Sluiting van operatiekamers dreigt ZEEUWS-VLAANDEREN Straks weer helder klokgelui in Waterlandkerkje 18 en19 Werving operatie-assistenten stuit op verzet Vlaamse ziekenhuizen PZC brengt dag na storing extra pagina's Kleine storing op kritiek moment Plan Perkpolder ook heroverwegen DINSDAG 24 januari 2012 17 Veelluik Lam Gods is onschatbaar door Wout Bareman TERNEUZEN - Zorgstichting Zorg- Saam Zeeuws-Vlaanderen dreigt enkele operatiekamers te moeten sluiten vanwege een chronisch ge brek aan voldoende gekwalificeerd personeel. Pogingen om dat personeel te wer ven in Vlaanderen en de opleidin gen op elkaar af te stemmen, stui ten op bezwaren bij de Vlaamse ziekenhuisdirecties. Ook in Vlaan deren kampen de ziekenhuizen met een tekort aan goed opgeleid 'operatiepersoneel'. Daarom verzet ten de directies zich tegen het 'wegkapen' daarvan. Op initiatief van Zeeuws Statenlid Johan Robesin (Partij voor Zee land) zocht de Scheldemondraad - het overlegplatform van Zeeland, Oost- en West-Vlaanderen - de af gelopen maanden naar oplossin gen, vooral gericht op het gelijk trekken van de opleidingen in Vlaanderen en Nederland. Dat le verde tot nu toe niets op. Robesin: „ZorgSaam is momenteel uiterst succesvol in de markt. Het leidt tot een toestroom van patiën ten, ook van boven de Westerschel- de en elders uit het land. Maar op deze manier dreigt het ziekenhuis de dupe te worden van z'n eigen succes. De opleiding van operatie assistent in Nederland en die in Vlaanderen wijken erg van elkaar af. Ik vind dat die juist beter op el kaar moeten worden afgestemd, maar de Vlamingen willen daar voorlopig niet aan. Dat is jammer, want door het gebrek aan voldoen de gekwalificeerde krachten en de groeiende vraag, ontstaan er lange re wachtlijsten." Tijdens de periodieke vergadering van de Scheldemondraad, vrijdag in Brugge, stond de kwestie op nieuw op de agenda. Er werd trou wens lang gepraat over de voortdu rende ellende rond de grensarbei ders, waarvoor de regelgeving maar niet kan worden gestroom lijnd. Els Piqueur van het secretariaat van de Euregio Scheldemond licht te er in het kader van het nieuwe project Tendenzen zonder Gren zen het voorstel toe om een grens overschrijdend trefpunt Zorg op te richten. Het moet alle zorginstellin gen, bedrijven, onderwijs- en ken nisinstituten en andere instanties in de zorg in de grensstreek samen brengen. Robesin was daar blij mee, maar wees ook direct op de noodzaak snel tot grensoverschrij dend overleg te komen over opera tiepersoneel. WATERLANDKERKJE - Een fraai gezicht is het menteel een opknapbeurt. De toren was rot vangen, waardoor het klokgelui straks een Zeeuwe Kerken, die de kerk beheert, hoopt nooit, een kerk in de steigers. Maar altijd en lekte. Werkelijk alles wordt aangepakt: de heel stuk helderder klinkt. Ook is er een vas- dat de vernieuwde kerk binnen een paar dient het een hoger doel. In Waterlandkerkje staanders,-balustrade, spits, kruis en zelfs de te trap van de zolder naar de toren gemaakt, maanden feestelijk heropend kan worden, ondergaat de toren van de lokale kerk mo- haan. De zestien galmborden worden ook ver- Vrijwilliger Tonny Brugge van stichting Oude foto Peter Nicolai TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse editie van de PZC brengt, evenals andere PZC-edities, extra regio naal nieuws. Dat heeft te maken met de storing in de computersys temen van uitgeverij Wegener zon dagavond. De PZC zag zich ge dwongen één noodeditie voor heel Zeeland te maken, waardoor veel regionaal nieuws niet in de maandagkrant mee kon. MIDDELBURG - Een betrekkelijk klei ne storing op een ongelukkig mo ment. Dat is het verhaal achter de incomplete maandagkrant. De ser ver waarop de redacties van de Wegenerdagbladen werken, gaf zondagavond rond 22.30 uur een foutmelding. Het bleek noodzake lijk de server te herstarten. „Zoals je ook thuis je pc wel eens uit en weer aan zet om verder te kun nen. Een gewone pc doet er een paar minuten over, maar onze ser ver had er anderhalf uur voor no dig", zegt Eilko Bronsema, direc teur iet van Wegener. Had deze storing zich een uur eerder of later voorgedaan dan had de lezer waar schijnlijk niets gemerkt. Nu ver lamde de herstart tijdens het spits uur het werk. Om de kranten op tijd bij de lezers te krijgen, moest de druktijd worden ingekort. Dat lukte door edities te schrappen. PERKPOLDER - Niet alleen ontpolde- ring van de Hedwigepolder moet van tafel, ook Plan Perkpolder en Waterdunen bij Breskens moeten worden heroverwogen. Leendert van Melle en Magda de Feijter doen namens stichting Red Onze Polders die oproep. Staatssecretaris Henk Bleker is op de goede weg met de Hedwigepol der, vinden De Feijter en Van Mel le. Ze vertrouwen erop dat hij de polder droog houdt, maar 'vreemd genoeg hebben landelijke politici zich altijd alleen geconcentreerd op de Hedwigepolder'. Het draag vlak voor Plan Perkpolder en Wa terdunen is ook klein, aldus Van Melle en De Feijter. De risico's die aan beide natuur-recreatieplannen kleven in de huidige economische situatie, zijn volgens hen boven dien zo groot dat heroverweging noodzakelijk is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69