op tal van plaatsen op poëzie. Het gaat om een selectie uit de ingestuurde gedichten. Alle inzendingen, voor zover digitaal verzonden, zijn te lezen op www.pzc.nl/gedichtendag. PARAMARIBO - Wetenschappers hebben 46 nieuwe diersoorten ge ïdentificeerd in de uitgestrekte oer wouden van Suriname. Een van de dieren is de caramelkleurige cowboykikker. De bevindingen werden gedaan tij dens een drie weken durende expe ditie op de rivieren Koetari en Si- paliwini, en in het grensgebied met het buurland Brazilië. De onderzoeksreis, waarbij inter nationale wetenschappers betrok ken waren, was georganiseerd door Conservation International. Deze organisatie trad gisteren naar MIDDELBURG - Met de aanhouding van drie verdachten op de A58 gis teren, denkt de politie de daders van een reeks geweldadige overval len op banken en geldtransporten op het spoor te zijn. Agenten wis ten de verdachten bij Rilland met pistoolschoten te stoppen. De reeks overvallen werd gepleegd met gestolen vrachtwagens. De drie verdachten probeerden in de nacht van dinsdag op woensdag bij Moerdijk een slapende chauffeur te overmeesteren. Dat mislukte. De politie was deze week getipt dat er iets te gebeuren stond. Daar om was het arrestatieteam paraat. pagina 2 en 3: overval eindigt met schietpartij; commentaar AMSTERDAM - Het begrip Ausch witz gaat aan één op de vijf Duitse jongeren voorbij. Uit een gisteren vrijgegeven opiniepeiling van het Duitse tijdschrift Stern blijkt dat slechts 79 procent van de Duitse jongeren weet dat Auschwitz de naam is van het toenmalige na zi-vernietigingskamp. Van de Duitsers boven de 30 jaar kon 95 procent de naam Ausch witz thuisbrengen. Toch weet één op de drie Duitsers niet dat Ausch witz in Polen ligt. Stern hield de opiniepeiling in aan loop naar de Internationale Her denkingsdag voor de Holocaust, morgen. DESTELLING Gedichtendag is een prima initiatief Reageer op pzc.nl UW MENING 417 reacties Leraren staken voor een goede zaak eens oneens 43% 57% buiten met het nieuws. Andere ontdekkingen zijn onder meer een meerval van vijf centimeter, en een groter exemplaar, dat is voor zien van stekelig pantser. De vis verdedigt zich daarmee tegen roof dieren, zoals de veel voorkomende piranha's. Wild wonders of Europe 8-deligeDVD serie Kijk op www.pzc.nl/DVD 30»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1