Hardere sancties EU tegen Iran 81 buitenland Voor Obama telt nu alleen de economie Britse middengroepen staan zo'n tien jaar stil Tumult rond genocidewet Invoerverbod olie Aanhangers Kaddafi strijden om Bani Walid Langlaufreizen OOSTENRIJK KRAS.NL dinsdag 24 januari 2012 EU-landen blokkeren tegoe den van Iraanse centrale bank. Minister Rosenthal spreekt van 'bijtende' sancties die bur gers niet mogen treffen. Strafmaatregelen moeten er voor zorgen dat Iran stopt met nucleair programma. BRUSSEL - De Europese Unie (EU) heeft het pakket sancties tegen Iran uitgebreid. Zo is er besloten tot een invoerverbod van olie en -producten naar landen van de Eu ropese Unie, met een overgangspe riode tot juli. Bovendien blokke ren de 27 lidstaten de tegoeden van de Iraanse centrale bank in de EU. De ministers van Buitenland se Zaken werden het hierover giste ren in Brussel eens. Minister Uri Rosenthal sprak over 'bijtende' sancties tegen het land, die het regime hard moeten tref fen maar de bevolking buiten schot laten. Het verbod gaat direct in, maar Eu ropese landen krijgen tot juli de tijd om lopende contracten uit te dienen en contracten elders te slui ten. Voor landen die voor een groot gedeelte afhankelijk zijn van Iraanse olie, zoals Griekenland, wordt er een oplossing gevonden, maar garanties dat de EU opdraait voor eventuele financiële schade zijn er niet gegeven. Voor mei zul len de ministers een tussentijdse evaluatie houden over de uitvoe ring van de maatregelen. Europa draait de duimschroeven aan om Iran te dwingen te stop pen met het nucleaire programma. Iran is volgens Europa een atoom bom aan het maken. PARIJS - Fransen van Armeense afkomst betuigen in Parijs hun steun aan het wetsvoorstel dat ont kenning van de Armeense genocide in 1915 in het toenmalige Ottomaanse Rijk, het huidige Tur kije, strafbaar stelt. Het wetsvoorstel werd vorige maand aangenomen door de Nationale Assem blee, de Franse Tweede Kamer, en werd gisteren besproken in de Senaat. Turkije dreigde gisteren met nieuwe maatregelen tegen Frankrijk als de wet wordt aangenomen. Toen de Assemblee het voorstel had aangenomen riep Turkije zijn ambas sadeur in Frankrijk naar huis en schortte het de militaire, economische en politieke samenwer king op. In Frankrijk wonen naar schatting een half miljoen Armeniërs. foto lan Langsdon/EPA door onze correspondent HannekeKeultjes NEW YORK - Terug naar een Ameri ka waar hard werken loont, waar je een éigen huis kunt kopen en al les kunt bereiken door het simpel weg te willen. Dat land van de 'American dream' is in een noten dop wat president Barack Obama met-zijn idee van een toekomstbe- stendige economie wil bereiken. Al twee keer lichtte hij een tipje van de sluier op over zijn derde 'State of the union' die hij van avond (lokale tijd) uitspreekt. In een naar zijn aanhang gemailde vi deoboodschap zei hij een Amerika te willen waarin 'iedereen een eer lijke kans krijgt'. In dit jaar van de presidentsverkie zingen zullen geen grote nieuwe maatregelen door het Congres wor den aangenomen. Er is door het enorme begrotingstekort geen geld voor. En in het Huis van Afgevaar digden hebben de Republikeinen de touwtjes in handen. Die heb ben er belang bij om het Obama zo moeilijk mogelijk te maken. Van zijn plannen voor afgelopen jaar kwam vanwege de impasse in het congres ook bitter weinig te recht, concludeerde de Washing ton Post gisteren na onderzoek. De jaarlijkse rapportage van de staat van het land is weliswaar in de Amerikaanse grondwet vastge legd, maar Obama gebruikt de speech dit keer als campagnemid del waarmee hij laat zien wat nu écht belangrijk is: de economie. In zijn videoboodschap sprak Oba ma over 'een Amerika waarin hard werken wordt beloond' en waar voor iedereen dezelfde regels gel den. Daarin past geen belasting voordeel voor de allerrijksten - een stokpaardje van de Republikei nen - maar wel belastingaftrek voor iedereen met een baan. Obama hoopt zich zo te presente ren als de president die het goed voorheeft met de middenklasse, de 'blue-collar workers', en zich af zet tegen de Republikeinen. LONDEN/DEN HAAG - Miljoenen Britse gezinnen zullen er zeker tot 2020 niet in inkomen op vooruit gaan. Dat terwijl de hoogste inko mensgroepen in Groot-Brittannië er tot tien procent bij krijgen. Dat heeft het onafhankelijke onder zoeksinstituut Resolution Founda tion bekendgemaakt. Bij de getroffen Britten gaat het om de zogenoemde middengroe pen: 5,8 miljoen gezinnen met een inkomen tussen 13.200 (geen kin deren) tot 45.100 (met kinderen) euro per jaar. Volgens de onderzoe kers betalen zij de rekening van de teruglopende economische groei en stijgende kosten voor brandstof en voedsel. Terwijl hun loon nau welijks stijgt, worden ze ook nog eens extra getroffen door het kabi netsbesluit om te gaan snijden in aftrekposten bij de belastingen. Daarnaast spelen woonlasten een rol. De gemiddelde huur is de laat ste jaren bijna verdubbeld. Britten met een hypotheek krijgen te ma ken met stijgende rentelas- ten.Liam Byrne, woordvoerder so ciale zaken bij de oppositionele La bour Party, stelde dat het kabinets beleid leidt tot de 'dood' van de middenklasse. De ongelijkheid tus sen de middengroepen en de to pinkomens neemt alleen maar toe. „De werkende bevolking heeft niets van deze regering te verwach ten", aldus Byme. Onderzoeker Matthew Whittaker wees ook op de groeiende kloof tussen de midden- en hoogste in komensgroepen. Als deze trend doorzet zal binnen tien jaar een meerderheid van de Britten zich achtergesteld voelen, voorspelde hij. Zelfs een uitbundige economi sche groei verandert daar weinig aan. BANI WALID - Getrouwen van wij len de Libische leider Moammar Kaddafi hebben gisteren tijdens ge vechten met revolutionaire strijd krachten hun groene vlag gehesen bij een van de poorten van de stad Bani Walid. Volgens inwoners probeerden zij de stad, die ooit een bastion van het regime was, te heroveren. De gevechten begonnen rond de basis van de revolutionaire brigade in Bani Walid, 140 kilometer ten zuidoosten van Tripoli. Ongeveer honderdvijftig Kadd- afi-aanhangers openden de aanval op de 28 Mei-brigade nadat een van hun mannen was opgepakt. De strijd breidde zich later uit naar andere delen van de stad. Re volutionaire eenheden zijn uit Tri poli naar Bani Walid vertrokken om de brigade daar te helpen de stad te verdedigen. Busreis - ontbijt/diner - vertrek: 11/2 t/m 3/3 langlaufen in maar liefst 4 landen alle data met langlaufbegeleiding gratis gebruik van wellnessfaciliteiten inclusief vele extra's. Busreis - ontbijt/diner - vertrek: 4/2, 25/2 met o.a. het Olympische Seefeld, Pitztal en Mieminger Plateau 100% vertrekgarantie <- uitstekend hotel, beoordeeld met een 8. - Zie www.kras.nl/41065 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm Prijzen j.i. p.p.. ■inzij.antlers vermeld- Prijzen zijn exclusief reserveringskoslen en Cafamitertenfonds. waarom zou je meer betalen Busreis - ontbijt/diner - vertrek: 25/2, 3/3 naar o.a Tannheimer Tal en Lermoos leuk Tiroler hotel, net over de grens met Oostenrijk, dus korte reistijd langlaufbegeleiding 25/2. Busreis - ontbijt/diner - vertrek: 18/2 t/m 3/3 langlaufen in Pertisau, Westendorf en het Pillerseetal gratis langlaufmateriaal op 3/3 vele leuke entertainmentavonden inbegrepen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8