buitenland 19 Wulff verder in het nauw I Moeite met lopen? 349,- Duitse president onder vuur vanwege financiële vriendendiensten Kapitein Schettino gebruikte geen drugs 'Antisemitisme in Duitsland verankerd' FileSonic maakt delen bestanden onmogelijk Verdachten volgen in VS aan banden Chauffeur rector rijdt studenten naar school Autobommen ontdekt in Nigeriaanse stad Bon voor brochure! dinsdag 24 januari 2012 De Duitse president Wulff ligt opnieuw onder vuur. Po litici geloven niet dat hij niets heeft geweten van de corruptie van zijn vertrou weling Glaesker. door onze correspondent Oene van der Wal BERLIJN - Hoe lang blijft Christian Wulff nog president van Duits land? Die vraag houdt steeds meer Duitsers bezig na de huiszoeking bij Wulffs ex-woordvoerder en ja renlange vertrouweling Olaf Glae- seker. Deze wordt verdacht van corruptie. Een meerderheid van de Duitsers vindt dat Wulff eigen lijk moet terugtreden. Wulff liet Glaeseker op 22 december om on duidelijke redenen plots gaan. Of hij werd ontslagen dan wel zelf ontslag nam is onduidelijk maar een verband met de aantijgingen ligt voor de hand. Mogelijk sleept hij Wulff mee. Glaeseker zou met gratis vakanties en vliegreizen zijn omgekocht door een ondernemer die een fees telijke 'Noord-Zuid' netwerkbijeen komst organiseerde voor bedrijven en prominenten uit Nedersaksen en Baden-Württemberg. Wulff was destijds minister-president van Nedersaksen en bevriend met dezelfde ondernemer. Het feest zou met sponsorgelden worden ge financierd, maar inmiddels is dui delijk dat er wel degelijk belasting geld is ingezet. Tegenover het parle ment van Nedersaksen is hierover niet de waarheid verteld. Glaese ker was vanaf 2008 staatssecretaris in die deelstaat, daarvoor was hij woordvoerder van het regionale ka binet. De Groenen noemen Wulff nu on omwonden een 'leugenaar'. De SPD wil de kwestie voor het grondwettelijk hof van Nedersak sen brengen. Dat Wulff helemaal van niets heeft geweten is niet erg waarschijnlijk. Hij wast echter zijn handen in onschuld. „Mij wordt tot nu toe niets verweten", zegt Wulff, in een televisiegesprek, waarin hij van zich afbijt. „In de middeleeuwen had ik op de brand stapel gestaan. Maar tegenwoordig hebben we de rechtsstaat", aldus de CDU-politicus. Waarmee hij wil zeggen: bewezen is er niets. Het was voor het eerst dat Wulff zich verweerde tegen de toene mende aantijgingen, die naar ei gen zeggen zijn werk beïnvloed den. Maar hij negeert de aanhou dende roep om zijn vertrek. Hij heeft al de bijnaam 'teflon-presi dent' gekregen, omdat hem ogen schijnlijk niets blijft aankleven. De president ligt onder vuur door een reeks financiële voordelen en vriendendiensten die hij als minis ter-president van Nedersaksen ge noot. Met schimmige antwoorden op vragen bracht Wulff zichzelf steeds verder in het nauw. Steeds meer mensen hebben moei te de president en zijn affaires uit elkaar te houden. Bijna dagelijks volgden nieuwe onthullingen over gratis vakanties bij zakenvrienden, gratis vluchten en door onderne mers voor Wulff betaalde hotelsui tes. En dat ondermijnt zijn gezag. zie onze website:buitenland Duitse president Christian Wulff steeds verder onder druk ROME De kapitein van het gekapseisde Ita liaanse cruiseschip Costa Concor dia had geen drugs gebruikt Dat blijkt uit een toxicologisch onder zoek, aldus Italiaanse media maan dag. Hij ligt onder vuur omdat hij onnodig risico zou hebben geno men met zijn reusachtige passa giersschip. Bergers hebben gisteren opnieuw twee doden gevonden. Het dodental ligt nu op vijftien. BERLIJN Antisemitische houdingen zijn 'in aanzienlijke mate' in de Duitse sa menleving verankerd. Extreem rechtse figuren gebruiken het inter net om hun gedachten te versprei den, maar ook bij 'gewone' Duit sers zijn er diepgewortelde voor oordelen over Joden. Dat staat in een rapport van deskundigen in op dracht van de Bondsdag dat van ochtend wordt gepresenteerd. LONDEN FileSonic, een concurrent van het vorige week uit de lucht gehaalde internetbedrijf MegaUpload, heeft het delen van bestanden via zijn website onmogelijk gemaakt. Me dewerkers van MegaUpload zijn op gepakt voor piraterij. FileSonic biedt op papier online opslagruim te, maar in de praktijk waren er tal loze kopieën van auteursrechtelijk beschermd materiaal te vinden. WASHINGTON Justitie in de VS mag niet langer zo maar gps-apparaatjes op auto's van verdachten plakken om de auto's te kunnen volgen. Het Hoogge rechtshof heeft dat gisteren be paald. Het arrest is een nederlaag voor de overheid, die het gebruik van de apparaatjes zonder enige toestemming verdedigde. Bepaald is dat de politie eerst goedkeuring moet krijgen van een rechter. GENT De rector van de Universiteit Gent zal volgende week maandag zijn ei gen chauffeur inzetten om studen ten op tijd op de universiteit voor hun tentamens te brengen. Maan dag 30 januari zal er in België een algemene staking zijn waarbij het openbaar vervoer vrijwel plat zal liggen. Ook de vicerector van de Gentse universiteit stelt zijn chauf feur ter beschikking. KANO De politie in de noordelijke Nigeri aanse stad Kano zegt in de stad tien niet-ontplofte autobommen te hebben ontdekt. Ook vond de poli tie een stuk of driehonderd bom men in aluminiumblikjes. In Kano kwamen vrijdag bij aanslagen door de radicaal-islamitische sekte Boko Haram 185 mensen om het leven. Bij zeker twee van die aanslagen ging het om bomauto's. Molenaar biedt vaste en opvouwbare scootmobielen aan tegen de allerscherpsle prijs van Nederland! Qe scootmobielen zijn maximaal verstelbaar en comfortabel. Ook toe aan een betere nachtrust? Bijna 74% van de mensen heeft slaapproblemen. Geniet met volle teugen en ga zelf op pad, samen met.uw vaste scoolmobiel. Met maximale stabiliteit, verstelmogelijkheden en een groot bereik. Moeite met traplopen? Verhuizen niet nodig! Samen komen we tot het slaapsysteem waar u dag en nacht plezier van krijgt. Met comfortabele lighoogte, verrijdmogelijkheden en elektrische verstelmogelijkheden. Rechte trap Buitenbocht Binnenbocht Als u eenmaal een traplift m huis hebt, wilt u beslist niet meer zonder. Met bediening, veiligheidsgordel, montage op de trap en op maat gemaakt r* Gratis demo thuis? 1 Molenaar komt vrijblijvend naar f u toe met de speciale demobus. j of bel direct 0341 - 27 40 40 Postcode: Plaats: Bel direct: 0341 - 27 40 40 Bezoek een dealer bij u in de buurt Open van ma t/m vrij van 10-18 uur en op za van 10-17 uur Arnhem Ringoven 16 Best Eindhovenseweg 30 Heerlen In de Cramer 21 Hengelo Vosboerweg 16 Nunspeet Laan 18 Roden Westeresch 8 Veenendaal Groeneveldselaan 19 Waddinxveen Mercuriusweg 15 Trapliften staan alleen in onze speciaalzaken in Nunspeet en in Best Telefoon: i E-mail: wk04_Mi_pzc Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Ook eens het huis uit? Altijd en overal mobiel! oiRin Naar de winkel of een ommetje maken Voor binnen en buiten Past in iedere kofferbak Kleinste draaicirkel Verstelbare stuurkolom, armleggers en stoel De Capri is een scootmobiel die te klein en te goedkoop is om 'm in de showroom te laten staan. De opvouwbare scootmobielen van Molenaar Welzijnsproducten laten zich gemakkelijk vervoeren en opbergen. Handig als u de scootmobiel mee wilt nemen in de auto of met het openbaar vervoer. Haal de Klap de Past in zitting eraf stuurkolom in elke auto Elders Adviesprijs Gratis brochure? Bel 0341 27 40 40 öf www.mölênaarwelzijn.n! Moeite met ver lopen of fietsen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9