Boerkaverbod gekraakt u 7 'Inrijder' filefuik voor doodslag vervolgd Zoekactie explosieven gestaakt Koperdieven beschadigen monument Westerbork Hoogste rechtscollege wil wijzigingen in wetsvoorstel dinsdag 24 januari 2012 ABCOUDE - De man die ervan wordt verdacht in oktober op de Ai bij Abcoude een onschuldige man te hebben doodgereden in een door de politie gecreëerde file- fuik, wordt vervolgd voor dood- slag. Justitie wil hem eveneens veroor deeld krijgen voor poging tot doodslag omdat hij op agenten zou hebben ingereden, benzine diefstal en het rijden zonder geldig rijbewijs. Dat stelt het Openbaar Ministerie (OM), zo heeft een woordvoerster gisteren gezegd. Ze kon niet zeggen of de man alleen op dat moment geen rijbewijs bij zich had, of helemaal niet over een geldig rijbewijs beschikte. Aan vankelijk meldde ze dat laatste. De botsing vond plaats ter hoogte van Abcoude. De verdachte werd samen met zijn zoon achtervolgd door de politie, nadat hij bij een tankstation bij Vianen zou zijn weggereden zonder te betalen. Toen de politie een stopteken gaf, gingen de brandstofdieven er met hoge snelheid vandoor. Ze reden roekeloos en ramden drie keer een politiewagen voor ze in de file tot stilstand kwamen. Advocaat Ge rald Roethof zei het dossier pas re cent te hebben ontvangen en daar door nog niet te kunnen reageren. De rijksrecherche doet nog onder zoek naar de rol van de politie bij het ongeval. CEERTRUIDENBERG - De zoekactie naar pakketten met explosief mate riaal aan de Standhazensedijk in Geertruidenberg is gistermiddag gestaakt. Zondag en gisteren wer den diverse pakketjes uit het water gevist. De zaak kwam zondag aan het rol len toen een man twee pakketjes bij de politie kwam afleveren. Hij had ze gevonden en mee naar huis genomen. Daar bleken er onder meer twee granaten in te zitten. De politie vond zondag nog twee pakketjes, maar moest de zoek actie staken toen het donker werd. Gisteren werd verder gezocht en 's middags werd nog een aantal pak ketten gevonden. Die kwamen bo ven nadat het waterschap met een noodpomp het waterpeil in de sloot had laten zakken. Om hoeveel pakketjes het gaat en om welk soort explosieven, wil een politiewoordvoerder in het be lang van het onderzoek niet zeg gen. Het zou gaan om 'verschil lend explosief wapenmateriaal'. Of de explosieven bewust zijn ver stopt om ze later op te halen, of dat ze zijn weggegooid, is nog niet duidelijk. zie onze website:binnenland Graafmachines ingezet bij grote zoek actie Standhazensedijk Het kabinet is al acht weken bezig het wetsvoorstel voor het boerkaverbod aan te pas sen na forse kritiek van de Raad van State. Het aangepaste voorstel gaat wellicht nog deze week naar de Tweede Kamer. DEN HAAG - De Raad van State is zeer kritisch over het wetsvoorstel dat het dragen van een boerka in het openbaar moet verbieden. De Raad vindt dat het voorstel niet zonder ingrijpende wijzigingen naar de Tweede Kamer kan wor den gestuurd. Het wetsvoorstel is in september vorig jaar door toenmalig minister Piet Hein Donner van Binnenland se Zaken voor advies naar de Raad van State gestuurd. Het advies is eind november uitgebracht. Het kabinet is al acht weken bezig het voorstel aan te passen. Bronnen rond het kabinet ver wachten dat het definitieve wets voorstel mogelijk nog deze week naar de Tweede Kamer gaat. Het kabinet zou zo willen voorkomen dat de indruk ontstaat dat Donner over zijn eigen wetsvoorstel heeft geadviseerd. Hij treedt immers op februari in dienst als vicepresi- dent van de Raad van State. Intrekken van het wetsvoorstel is volgens een bron geen optie, om dat onder druk van de PVV in het gedoogakkoord is afgesproken dat het verbod er komt. De PW had zelf in de vorige kabinetsperiode ook al een wetsvoorstel ingediend om het dragen van boerka's te ver bieden, maar dat voorstel is tijdens de parlementaire behandeling ge strand. De Raad van State oordeel de er toen vernietigend over, om dat het in strijd was met de gods dienstvrijheid en discrimineerde. Daarom verbiedt het voorstel van het kabinet nu 'gelaatsbedekkende kleding' in het openbaar. Het be langrijkste argument is dat dat in strijd is met de 'goede gewoonten' in het land. In de regeringscoalitie wordt er re kening mee gehouden dat het wetsvoorstel de behandeling in de Eerste Kamer, waar de gedoogcoali- tie geen meerderheid heeft, niet overleeft. De coalitiepartijen (CDA en WD) zouden daar niet om treuren. „We zijn niet tegen een verbod, maar zouden zelf waar schijnlijk geen wetsvoorstel heb ben ingediend", aldus een bron. WESTERBORK - Een voorbijganger bekijkt de scha de aan het oorlogsmonument in het centrum van Westerbork. De vernieling is mogelijk aangericht door koperdieven. De twee meter hoge bronzen vlag, enkele honderden kilo's zwaar, lag op de grond. Het lijkt erop dat de dieven werden ge stoord. In De Steeg werd afgelopen weekeinde het bronzen beeld van Simon Carmiggelt en zijn vrouw Tiny gestolen. foto Vincent Jannink/ANP sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7