PZC 'meer geboortes graag' Suurmond: Nieuwe verdachten in zaak ontploffing caisson Ritthem Man ontwaakt mishandeld Verplicht werken in bijstand levert miljoenen op Meeste scholen blijven open, maar werken morgen met een aangepast lesrooster NL WOENSDAG I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 25 januari 2012 I 254e jaargang nr. 21 - los nummer 1,60 - zaterdag 2,40 jÖ I Soms regen, matige wind, 7° BINNENLAND Nieuwe auto prijst gebruikte auto uit de markt EGYPTE Een jaar geleden gingen Egyptenaren massaal de straat op 4 en 5 winterswijk - Een man (41) in Winterswijk is vermoedelijk mis handeld zonder dat hij zieh dat kan herinneren. Volgens de politie werd hij gisterochtend gewond wakker in zijn huis. Hij had ge kneusde ribben en verwondingen aan zijn gezicht. Een bekende is met het slachtoffer naar het ziekenhuis gegaan, waar hij is behandeld. Daarna meldde hij zich bij de politie. De politie onderzoekt wat de man is overko- vussingen - Sinds een tegenpresta tie kan worden gevraagd van men sen die een uitkering hebben, is de instroom van bijstandgerechtigden op Walcheren fors gedaald. Veel aanvragers zien direct af van een uitkering bij het vooruitzicht dat zij moeten werken. Dat betekent in de praktijk driehonderd uitkeringen minder, een miljoenenbesparing. pagina 21: tegenprestatie leven mil joenen op UW MENING 351 reacties Uitstel Borssele 2 wordt afstel Wild wonders of Europe 8 delige DVD serie Kijk op www.pzc.nl/DVD 168811555530" 10 en 11 Zeeuwse leraren staken door Cornelleke Blok middelburg - Ongeveer 350 lera ren van Zeeuwse middelbare scho len leggen morgen het werk neer. Ze geven gehoor aan de stakings- oproep van de Algemene Onder wijsbond (AOb). Door de acties van docenten val len op veel scholen lessen uit. Het Ostrea Lyceum in Goes, het Rey- naert College in Hulst, het Zwin College in Oostburg en het Pontes Goese Lyceum werken met een aangepast lesrooster. Leerlingen van de Mondia Scho- lengroep (Scheldemond College in Vlissingen en de Stedelijke Scho lengemeenschap Nehalennia in Middelburg) hoeven niet naar school te komen, omdat het over grote deel van de leraren staakt. De AOb houdt morgen een mani festatie in de jaarbeurs in Utrecht. Hoeveel Zeeuwse leraren daadwer kelijk naar Utrecht gaan, is niet duidelijk. De vakbond laat vanuit Zeeuws-Vlaanderen een bus rij den naar de manifestatie. De docenten voeren actie, omdat ze het niet eens zijn met de nieu we Wet Onderwijstijd van minis ter Marja van Bijsterveldt. Zij wil het aantal lesuren in de onder bouw verhogen van 1000 naar 1040. De maatregel gaat ten koste van de kwaliteit van het onder wijs, vrezen de leraren. „We moe ten meer les geven, zonder dat we daar middelen voor krijgen", zegt Hendrik-Jan van Arenthals, direc teur van de Mondia Scholengroep. Het merendeel van de schoollei ders kondigde eerder al aan de wet van Van Bijsterveldt niet uit te voe ren, zo bleek uit een peiling van de VO-raad. pagina 3: commentaar pagina 26 en 27: dagboek van een do cent en vijf vragen over de staking sluis - Inwoners van de gemeente Sluis moeten dit jaar hun beste beentje voor zetten om de bevol kingscijfers op te krikken. Volgens burgemeester Jacques Suurmond is 2012, het Jaar van de Draak, een vruchtbaar jaar voor nieuwe initia tieven. „Mag ik u vragen om voor een beetje meer inwoners te zor gen!?" Suurmond appelleerde maan dagavond aan die gemeenschapszin tijdens een bijeenkomst in Oost burg rond Zeeuws-Vlaanderen 2014. De bevolking van Sluis liep met haar zestien kernen vorig jaar met zeventig terug tot 23.910. Een neer gang die vooral in de hand werd ge werkt, omdat er 121 inwoners meer overleden dan er werden geboren. ZOUTELANDE - De politie heeft gisterochtend een 24-jarige man uit Zoutelande opgepakt in ver band met de ontploffing van het caisson bij Rit- them, op 23 september vorig jaar. De technische recherche heeft de hele dag onderzoek gedaan in het huis van de verdachte in de Nieuwstraat, waar de man met zijn ouders woont. Een tweede verdachte, een 45-jarige man uit Hilversum, is gis teren aangehouden in de woning van zijn partner in Diemen. Ook de woningen in Diemen, Hilver sum en de vakantiewoning van deze verdachte in Hoenderloo zijn doorzocht. De man uit Hilver sum woonde eerder in Vlissingen. foto Ruben Oreel pagina 2 en 3: kenteken leidt naar verdachten DE STELLING Leraren staken voor een goede zaak Reageer op pzc.nl zéér voordelig ingekocht nog 2 dagen te boeken! tips: de Acropolis, Plaka en de Tempel van Zeus incl. vlucht, verblijf in 3-sterren hotel en ontbijt waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1