Meer winkels open op zondag WALCHEREN Reddingspost kan weer uitkijken Alleen SGP/CU weigert in Veere nog zondagsrust op te offeren aan toeristische belangen Orgelkas mag weg almanak Met Bom ii n minimi ill i li ii M i in i DONDERDAG 26 januari 2012 17 PZC Veel hangt af van formule versmarkthal 20 en 21 door Henk Postma DOMBURG - In de gemeente Veere gaan steeds meer stemmen op om winkels in de hele gemeente ook op zondag open te houden. Tot nu toe mag dat alleen in vier kust plaatsen: Zoutelande, Westkapelle, Domburg en Veere. De gemeente Veere profileert zich steeds nadrukkelijker als één toeris tisch trekpleister. Dat winkels op zondag gesloten blijven in negen van de dertien kernen, is dan niet meer vanzelfsprekend. Dat vindt althans de gemeente raad. 'Alleen de SGP/CU ligt nog dwars. Die ziet openstelling van winkels op zondag als een onaan vaardbare aantasting van de zon dagsrust. De kwestie is actueel nu de winkel tijdenverordening moet worden geënt op nieuwe landelijke regels. B en W willen alles bij het oude la ten. Maar zelfs het CDA vraagt zich nu af: „Waarom mogen de winkels in vier woonkernen open, en in andere toeristische kernen niet?" De ondernemersorganisaties in Koudekerke en Oostkapelle heb ben zich inmiddels al uitgespro ken voor zondag-openstelling. De WD-fractie tipte hen dat de tijd nu rijp is om de kwestie aan de or de te stellen. Voor D66 en DTV is het nu al zon neklaar dat winkeliers in de hele gemeente de vrijheid moeten heb ben hun winkels ook zondag open te stellen/Ook WD, PvdA/Groen Links en CDA denken in die rich ting. Maar die fracties wachten lie ver nog op de uitkomsten van een inspraakprocedure die de gemeen te binnenkort in gang zet. In sterk reformatorische dorpen als Meliskerke en Aagtekerke pein zen winkeliers er niet over om de zondagrust op te offeren aan toe ristische belangen. Maar dat wil niet zeggen dat ook anderen die opvatting behoren te volgen, zegt voorzitter Wilma de Groot van de Ondernemers Vereniging Koude kerke. Ze denkt niet dat in Koude kerke nu meteen grote behoefte is UKIYOb6 aan zondag-openstelling. Maar als winkeliers het willen, met name ook in Dishoek, dan moet dat vol gens haar kunnen. Secretaris Jerry Troy van de onder nemersvereniging Natuurlijk Oost kapelle: „We zouden het zeer toe juichen. Het is goed voor onze gas ten wanneer die ook op zondagen in Oostkapelle kunnen blijven. Wel vinden we het belangrijk dat ondernemers vrij zijn in hun keu- Op de verre duinenrij Zie je fietsers komen en gaan Een dubbele rij met palen Komt uit de verte dichterbij )e ziet er meeuwen roerloos staan En hoort de zee diep ademhalen i mmms wm Walcheren aan de overkant: Kustlijn die naar de einder toe holt Met silhouet van Vlissingen Voor me ligt het vlakke strand Waar golf na golfde loper uitrolt En kinderen joelend rondspringen Of kastelen bouwen in het zand Een vlieger die in de bries opbolt Gaat met de branding meezingen Je voelt je in je element In het water, dat je nauw omsluit En een zilte smaak legt op je lippen Het is alsof je er één mee bent Een koele, soepele, tweede huid Toch laatje het door de vingers glip pen D.Marinissen, Terneuzen MIDDELBURG - B en W van Middel burg hebben vergunning verleend voor het weghalen van de middel eeuwse kas van het Peter Gerrits- zorgel in de Koorkerk. De eige naar, het Rijksmuseum, wil de kas verenigen met het binnenwerk. De kas was na de oorlog in bruik leen gegeven. Ondanks hevige be zwaren vanuit Middelburg, zien B en W geen kans om de vergun ning te weigeren. Tip? redactie@pzc.nl Heet u Bom vanachteren? Toch be nieuwd ofu tegenwoordig goede con tacten hebt met de inlichtingendien sten. Een lezer stuurde ons de tekst van een mogelijk telefoongesprek, ja met Nelleke Bom, zeg, hoe heette dat lekkere kaesje ook alweer dat je op je verjaerdag had? President? Mooi, ik schrieve 't op. Ja ja, alles is klaer, ik mö alleen de ballonnen nog opblazen.Nee, die komme nie, die bin' in Amerika.Met het vliegtuig natuurlijk, al kaa'j da met deze crisis beter nie doe.Om dat ze ook al die dure woning hebbe gekocht.Nee, nie' da bakstenen, maar het witte huis. Waar die 't van doe, hier kriege we alleen maer aanslagen. Nou, tot vanaevend!' VLISSINGEN - Hoewel de nieuwe uit- langrijk onderdeel: het uitkijktoren- het gistermiddag dan toch op zijn takeld worden. Naast de strand- kijkpost van de strandwacht in Vlis- tje. Nadat het torentje de afgelopen plek gehesen. Dat ging wel nauw- wacht, biedt het gebouw ook ruim- singen al voor een groot deel over- weken voor de deur van het nieuwe keurig, want het geheel moest over te aan het nieuwe strandpaviljoen eind staat, ontbrak er nog een be- gebouw in elkaar was gezet, werd de al geplaatste wenteltrap heen ge- van Panta Rhei. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17