Een Chinook boven de Sluise polders 241 zeeland Onderzoek voor groot energiepark Als het college het niet doet, dan doet de raad het zelf wel Landmacht Twintigste muziekquiz Panta Rhei woensdag 25 januari 2012 10 - 70 KORTING OP SHOWROOMMODELLEN! Gortstraat 28 4331 LC Middelburg 0118 617652 www.bovenenbeneden.nl door Frank van Cooten BORSSELE - Het voormalige AMAC-terrein in 's-Heerenhoek is in beeld voor de komst van een Energiepark, voorheen Energie Evoluon. De leegstaande en vervallen lood sen zijn de bewoners een doorn in het oog. Binnenkort wordt het ge meentebestuur van Borsele een pe titie aangeboden met het nadruk kelijke verzoek iets aan deze situa tie te doen. „Het terrein zou een perfecte loca tie zijn voor het Energiepark, zegt Sandra Dekker, coördinator van Energiek Borsele, een samenwer kingsvorm tussen verschillende on dernemers met het doel om Borse le beter op de kaart te zetten. De werkgroep van het project Energiek Borsele heeft uit tien po tentiële vestigingslocaties er uitein delijk drie gekozen. Behalve het voormalige AMAC-terrein gaat het om een plek bij de ingang van de Westerscheldetunnel en aan de westkant van Stelleplas in Hein- kenszand. Het Energiepark is al diverse keren ter sprake geweest maar dat bleef beperkt tot luchtfietserij, zegt Dek ker. „We hebben nu een aantal schetsen laten maken om met het idee actief de boer op te gaan." door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De Lokale Partij Vlis- singen wil niet langer op het colle ge wachten en stelt de raad voor in te stemmen met restauratie van de Scheldekraan. Voor restauratie heeft de gemeen te Vlissingen vijf ton beschikbaar; de helft eigen inleg, de helft Euro pese subsidie. Maar die laatste ver loopt op 30 juni van dit jaar. En aangezien de restauratie vier tot vijf maanden zal duren, wil de LPV dat de raad dan maar zelf de knoop doorhakt. Daartoe heeft de partij een initiatiefvoorstel inge diend. In dat voorstel brengt ze een in 2008 unaniem aangenomen PvdA- motie over restauaratie en her plaatsing van de kraan in herinne ring. Ook wijst ze erop dat vanuit de Vlissingse bevolking wordt mee gedacht en -gespaard om de kraan weer overeind te helpen. Mocht de raad, in de vergadering van don derdag 2 februari, besluiten dat de kraan ook weer operationeel moet zijn, dan kost dat ongeveer 150.000 euro meer dan de reeds opzij te vijf ton. De verkenners van de Landmacht, die deze week actief zijn in Zeeland, zijn van de 13e Gemechaniseerde Bri gade en hebben de generaal-majoor De Ruyter van Ste- veninckkazerne in Oirschot als thuisbasis. Met 5000 manschappen is dat één van de grootste kazernes. Verpleegkundigen brengen de gewonde militairen naar de net gelande Chinook. De helikopter stond niet meer dan een paar minuten aan de grond. foto Koninklijke Landmacht, korporaal 1 Joshua Laisina Echt opvallen doen ze niet: de 160 landmachtmilitairen die de ze week in Zeeland oefenen. Dat moet ook, leggen ze uit. „We kunnen dagen in je achter tuin liggen, zonder dat je door- hebt dat we er zijn." door Martijn de Koning Van spanning is tijdens de Landmacht-oefening, giste ren bij Sluis, weinig sprake. Hoeft ook niet: het gaat er vooral om te oefenen met procedures en communicatie. Totdat er opeens een enorme Chinook-helikopter vlak boven de polderdijkjes cirkelt en op een slikpaadje landt.. Het mag dan om een oefening gaan: in drukwekkend is het wel. De helikopter, die 16 meter lang is en zestig mensen kan herbergen, is even daarvoor opgeroepen door het groepje militairen dat in de polders bij Sluis oefent. Het gaat om soldaten die, als ze deze reeks oefeningen goed doorstaan, hun laatste certificaat krijgen en daar mee klaar zijn voor het grote werk. „We zijn de hele week met zo'n 160 mensen in Zeeland", legt Land machtwoordvoerster José Schalk uit. „Elke dag krijgen de militairen in groepjes bepaalde opdrachten." Daarbij moeten ze bijvoorbeeld een indringer tegenhouden of ver dachte voertuigen opsporen. Gisteren moesten de militairen de grensstreek bewaken: een denk beeldige splintergroepering zou vanuit België terroristische aansla gen in Zeeland willen plegen. Om het de soldaten wat lastiger te maken, komt opeens één van hun collega's, precies volgens plan, onder een pantservoertuig terecht. Ai, gebroken been, dat zie je zo. VLISSINGEN - In strandpaviljoen Panta Rhei in Vlissingen vindt aan staande vrijdag, 27 januari, weer een muziekquiz plaats. Dit wordt de twintigste editie van de quiz. De eerste editie werd ge houden in september 2008 en werd vervolgens één keer per zes weken georganiseerd. De Panta Rhei muziekquiz behan delt vooral de popmuziek van de jaren zestig tot nu. Behalve theorie- vragen wordt er ook gewerkt met geluidsfragmenten en video's. Voor beeld en geluid wordt onder meer gebruikt gemaakt van de li ve- optredens die elke zondag in het strandpaviljoen worden gege ven. In elke quiz zit ook een the maronde die ingaat op de actuali teit. Deelnemen aan de muziek quiz is gratis. Dat kan in teams tot vier personen. De quiz begint om 20.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24