1,4 zeeland 119 rond restauratie wereldberoemd veelluik Nieuwe parochie H. Maria Sterre der Zee officieel van start gegaan Wat vooraf ging Tentoonstelling quilts in verschillende stijlen Geheugentraining voor ouderen Hulst Namen voor straten in De Nieuwe Uitlegh Bijeenkomst college en bewoners dinsdag 24 januari 2012 De restauratie van het Lam Cods kost 1,4 miljoen euro. De Vlaamse over heid betaalt tachtig procent, de rest komt van het Fonds InBev-Baillet La- tour, gesticht door wijlen Artois-brouwerij eigenaar Alfred de Baillet Latour. Twee jaar geleden hebben deskundigen allereerst in kaart gebracht in welke staat het veelluik van de ge broeders Van Eyck verkeert. Dit gebeurde met de mo dernste technieken, zoals röntgenapparatuur. Het schilderwerk bleek dringend toe aan restauratie. De restaurateurs gaan aan de slag in het Museum voor Schone Kun sten in het Gentse Citadelpark. Ze zijn in dienst van het Koninklijk Instituut voor het Kunstpatrimo nium. Steeds zal een derde deel van het Lam Gods van de Sint- Baafskathedraal, de 'aloude bezich tigingsruimte', naar het museum verhuizen. Een ieder kan het res- STELLING Reageer op de stelling 'Hulst is te saai voor woorden' op de Zeeuws-Vlaamse pagina van de PZC. ZEEUWSE KELDER De hervatting van de competitie na dert, dus komt de kelder weer tot le ven: www.pzc.nl/zeeuwsekelder TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto tauratiewerk op de voet volgen, ter wijl dus het overgrote deel steeds te zien blijft in de kathedraal in hartje Gent. Het blijft daar niet bij. Het provin ciaal cultureel centrum Caermers- klooster aan de Vrouwebroers- straat in Gent was lange tijd in de race als restauratielocatie. Het klooster is afgevallen, maar Oost- door Eugène Verstraeten KOEWACHT - Met een speciale eu charistieviering in de parochiekerk in Koewacht, geleid door oud-bis schop van Breda Hans van den Hende, is zaterdag het startsein ge geven voor de nieuwe parochie H. Maria Sterre der Zee in het oosten van Zeeuws-Vlaanderen. Tijdens de viering kregen alle der tien parochiekernen een afbeel ding uitgereikt van de nieuwe pa trones van de parochie. De afbeel ding komt in alle parochiekerken te hangen. Vertegenwoordigers van de paro- chiekemen lazen een korte getuige Vlaanderen maakt wel van de gele genheid gebruik om alle kanten van de geschiedenis van het Lam Gods te belichten in een expositie. En ook aan de Vrouwebroersstraat kunnen de restaurateurs op de vin gers worden gekeken. Camera's zijn op hen gericht. De beelden worden één op één naar het kloos ter gestraald. nis voor waarin werd gevraagd om kracht van de Heilige Geest, door zettingsvermogen, inspiratie, res pect, inzicht, eenheid én Gods steun. De parochies in Oost-Zeeuws- Vlaanderen werken al een aantal jaren samen. Op basis van gesprek ken over een nieuwe, toekomstbe- stendige bestuursvorm besloot bis schop Van den Hende vorig jaar de plaatselijke kerken met ingang van 2012 samen te voegen tot één parochie. De IPV (interparochiële Vereni ging) en de huidige parochiebestu ren worden opgeheven en er komt één bestuur voor de nieuwe paro Vijf jaar is uitgetrokken voor het werk. Jaarlijks trekt het Lam Gods al 150.000 a 200.000 bezoekers. De restauratie moet dat aantal op schroeven. Waar het Lam Gods na het herstelwerk te zien zal zijn, is nog geen uitgemaakte zaak, al gooit de Sint-Baafskathedraal al leen al historisch gezien de hoog ste ogen. chie. Het pastoraal team krijgt on der leiding van pastoor Joop Reurs de zorg voor het pastoraat in de pa rochie. De huidige parochies worden om gevormd tot 'parochiekernen'. Die krijgen een eigen budget en dra gen zorg voor de parochiebijdra- gen rondom hun eigen kerkge bouw. Joop Reurs verwacht dat de samenvoeging van de parochies zal bijdragen aan een efficiënte werkwijze voor het pastoraal team en de bestuurders. „Ze maakt het mogelijk om in de toekomst op een goede en gezonde wijze voort gang te geven aan kerk en geloof in onze omgeving." HULST In het 's Landshuis in Hulst is tot en met 9 februari een quiltexposi tie zien. Er worden quilts tentoon gesteld in verscliillende stijlen met patchwork en applicatietechnie ken. Gemaakt door Quiltgroep Steekje Los: Mimi Groot, Dimphy van der Geld, Greetje den Hamer, Thea Willems, Kitty van Harten, Mieke van Goor en Anjes Steijaert. Te zien maandag tot en met zater dag van 10-12.30 en van 13-17 uur en zondag van 14-16.30 uur. HULST Komend voorjaar biedt Stichting Welzijn Hulst ouderen een cursus geheugentraining aan. De cursus bestaat uit vijf bijeenkomsten en wordt gegeven door ergotherapeu te Caroline de Vaan en gezond heidszorg-psycholoog Leonora Voogt. De cursus is bedoeld voor ie dereen die wat vergeetachtig be gint te worden en die'het gebruik van zijn of haar geheugen wil ver beteren. Meedoen kost 65 euro, aan melden bij SWH via 0114-684700. HULST B en W van Hulst willen de nieu we straten op het bedrijventerrein Hogeweg V (De Nieuwe Uitlegh) Wijngaardstraat, Groenstraat, Hoek- straat en Wolfstraat noemen. De na men zijn gezocht in de historie van de locatie. Om verwarring te voor komen zijn namen die teveel lijken op al bestaande straatnamen in de gemeente achterwege gelaten. De commissie Ruimte buigt zich dins dag 31 januari over het voorstel. ZUIDZANDE Burgemeester en wethouders van de gemeente Sluis brengen woens dag een kernbezoek aan Zuidzan- de. Er wordt onder meer gespro ken met het dorpsraadbestuur. Ook inwoners zijn welkom om met het college van gedachten te wisselen. Dat kan van 20.00 uur tot 21.30 uur in de Europaschool aan de Dorpsstraat. Het college vertelt over ontwikkelingen en er kunnen vragen gesteld worden. Uit het exploot dd. 19-01-2012 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen. blijkt dat ten verzoeke van Yvonne Klim. wonend te 4561 ZL Hulst, aan Joseph Chukwuka Ekeh, thans zon der bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend het namens requirante opgemaakt verzoekschrift tot echtscheiding, het welk is ingediend ter griffie van de rechtbank Middelburg, waarbij tevens is aangezegd dat gerequireerde via een advocaat uiterlijk 02-05-2012 een verweerschrift dan wel een verzoek tot uitstel daartoe kan indienen. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel 0115 613651. E: deurwaarders@vandamme-holland.nl Het Lam Gods van de gebroeders Hubert en Jan van Eyck. foto Sint-Baafskathedraal Lukas - Art in Flanders vzw, foto Hugo Maertens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 71